Czepki do pływania

(132)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
CZEPEK PŁYWACKI DZIANINOWY S I L
Koniec serii
NABAIJI CZEPEK PŁYWACKI DZIANINOWY S I L

4,99 zł 7,99 zł - 3 zł

(207)
U Ciebie za 2 dni
Czepek pływacki silikonowy Nabaiji Line Volume
Najlepiej oceniany
CZEPEK PŁYWACKI GOFROWANY
NABAIJI CZEPEK PŁYWACKI GOFROWANY

24,99 zł

(16)
U Ciebie za 2 dni
CZEPEK PŁYWACKI DZIANINOWY L TIKI
CZEPEK PŁYWACKI SILIKONOWY
Najlepiej oceniany
NABAIJI CZEPEK PŁYWACKI SILIKONOWY

14,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Czepek pływacki dzianinowy dla malucha
Najlepiej oceniany
NABAIJI Czepek pływacki dzianinowy dla malucha

9,99 zł

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Czepek pływacki nieobowiązkowy, ale potrzebny

Nie wszystkie pływalnie wymagają noszenia czepka, co znacznie zmniejszyło liczbę osób, które się na niego decydują. Nieocenione są jednak jego zalety, zapewniające nam komfort i zdrowie.

Rolę czepka szczególnie docenić powinny kobiety, które chcą zadbać o swoje włosy. Pozwala on skutecznie ujarzmić bujną czuprynę, dzięki czemu opadające na twarz kosmyki nie utrudniają pływania. Czepek stanowi ochronę przed niekorzystnym wpływem chloru na włosy, które na skutek kontaktu z tą substancją szybko się przesuszają i stają się matowe. Dodatkowo zyskujemy ochronę dla uszu, zmniejszając ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.

Na czepek częściej decydują się zawodowi pływacy niż osoby uprawiające ten sport rekreacyjnie. Zmniejsza on opór wody, a kształt naszego ciała staje się bardziej opływowy, w związku z czym możemy płynąć szybciej przy takiej samej intensywności pracy mięśni.

Należy również pamiętać, że mając na głowie czepek, przyczyniamy się do zachowania większej higieny na basenie. Włosy przedostające się do systemu filtrującego wodę skutecznie go zapychają, a to prowadzi do zanieczyszczenia wody.

Wybieramy czepek pływacki dla zawodowców i amatorów

Czepek może być wykonany z silikonu, materiału lub lateksu. Silikonowe czepki polecane są w szczególności profesjonalnym pływakom. Charakteryzują się dużą elastycznością i nie „ciągną” włosów. Są wytrzymałe, dzięki czemu ich żywotność jest dłuższa niż w przypadku innych materiałów.

Czepki lateksowe to skuteczna ochrona przed zamoczeniem włosów. Wyróżniają się optymalną oddychalnością, co zapobiega wystąpieniu efektu przegrzania. Lateks jest materiałem mniej rozciągliwym niż silikon.

Dla osób, które poszukują czepka, który jedynie ma zwiększać ich komfort podczas pływania, polecane są czepki wykonane z materiału. To doskonałe rozwiązanie również dla dzieci. Bardzo dobrze dopasowują się do głowy oraz wykazują się dużą elastycznością, łatwo się je zakłada i zdejmuje. Ich wadą jest brak wystarczającej ochrony włosów przed zamoczeniem. Sprawdź również akcesoria i sprzęt pływacki w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę