Piłki nożne do gry na orliku

1 oferta
media description
KIPSTA CLR ELITE JAGUAR Bądź szybki jak jaguar
 

Piłka nożna – rozgrywki na sztucznej trawie

Rozgrywki futbolowe kojarzone są z 22 zawodnikami podzielonych na dwie drużyny, którzy uczestniczą w meczach podzielonych na dwie połowy trwające po 45 minut. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat bardzo wiele zmieniło się na tym polu, a odmian tej gry jest dzisiaj znacznie więcej niż kiedyś. Każdego roku powstaje mnóstwo obiektów, które mają mniejsze rozmiary od tych standardowych powierzchni do grania w nogę, jakie znamy ze światowych rywalizacji. Zazwyczaj są to boiska ze sztucznym podłożem, wciąż idealne do trenowania swoich osiągnięć. W naszym kraju są to najczęściej orliki budowane przy szkołach oraz jako wolnostojące, niewielkie obiekty sportowe. Jednakże 22 zawodników na takim niewielkim obszarze to już tłum, dlatego często zmniejsza się liczbę uczestników zawodów do 10, czyli o ponad połowę. To pociąga za sobą szereg zmian, również związanych z użytkowanym podczas rozgrywek sprzętu. Jaka piłka będzie tutaj możliwie najlepszym rozwiązaniem? Nasz sklep oferuje dobrą jakość akcesoriów, które sprawdzą się w zakresie powyższej dyscypliny.

Piłki do nogi z częściowo kontrolowanym odbiciem

Mniejszy obiekt sportowy oznacza większą kontrolę nad piłką. Warto jednak pamiętać, że jest to wbrew pozorom aktywność fizyczna, w której bardzo trudno jest zostać zawodowcem i to ze względu na wysoki poziom prowadzonych rywalizacji. Tak naprawdę nie jest łatwo zmienić technikę i dostosować ją do nowych warunków, a tym samym wybić się na tle innych sportowców, którym zależy na podobnych osiągnięciach. Rozgrywki futbolu na sztucznej trawie bywają nieco inne i można powiedzieć nawet, że charakterystyczne. Piłka powinna mieć inne parametry niż wariant przeznaczony do trenowania na tradycyjnych boisku. Przede wszystkim musi charakteryzować się większą kontrolą odbicia. Warto dodać, że w ofercie Decathlon dostępne są jedynie akcesoria wysokiej jakość. Nie zawsze niezbędny jest tutaj skórzany materiał. Coraz łatwiej znaleźć inne, równie wytrzymałe zamienniki syntetyczne. Dowiedz się, który model będzie odpowiedni dla Ciebie. Wybieraj spośród różnych wariantów w przypadku rozmiaru. Dostosuj akcesoria do Twoich osobistych preferencji.

Piłka do gry na sztucznej nawierzchni

A co, jeżeli mecze odbywają się na nawierzchniach sztucznych? Taki sprzęt musi charakteryzować się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, gdyż nieustannie narażamy ją na silne uderzenia zarówno nogą, jak również o nietypowe podłoże. W takim przypadku szczególnie proponujemy akcesoria przeznaczone do trenowania na nawierzchni syntetycznej wykonanej między innymi z poliuretanu (typu orlik). Takie piłki posiadają przede wszystkim szwy umieszczone wewnątrz, dzięki czemu możemy zwiększyć wytrzymałość materiału oraz jak najbardziej ograniczyć pochłanianie wody. Wilgoć mogłaby wpłynąć negatywnie przede wszystkim na żywotność akcesorium. Jednak w przypadku rozgrywek na tak szczególnym podłożu, potrzebne mogą być nieco większe zakupy. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie bramki piłkarskie dostępne są w ofercie naszego sklepu Decathlon. Spraw, aby sport, który trenujesz sprawiał Ci możliwie jak najwięcej przyjemności oraz aby przypominał profesjonalną rywalizację. Zapewniamy, że jesteśmy w stanie spełnić większość Twoich oczekiwań.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę