Kaski i okulary rowerowe

(245)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Rowery
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kask rowerowy MTB Bell Ukon Mips
Koniec serii
BELL Kask rowerowy MTB Bell Ukon Mips

269,99 zł 399,99 zł - 130 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy Abus GameChanger
Koniec serii
ABUS Kask rowerowy Abus GameChanger

599,99 zł 649,99 zł - 50 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy dla malucha Btwin 500
Kask na rower ROMET model 192
Koniec serii
ROMET Kask na rower ROMET model 192

199,99 zł 249,99 zł - 50 zł

U Ciebie za 2 dni
KASK NA ROWER TEEN 520 XS DLA DZIECI
Kask rowerowy dla dzieci Btwin Teen 520
Najlepiej oceniany
Kask dla dziecka Abus Smiley 2.0
Koniec serii
ABUS Kask dla dziecka Abus Smiley 2.0

99,99 zł 139,99 zł - 40 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy Van Rysel Roadr 500
Kask rowerowy MTB Rockrider ST 500 LTD
Koniec serii
ROCKRIDER Kask rowerowy MTB Rockrider ST 500 LTD

139,99 zł 159,99 zł - 20 zł

(137)
U Ciebie za 8 dni
Kask rowerowy MTB Giro Tao
Najlepiej oceniany
GIRO Kask rowerowy MTB Giro Tao

329,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kask na rower miejski Btwin 500
Kask dla dziecka Abus Smiley 2.0
Koniec serii
ABUS Kask dla dziecka Abus Smiley 2.0

99,99 zł 139,99 zł - 40 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask na rower 500 dla dzieci
BTWIN Kask na rower 500 dla dzieci

79,99 zł

(5)
U Ciebie za 2 dni
 

Kaski i okulary rowerowe

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jeździmy na nim dla rozrywki, traktujemy jako aktywną formę spędzania czasu wolnego lub też jako sposób na szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Dobrze wyposażony rower dostarcza jeszcze więcej radości z jazdy, ale przede wszystkim sprawia, że poruszanie się po drodze jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Oferujemy dodatki na rower, które przede wszystkim mają zmniejszyć ryzyko wypadku i tym samym urazów. To akcesoria, które przydadzą się zarówno doświadczonym kolarzom, jak też amatorom i sympatykom rekreacyjnej jazdy. Przygotowaliśmy kask rowerowy w wielu wariantach – dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także okulary rowerowe przystosowane do jazdy w słoneczną pogodę, przy ograniczonej widoczności i nocą. Sprawdź, jak możesz poprawić jakość, komfort i bezpieczeństwo na rowerze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Bezpieczeństwo na rowerze najważniejsze!

Jazda na rowerze to zdrowsza alternatywa dla samochodu czy środków transportu publicznego. Trenujemy kondycję oraz łatwiej jest nam utrzymać dobrą formę. W dużych miastach poruszanie się rowerem jest nawet szybsze niż samochodem ze względu na korki i dużą ilość aut na drodze. Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie na rowerze. Niezależnie od tego, w jakim środowisku się poruszasz, zawsze istnieje ryzyko wypadku i upadku. Rower jest pojazdem, który wymaga nauki techniki jazdy, pomimo że jazda na nim jest naprawdę łatwa. Istnieje wiele czynników, które niekoniecznie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Zaliczamy do nich mocne słońce, wiatr, deszcz, śnieg, śliską nawierzchnię, kamienistą drogę, ale również wąskie drogi, brak ścieżki rowerowej i dużą ilość uczestników ruchu. Każdy rowerzysta powinien posiadać kask rowerowy, który chroni jego głowę podczas upadku. Przydadzą się również okulary rowerowe, które poprawiają jakość widzenia przy mocnym słońcu, mgle, deszczu i po zmroku.

Jak wybrać kask rowerowy i okulary rowerowe?

Kask rowerowy zawsze dopasowujemy do rozmiaru swojej głowy. Dla lepszego dopasowania polecamy kaski rowerowe regulowane. Jest to szczególnie dobry wybór dla dzieci, które wciąż rosną. Zwróć uwagę na otwory wentylacyjne zapobiegające nadmiernej potliwości. Dobry kask rowerowy wykonany jest z kilku warstw. Do jego produkcji używa się lekkiego poliwęglanu odpornego na odkształcenia oraz pianki i styropianu, które pochłaniają energię podczas uderzenia i jednocześnie wpływają na komfort noszenia. Jeżeli chodzi o okulary rowerowe, to koniecznie muszą posiadać szkła 100% anty-UV kategorii 3. Dzięki temu chronią przed skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce. Oprawki powinny być tak zaprojektowane, aby ograniczyć maksymalnie parowanie. Okulary rowerowe muszą dobrze przylegać do twarzy, a im są szersze, tym mamy większe pole widzenia.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę