Piłki ręczne 45 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Piłka do piłki ręcznej męska Atorka H500 rozmiar 3
Najlepiej oceniany
 

Piłka do ręcznej – na trening, podwórko i profesjonalny mecz

Piłka ręczna nie jest może tak popularna w naszym kraju jak piłka nożna czy siatkówka, jednak już w szkole na zajęciach sportowych pojawia się coraz częściej. Dla niektórych to początek fantastycznej przygody, którą następnie kontynuują na hali treningowej, a potem profesjonalnych zawodach. Ta gra, jak wszystkie inne, rządzi się swoimi prawami. Piłka do ręcznej również jest łatwa do odróżnienia od pozostałych. Występuje w kilku wariantach, a poszczególne modele są wykonane z różnych materiałów, co przekłada się na ich jakość, wytrzymałość, ale też wygodę gry. Jakie piłki do piłki ręcznej zasługują więc na większą uwagę?

Charakterystyka piłki do piłki ręcznej

Jak każda inna piłka, ta też składa się z dwóch podstawowych warstw. Zewnętrzną jest osłona wykonana ze skóry sztucznej i naturalnej lub materiałów syntetycznych. Jeżeli gramy w piłkę ręczną na plaży, będzie ona wykonana z gumy. Piłka do ręcznej powinna być szyta specjalnymi nićmi, profesjonaliści zagrają tylko taką, która składa się z 32 paneli. Ważne, aby osłona była odporna na uderzenia, pęknięcia i przetarcia. Musi być elastyczna, a jednocześnie dobrze leżeć w dłoni. Amatorzy z powodzeniem mogą zdecydować się na piłki do piłki ręcznej wykonane z materiałów syntetycznych. Przy intensywniejszym i częstszym użytkowaniu lepiej sprawdzą się modele ze skóry naturalnej lub sztucznej. Wewnętrzna warstwa piłki to dętka, zazwyczaj lateksowa. Również ona musi być bardzo wytrzymała oraz elastyczna.

Piłka do ręcznej w odpowiednim rozmiarze

Piłki do piłki ręcznej występują w 3 rozmiarach:.Rozmiar 1 – podlega standaryzowaniu przez IHF, co oznacza, że musi spełnić odpowiednie kryteria. Jej obwód powinien wynosić od 50 do 52 centymetrów, a waga od 290 do 330 gramów. Piłki do piłki ręcznej w tym rozmiarze polecamy dzieciom w wieku 12-14 lat. Rozmiar 2 – jej obwód wynosi od 54 do 56 centymetrów, a waga od 325 do 375 gramów. To propozycja piłki dla chłopców w wieku 12-16 lat, dziewcząt od 14. roku życia oraz kobiet. Rozmiar 3 – jej obwód wynosi od 58 do 60 centymetrów, a waży od 425 do 475 gramów. Piłka jest przeznaczona dla chłopców od 16. roku życia oraz mężczyzn.

Sprawdź również odzież do piłki ręcznej w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę