Bidony i bukłaki rowerowe - różne rodzaje

65 ofert
media description
Przygotuj swój sprzęt do sezonu
Bidon rowerowy SoftFlow M 650 ml
Bidon rowerowy SoftFlow L 800 ml
Ostatnie sztuki
DECATHLON Bidon rowerowy SoftFlow L 800 ml

19,99 zł 29,99 zł - 10,00 zł

Najniższa cena 29,99 zł

(17)
BIDON ROWEROWY JR
Ostatnie sztuki
BTWIN BIDON ROWEROWY JR

14,99 zł 24,99 zł - 10,00 zł

Najniższa cena 24,99 zł

(70)
Bidon rowerowy CamelBak Podium Chill 620ml
CAMELBAK Bidon rowerowy CamelBak Podium Chill 620ml

58,99 zł 79,90 zł - 21,00 zł

Najniższa cena 79,90 zł

Bidon rowerowy termiczny Elite Nanofly 500 ml
Ostatnie sztuki
ELITE Bidon rowerowy termiczny Elite Nanofly 500 ml

69,99 zł 89,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 89,99 zł

(1)
Bidon rowerowy Rogelli Profi
Bidon Kolarstwo SIROKO Hydro Czarny Mężczyzna i kobieta
Najniższa cena
SIROKO Bidon Kolarstwo SIROKO Hydro Czarny Mężczyzna i kobieta

36,00 zł 46,00 zł - 10,00 zł

Najniższa cena 46,00 zł

 

Bidony i bukłaki rowerowe

Odpowiednie nawodnienie podczas każdej z wybranej przez nas aktywności fizycznej to jedna z najważniejszych kwestii, która warunkuje nasze dobre samopoczucie, zdrowie i efektywność treningu. Jazda na rowerze, może się wydawać, stawia przed rowerzystami pewne ograniczenia – butelki z wodą nie możemy postawić obok maty ani trzymać jej w ręku podczas biegu. Możemy jednak zamontować na ramię bidon lub na plecach mieć wygodny plecak z bukłakiem. Która opcja będzie dla Ciebie najlepsza?

Bidon rowerowy dla miłośników rekreacyjnych wycieczek

Ich pojemność zazwyczaj jest nie większa niż 1l, a najczęściej spotkamy się z bidonami półlitrowymi. Mają niewielkie rozmiary i z pewnością nie obciążają naszego roweru, jak też nie stanowią dodatkowego ciężaru dla naszych pleców. Umieszczamy je w odpowiednich uchwytach zamontowanych na ramie rowerowej. Łatwo utrzymać je w czystości, jak też napełnić nowym napojem. Ponadto, istotne znaczenie ma ich cena, w porównaniu z bukłakami jest naprawdę niewielka.

Wadą bidonów jest ich mała pojemność. Płynu nie wystarczy nam na długą podróż, a jedynie na ok. 2-4 - godzinną wycieczkę. Co więcej, aby się napić, dla bezpieczeństwa należy się zatrzymać, gdyż wymaga to użycia ręki, kierownik trzymamy wtedy tylko jedną ręką. Pomimo tych kilku niedogodności bidon jest bardzo chętnie wybierany przez miłośników krótszych tras, na których bukłak o większej pojemności nie jest konieczny.

Bukłak rowerowy na wielogodzinne wyprawy

Tradycyjne bukłaki mają pojemność ok. 2-3 litrów, płynu starczy więc na znacznie dłużej niż w przypadku bidonów. Doskonale sprawdzają się na bardziej wymagającym terenie, powinni o nim pomyśleć rowerzyści MTB. Możemy jednocześnie jechać, kontrolować jazdę i pić dzięki specjalnej rurce doprowadzającej wodę.

Bukłaki umieszczone są w plecaku, w którym znajduje się miejsce na inne, niezbędne podczas podróży rzeczy. Niektórym obecność dodatkowego ciężaru na plecach może jednak przeszkadzać, dlatego na krótkie trasy bidon jest przez wielu uważany za praktyczniejsze rozwiązanie.

Decathlon nie tylko zapewnia gotowe rozwiązania, ale oferuje również wskazówki, które pomagają Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Bidon czy bukłak rowerowy – wiesz już, który odpowiada Ci bardziej?

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę