Rolki dla dzieci

134 oferty
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Rolki fitness FIT3 dla dzieci
Rolki dla dzieci Oxelo Play3
Najniższa cena
Rolki dla dzieci Oxelo PLAY5
Rolki Regulowane Raven Lia Kółko LED
Łyżworolki regulowane dziecięce 4w1 Spokey Quattro
SPOKEY Łyżworolki regulowane dziecięce 4w1 Spokey Quattro

199,99 zł 254,99 zł - 55,00 zł

Najniższa cena 254,99 zł

Rolki dziecięce regulowane Spokey FREESPO KIDS z twardą skorupą
SPOKEY Rolki dziecięce regulowane Spokey FREESPO KIDS z twardą skorupą

299,89 zł 329,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena 329,99 zł

Rolki regulowane dziecięce Spokey Arya
SPOKEY Rolki regulowane dziecięce Spokey Arya

139,99 zł 154,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 154,99 zł

 

Rolki dla dzieci – dziecięca radość z jazdy

Jazda na rolkach jest szczególnie popularna wśród dzieci i młodzieży. Młodzieńczy wiek sprzyja nie tylko zabawie, ale też chęci poznawania świata i nauce nowych rzeczy. Dzieci są znacznie bardziej odporne na niepowodzenia i porażki, a także posiadają silną motywację przy pokonywaniu trudności.

Rolki to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną, a także aktywność fizyczna, która nie pozwala się nudzić. Dzięki łyżworolkom już w małym dziecku możemy kształtować zdrowe nawyki, a także zachęcać je do aktywności fizycznej przez zabawę.

Wybierając łyżworolki dla dzieci jako ich rodzice i opiekunowie powinniśmy przywiązywać dużą rolę do bezpieczeństwa pociechy w czasie jazdy. Jeżeli szukasz rolek dziecięcych od sprawdzonych producentów, którym możesz zaufać, znajdziesz je w naszym internetowym sklepie sportowym Decathlon. Kupisz tutaj rolki w różnych kolorach, zarówno dziewczęce, jak i chłopięce, odpowiednie dla najmłodszych i starszych dzieci. Pamiętaj, że w czasie jazdy na rolkach bardzo ważne jest, by zadbać o bezpieczeństwo malucha. W tym celu należy zaopatrzyć się w ochraniacze i kask, które zapewniają ochronę przed urazami w trakcie upadku. Bogaty wybór akcesoriów do jazdy na rolkach również znajdziesz w naszej ofercie.

Jakie rolki wybrać?

Wybór rolek dziecięcych tylko z pozoru wydaje się być łatwym zadaniem. Mimo to, warto poświęcić temu odpowiednią ilość czasu. Dzięki temu zapewnimy swojemu dziecku sprzęt dobrej jakości, a jazda na nim stanie się przyjemnością i dostarczy maluchowi wiele radości. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą rolki regulowane. Pozwalają na jak najlepsze dopasowanie obuwia do stopy dziecka wraz z jej wzrostem. Większość regulowanych rolek umożliwia dostosowanie o 3 rozmiary.

Na początek, dla dzieci od 4 do 6 lat, idealne będą Oxelo Play One, które ubiera się bezpośrednio na but. Dają one możliwość regulacji długości podstawy – będą więc służyły dziecku przez dłuższy czas, mimo jego stale rosnącej stopy. Rolki z hamulcami, wykonanymi z trwałych materiałów, pozwolą Twojemu dziecku bezpiecznie opanować koordynację ruchową, doskonalić motorykę i świadomie kontrolować prędkość jazdy.

Starsze dzieci (od 6 do 10 lat), mogą jeździć w rolkach Play 5 marki Oxelo – jeśli dziecko dopiero uczy się jazdy, w tym modelu można zamontować dodatkowe koła stabilizujące.

Dla dzieci starszych lub tych o zaawansowanych umiejętnościach, warto wybrać typowe rolki Oxelo z butem stabilizującym stopę i odpornymi kauczukowymi kołami. Takie wytrzymałe rolki będą służyć dziecku latami, ponieważ posiadają regulację rozmiaru, dzięki czemu użytkownik szybko z nich nie wyrośnie.

Rolki czy wrotki?

Jazda na rolkach to sport, który dostarcza dziecku wiele radości i przyjemności. To także bardzo popularna aktywność fizyczna, która swego czasu całkowicie zdominowała jazdę na wrotkach. Co w takim razie wybrać, jazdę na rolkach czy wrotkach? Niewątpliwą zaletą wrotek jest bardzo duża stabilność, która bezpośrednio wynika z ich budowy. Jeśli jednak chodzi o szybkość i zwrotność, prym zdecydowanie wiodą rolki. Oczywiście, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, warto więc dopasować sprzęt do potrzeb dziecka by spędzanie czasu podczas jazdy na rolkach okazało się przyjemnością.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy wyborze rolek? Istotny jest rodzaj łożysk, a także rozmiar i twardość kółek. Małe i bardziej miękkie kółka gwarantują lepszą zwrotność i przyczepność do podłoża. Niestety, szybciej się zużywają i jednocześnie nie gwarantują tak szybkiej jazdy.

Oczywiście nie zapominajmy o tak istotnym elemencie jak wygląd rolek. Dla wielu dzieci ma on bardzo duże znaczenie, dlatego przy ich zakupie powinniśmy uwzględnić potrzeby i preferencje naszej pociechy. W Decathlonie znajdziesz rolki zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, a także duży wybór rolek dla dorosłych.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę