Bidony i bukłaki rowerowe - różne rodzaje

63 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Bidon rowerowy SoftFlow M 650 ml
Bidon rowerowy Triban SoftFlow L 800 ml
Ostatnie sztuki
TRIBAN Bidon rowerowy Triban SoftFlow L 800 ml

14,99 zł 19,99 zł - 5 zł

(22)
U Ciebie za 2 dni
Bidon rowerowy Camelbak Podium 620ml
Ostatnie sztuki
CAMELBAK Bidon rowerowy Camelbak Podium 620ml

39,99 zł 54,99 zł - 15 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Bidon CamelBak Podium Chill 620ml
CAMELBAK Bidon CamelBak Podium Chill 620ml

59,99 zł 79,90 zł - 20 zł

Bidon rowerowy CamelBak Podium 620ml
CAMELBAK Bidon rowerowy CamelBak Podium 620ml

39,99 zł 54,89 zł - 15 zł

BIDON ROWEROWY DLA DZIECI
Najlepiej oceniany
BTWIN BIDON ROWEROWY DLA DZIECI

24,99 zł

(70)
U Ciebie za 2 dni
 

BIDONY I BUKŁAKI ROWEROWE

Odpowiednie nawodnienie podczas każdej z wybranej przez nas aktywności fizycznej to jedna z najważniejszych kwestii, która warunkuje nasze dobre samopoczucie, zdrowie i efektywność treningu. Jazda na rowerze, może się wydawać, stawia przed rowerzystami pewne ograniczenia – butelki z wodą nie możemy postawić obok maty ani trzymać jej w ręku podczas biegu. Możemy jednak zamontować na ramię bidon lub na plecach mieć wygodny plecak z bukłakiem. Która opcja będzie dla Ciebie najlepsza?

Bidon rowerowy dla miłośników rekreacyjnych wycieczek

Ich pojemność zazwyczaj jest nie większa niż 1l, a najczęściej spotkamy się z bidonami półlitrowymi. Mają niewielkie rozmiary i z pewnością nie obciążają naszego roweru, jak też nie stanowią dodatkowego ciężaru dla naszych pleców. Umieszczamy je w odpowiednich uchwytach zamontowanych na ramie rowerowej. Łatwo utrzymać je w czystości, jak też napełnić nowym napojem. Ponadto, istotne znaczenie ma ich cena, w porównaniu z bukłakami jest naprawdę niewielka.

Wadą bidonów jest ich mała pojemność. Płynu nie wystarczy nam na długą podróż, a jedynie na ok. 2-4 - godzinną wycieczkę. Co więcej, aby się napić, dla bezpieczeństwa należy się zatrzymać, gdyż wymaga to użycia ręki, kierownik trzymamy wtedy tylko jedną ręką. Pomimo tych kilku niedogodności bidon jest bardzo chętnie wybierany przez miłośników krótszych tras, na których bukłak o większej pojemności nie jest konieczny.

Bukłak rowerowy na wielogodzinne wyprawy

Tradycyjne bukłaki mają pojemność ok. 2-3 litrów, płynu starczy więc na znacznie dłużej niż w przypadku bidonów. Doskonale sprawdzają się na bardziej wymagającym terenie, powinni o nim pomyśleć rowerzyści MTB. Możemy jednocześnie jechać, kontrolować jazdę i pić dzięki specjalnej rurce doprowadzającej wodę.

Bukłaki umieszczone są w plecaku, w którym znajduje się miejsce na inne, niezbędne podczas podróży rzeczy. Niektórym obecność dodatkowego ciężaru na plecach może jednak przeszkadzać, dlatego na krótkie trasy bidon jest przez wielu uważany za praktyczniejsze rozwiązanie.

Decathlon nie tylko zapewnia gotowe rozwiązania, ale oferuje również wskazówki, które pomagają Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Bidon czy bukłak rowerowy – wiesz już, który odpowiada Ci bardziej?

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę