Kaski i okulary rowerowe

Kaski i okulary rowerowe

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Kaski i okulary rowerowe

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jeździmy na nim dla rozrywki, traktujemy jako aktywną formę spędzania czasu wolnego lub też jako sposób na szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Dobrze wyposażony rower dostarcza jeszcze więcej radości z jazdy, ale przede wszystkim sprawia, że poruszanie się po drodze jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Oferujemy dodatki na rower, które przede wszystkim mają zmniejszyć ryzyko wypadku i tym samym urazów. To akcesoria, które przydadzą się zarówno doświadczonym kolarzom, jak też amatorom i sympatykom rekreacyjnej jazdy. Przygotowaliśmy kask rowerowy w wielu wariantach – dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także okulary rowerowe przystosowane do jazdy w słoneczną pogodę, przy ograniczonej widoczności i nocą. Sprawdź, jak możesz poprawić jakość, komfort i bezpieczeństwo na rowerze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Bezpieczeństwo na rowerze najważniejsze!

Jazda na rowerze to zdrowsza alternatywa dla samochodu czy środków transportu publicznego. Trenujemy kondycję oraz łatwiej jest nam utrzymać dobrą formę. W dużych miastach poruszanie się rowerem jest nawet szybsze niż samochodem ze względu na korki i dużą ilość aut na drodze. Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie na rowerze. Niezależnie od tego, w jakim środowisku się poruszasz, zawsze istnieje ryzyko wypadku i upadku. Rower jest pojazdem, który wymaga nauki techniki jazdy, pomimo że jazda na nim jest naprawdę łatwa. Istnieje wiele czynników, które niekoniecznie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Zaliczamy do nich mocne słońce, wiatr, deszcz, śnieg, śliską nawierzchnię, kamienistą drogę, ale również wąskie drogi, brak ścieżki rowerowej i dużą ilość uczestników ruchu. Każdy rowerzysta powinien posiadać kask rowerowy, który chroni jego głowę podczas upadku. Przydadzą się również okulary rowerowe, które poprawiają jakość widzenia przy mocnym słońcu, mgle, deszczu i po zmroku.

Jak wybrać kask rowerowy i okulary rowerowe?

Kask rowerowy zawsze dopasowujemy do rozmiaru swojej głowy. Dla lepszego dopasowania polecamy kaski rowerowe regulowane. Jest to szczególnie dobry wybór dla dzieci, które wciąż rosną. Zwróć uwagę na otwory wentylacyjne zapobiegające nadmiernej potliwości. Dobry kask rowerowy wykonany jest z kilku warstw. Do jego produkcji używa się lekkiego poliwęglanu odpornego na odkształcenia oraz pianki i styropianu, które pochłaniają energię podczas uderzenia i jednocześnie wpływają na komfort noszenia. Jeżeli chodzi o okulary rowerowe, to koniecznie muszą posiadać szkła 100% anty-UV kategorii 3. Dzięki temu chronią przed skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce. Oprawki powinny być tak zaprojektowane, aby ograniczyć maksymalnie parowanie. Okulary rowerowe muszą dobrze przylegać do twarzy, a im są szersze, tym mamy większe pole widzenia.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę