Bidony i bukłaki rowerowe - różne rodzaje

(61)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Bidon rowerowy SoftFlow L 800 ml
Bidon rowerowy SoftFlow M 650 ml
Koniec serii
TRIBAN Bidon rowerowy SoftFlow M 650 ml
11,99 zł
19,99 zł −40%
(54)
U Ciebie za 2 dni
Bidon sportowy 650 ml
APTONIA Bidon sportowy 650 ml
14,99 zł
(38)
U Ciebie za 2 dni
BIDON ROWEROWY DLA DZIECI
BTWIN BIDON ROWEROWY DLA DZIECI
24,99 zł
(69)
U Ciebie za 2 dni
Uchwyt do bidonu fluo
Najlepiej oceniany
TR BIKE Uchwyt do bidonu fluo
24,99 zł
(3)
U Ciebie za 3 dni
Ustnik do bukłaka Camelbak
Najlepiej oceniany
CAMELBAK Ustnik do bukłaka Camelbak
29,99 zł
(1)
U Ciebie za 2 dni
 

BIDONY I BUKŁAKI ROWEROWE

Odpowiednie nawodnienie podczas każdej z wybranej przez nas aktywności fizycznej to jedna z najważniejszych kwestii, która warunkuje nasze dobre samopoczucie, zdrowie i efektywność treningu. Jazda na rowerze, może się wydawać, stawia przed rowerzystami pewne ograniczenia – butelki z wodą nie możemy postawić obok maty ani trzymać jej w ręku podczas biegu. Możemy jednak zamontować na ramię bidon lub na plecach mieć wygodny plecak z bukłakiem. Która opcja będzie dla Ciebie najlepsza?

Bidon rowerowy dla miłośników rekreacyjnych wycieczek

Ich pojemność zazwyczaj jest nie większa niż 1l, a najczęściej spotkamy się z bidonami półlitrowymi. Mają niewielkie rozmiary i z pewnością nie obciążają naszego roweru, jak też nie stanowią dodatkowego ciężaru dla naszych pleców. Umieszczamy je w odpowiednich uchwytach zamontowanych na ramie rowerowej. Łatwo utrzymać je w czystości, jak też napełnić nowym napojem. Ponadto, istotne znaczenie ma ich cena, w porównaniu z bukłakami jest naprawdę niewielka.

Wadą bidonów jest ich mała pojemność. Płynu nie wystarczy nam na długą podróż, a jedynie na ok. 2-4 - godzinną wycieczkę. Co więcej, aby się napić, dla bezpieczeństwa należy się zatrzymać, gdyż wymaga to użycia ręki, kierownik trzymamy wtedy tylko jedną ręką. Pomimo tych kilku niedogodności bidon jest bardzo chętnie wybierany przez miłośników krótszych tras, na których bukłak o większej pojemności nie jest konieczny.

Bukłak rowerowy na wielogodzinne wyprawy

Tradycyjne bukłaki mają pojemność ok. 2-3 litrów, płynu starczy więc na znacznie dłużej niż w przypadku bidonów. Doskonale sprawdzają się na bardziej wymagającym terenie, powinni o nim pomyśleć rowerzyści MTB. Możemy jednocześnie jechać, kontrolować jazdę i pić dzięki specjalnej rurce doprowadzającej wodę.

Bukłaki umieszczone są w plecaku, w którym znajduje się miejsce na inne, niezbędne podczas podróży rzeczy. Niektórym obecność dodatkowego ciężaru na plecach może jednak przeszkadzać, dlatego na krótkie trasy bidon jest przez wielu uważany za praktyczniejsze rozwiązanie.

Decathlon nie tylko zapewnia gotowe rozwiązania, ale oferuje również wskazówki, które pomagają Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Bidon czy bukłak rowerowy – wiesz już, który odpowiada Ci bardziej?

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę