Buty piłkarskie

328 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Buty do piłki nożnej Kipsta Agility 100 TF
Najniższa cena
Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Imviso 100 rozmiary od 35 do 38
Najlepiej oceniany
Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Imviso GINKA 500
Buty do street soccera dla dzieci Imviso Barrio
Sznurowadła sportowe Kipsta
KIPSTA Sznurowadła sportowe Kipsta

14,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do piłki nożnej dla dzieci Kipsta Viralto III FG sznurowane
Ecodesign
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto III 3D AIRMESH SG
Ecodesign
Torba na buty Kipsta Academic czarna
Najniższa cena
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto I FG
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto III 3D Airmesh MG/AG Intense
Ecodesign
Buty do piłki nożnej dla dzieci Kipsta Agility 140 TF sznurowane
Najlepiej oceniany
Buty do street soccera dla dzieci Imviso Barrio Kid
Ostatnie sztuki
KIPSTA Buty do street soccera dla dzieci Imviso Barrio Kid

99,99 zł 119,99 zł - 20 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto I MG/AG
Nowość
Buty do piłki nożnej Kipsta Viralto III 3D Airmesh FG Magma
Ecodesign
Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Imviso GINKA 500
Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Adidas Super Sala
Ostatnie sztuki
ADIDAS Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Adidas Super Sala

149,99 zł 179,99 zł - 30 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Adidas Super Sala
Ostatnie sztuki
ADIDAS Buty halowe do piłki nożnej dla dzieci Adidas Super Sala

159,99 zł 179,99 zł - 20 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
Buty do piłki nożnej halowej dla dzieci Kipsta Escudo 500
Ostatnie sztuki
KIPSTA Buty do piłki nożnej halowej dla dzieci Kipsta Escudo 500

99,99 zł 149,99 zł - 50 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Buty piłkarskie idealne

W jakich butach grają piłkarze? Większość odpowie – oczywiście, że w korkach. Buty piłkarskie to jednak znacznie szerszy temat. Dobre buty potrafią zwiększyć komfort, skuteczność oraz szybkość zawodnika, poprawić przyczepność do podłoża i precyzję, a wszystkie te czynniki odgrywają kluczowe rolę w grze zarówno zawodowej, jak również amatorskiej. Dobrze dobrane buty dopasowują się do kształtu stopy i nie przyczyniają się do urazów, które mogą wykluczyć Cię z gry na dłuższy czas.

Jak wybrać buty do gry w piłkę nożną?

Buty piłkarskie muszą charakteryzować się kilkoma cechami, na które zwracamy uwagę przy ich wyborze. Jest to przede wszystkim przyczepność zależąca od wyboru podeszwy z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni. Ponadto, buty powinny być właściwie dopasowane, przylegać możliwie jak najbardziej do stopy z zachowaniem oczywiście komfortu i wygody. Profil wkładki może zdecydować o stabilności podczas gry, co przekłada się na bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji. Jeżeli chodzi o wagę obuwia piłkarskiego, to ma ona wpływ na przyśpieszenie piłkarza. But powinien być lekki i elastyczny. Rodzaj obuwia dopasowujemy też do szerokości i budowy stopy. Buty piłkarskie dla szerokiej stopy powinny być wykonane ze skóry, która dobrze dopasowuje się do stopy i jest elastyczna. Jeżeli stopa jest węższa, dobrze sprawdzi się materiał syntetyczny, nierozciągliwy i tym samym przez długi czas zachowujący swoje właściwości. Piłkarze są zgodni, że aby być skutecznym, trzeba czuć piłkę, czyli potrafić nad nią zapanować. Piłka ma bezpośrednią styczność z butem, dlatego to on decyduje w znaczącym stopniu o powodzeniu w grze.

Sklep piłkarski z obuwiem dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania

W sklepie Decathlon dostępne są buty i stroje piłkarskie przeznaczone zarówno dla amatorów, jak już doświadczonych piłkarzy. Są modele dla dzieci i dorosłych z uwzględnieniem ich indywidualnych uwarunkowań. Buty piłkarskie powinny być dopasowane do poziomu zaawansowania piłkarza. Profesjonalne są dedykowane dla piłkarzy, którzy grają zawodowo. Wykonuje się je z najwyższej jakości materiałów, a także uzupełnia o systemy i technologie, usprawniające grę. To zazwyczaj buty piłkarskie skórzane – trwałe, solidne, dobrze oddychające i dopasowujące się idealnie do stopy. Buty piłkarskie półprofesjonalne są zbliżone pod względem parametrów do profesjonalnych, jednak są tańsze ze względu na bardziej ekonomiczne materiały. Półamatorskie obuwie to propozycja dla osób trenujących kilka razy w tygodniu. Wyróżniają się nieco mniejszą ilością technologii, jednak posiadają systemy, które wpływają na komfort zawodnika i skuteczność gry, dzięki dobrej przyczepności i amortyzacji. W tym przypadku są to najczęściej buty piłkarskie syntetyczne, które nie są tak elastyczne i rozciągliwe jak skórzane, ale też cechują się odpornością na odkształcenia.Amatorskie, inaczej rekreacyjne buty piłkarskie są najtańsze, sprawdzają się dobrze u osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na boisku.

Nawierzchnia - dla butów piłkarskich nie jest bez znaczenia

Kiedyś przygodę z piłką nożną rozpoczynano w tenisówkach, dzisiaj zdarza się to już bardzo rzadko. Zanim jednak kupisz swoje pierwsze buty piłkarskie, odpowiedz sobie na pytanie – gdzie będziesz grać? To odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci wybrać buty idealne dla Ciebie.Korki Lanki - przystosowane do gry na nawierzchni naturalnej, suchej. Posiadają korki wykonane ze sztucznego tworzywa, które są zlane z całością buta,Korki wkręty - idealne na miękką i wilgotną nawierzchnię. Zapewniają bardzo dobrą przyczepność. Korki wykonane są z aluminium lub metalu,Turfy - niezawodne w trudnych warunkach, jak lód, śnieg i sztuczna murawa. Turfy poznamy po niewielkich wypustkach na podeszwie,Halówki - na halę sportową, mają płaską, gładką i antypoślizgową podeszwę, pozbawioną korków i wypustek.Dużą popularnością cieszą się buty piłkarskie ze skarpetą. To innowacja, która zapewnia stopie lepsze trzymanie i tym samym stabilizację kostki. Dodatkowo skarpeta chroni przed przedostaniem się do środka buta trawy i ziemi. Dlatego też takie buty piłkarskie szczególnie dobrze sprawdzają się podczas gry w trudnych warunkach.W sklepie internetowym Decathlon znajdziesz wszystkie rodzaje butów piłkarskich – na każdą nawierzchnię, niezależnie od wieku, dla każdego rodzaju stopy, na każdą kieszeń! Wybierz buty do piłki nożnej odpowiednie dla Twojego poziomu zaawansowania. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko buty piłkarskie adidas, czy nike, ale także tańsze odpowiedniki nieodstające komfortem użytkowania od tych najdroższych marek.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę