Kaski i okulary rowerowe 277 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Kask rowerowy MTB Rockrider ST 500
Koniec serii
ROCKRIDER Kask rowerowy MTB Rockrider ST 500

129,99 zł 179,99 zł - 50 zł

(141)
U Ciebie za 2 dni
Okulary rowerowe Van Rysel Roadr 500 kat. 3
Koniec serii
VAN RYSEL Okulary rowerowe Van Rysel Roadr 500 kat. 3

49,99 zł 69,99 zł - 20 zł

(55)
U Ciebie za 2 dni
Kask na rower 500 dla dzieci
BTWIN Kask na rower 500 dla dzieci

79,99 zł

(8)
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy Van Rysel Roadr 500
Kask rowerowy ultralekki CHERUB
SPOKEY Kask rowerowy ultralekki CHERUB

89,99 zł 105,99 zł - 16 zł

Okulary rowerowe Van Rysel Roadr 900
Koniec serii
VAN RYSEL Okulary rowerowe Van Rysel Roadr 900

129,99 zł 199,99 zł - 70 zł

(11)
U Ciebie za 2 dni
Okulary rowerowe Rockrider MTB Photo fotochromowe kat. 1>3
Koniec serii
ROCKRIDER Okulary rowerowe Rockrider MTB Photo fotochromowe kat. 1>3

139,99 zł 159,99 zł - 20 zł

(22)
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy Van Rysel Roadracing 900
Koniec serii
VAN RYSEL Kask rowerowy Van Rysel Roadracing 900

129,99 zł 149,99 zł - 20 zł

(69)
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy MTB Rockrider ST 100
Kask rowerowy dla malucha Btwin 500
Kask rowerowy dla dorosłych Uvex Finale 2.0
UVEX Kask rowerowy dla dorosłych Uvex Finale 2.0

399,99 zł 529,99 zł - 130 zł

 

Kaski i okulary rowerowe

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jeździmy na nim dla rozrywki, traktujemy jako aktywną formę spędzania czasu wolnego lub też jako sposób na szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Dobrze wyposażony rower dostarcza jeszcze więcej radości z jazdy, ale przede wszystkim sprawia, że poruszanie się po drodze jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Oferujemy dodatki na rower, które przede wszystkim mają zmniejszyć ryzyko wypadku i tym samym urazów. To akcesoria, które przydadzą się zarówno doświadczonym kolarzom, jak też amatorom i sympatykom rekreacyjnej jazdy. Przygotowaliśmy kask rowerowy w wielu wariantach – dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także okulary rowerowe przystosowane do jazdy w słoneczną pogodę, przy ograniczonej widoczności i nocą. Sprawdź, jak możesz poprawić jakość, komfort i bezpieczeństwo na rowerze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Bezpieczeństwo na rowerze najważniejsze!

Jazda na rowerze to zdrowsza alternatywa dla samochodu czy środków transportu publicznego. Trenujemy kondycję oraz łatwiej jest nam utrzymać dobrą formę. W dużych miastach poruszanie się rowerem jest nawet szybsze niż samochodem ze względu na korki i dużą ilość aut na drodze. Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie na rowerze. Niezależnie od tego, w jakim środowisku się poruszasz, zawsze istnieje ryzyko wypadku i upadku. Rower jest pojazdem, który wymaga nauki techniki jazdy, pomimo że jazda na nim jest naprawdę łatwa. Istnieje wiele czynników, które niekoniecznie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Zaliczamy do nich mocne słońce, wiatr, deszcz, śnieg, śliską nawierzchnię, kamienistą drogę, ale również wąskie drogi, brak ścieżki rowerowej i dużą ilość uczestników ruchu. Każdy rowerzysta powinien posiadać kask rowerowy, który chroni jego głowę podczas upadku. Przydadzą się również okulary rowerowe, które poprawiają jakość widzenia przy mocnym słońcu, mgle, deszczu i po zmroku.

Jak wybrać kask rowerowy i okulary rowerowe?

Kask rowerowy zawsze dopasowujemy do rozmiaru swojej głowy. Dla lepszego dopasowania polecamy kaski rowerowe regulowane. Jest to szczególnie dobry wybór dla dzieci, które wciąż rosną. Zwróć uwagę na otwory wentylacyjne zapobiegające nadmiernej potliwości. Dobry kask rowerowy wykonany jest z kilku warstw. Do jego produkcji używa się lekkiego poliwęglanu odpornego na odkształcenia oraz pianki i styropianu, które pochłaniają energię podczas uderzenia i jednocześnie wpływają na komfort noszenia. Jeżeli chodzi o okulary rowerowe, to koniecznie muszą posiadać szkła 100% anty-UV kategorii 3. Dzięki temu chronią przed skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce. Oprawki powinny być tak zaprojektowane, aby ograniczyć maksymalnie parowanie. Okulary rowerowe muszą dobrze przylegać do twarzy, a im są szersze, tym mamy większe pole widzenia.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę