Błotniki rowerowe

145 ofert

Przygotuj swój sprzęt do sezonu

Części rowerowe
Zestaw błotników Simpla Hammer 1 24”-29”
Ostatnie sztuki
ROMET Zestaw błotników Simpla Hammer 1 24”-29”

69,99 zł 79,99 zł - 10,00 zł

(5)
Dostawa za 3 dni
BŁOTNIK 14" MINIMONSTER
BTWIN BŁOTNIK 14" MINIMONSTER

34,99 zł

Dostawa za 2 dni
 

BŁOTNIKI I STOPKI ROWEROWE

Jedni uważają, że ich nie potrzebują, dla innych to podstawowe wyposażenie roweru. Zarówno błotniki, jak również stopki rowerowe to bardzo praktyczne i przydatne akcesoria rowerowe, które mogą nie tylko podnieść komfort jazdy, ale też w przypadku stopki ułatwić jego postawienie w odpowiedniej pozycji, unikając uszkodzenia. Niezależnie od tego, czy jesteś weekendowym rowerzystą, czy wielokilometrowa trasa jest wpisana w Twój codzienny harmonogram dnia, powinieneś wiedzieć, że oba te elementy wyposażenia roweru mogą Ci pokazać, iż można jeździć jeszcze lepiej, bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

Błotniki rowerowe - STOP „kąpielom błotnym”

Deszcz, błoto, teren, który wymaga od nas koncentracji, a na plecach czujemy kolejne mokre plamy wody z piaskiem i żwirem. W takiej sytuacji doceniamy w sposób szczególny błotniki rowerowe. Ich obecność chroni nasze ubranie przed zabrudzeniami, a więc nawet pomimo niesprzyjającej pogody pozwala nam czystym dojechać do celu.

Błotniki rowerowe wybieramy, podobnie jak inne elementy, dopasowując je do typu roweru. Do rowerów miejskich produkuje się je z tworzywa sztucznego lub metalu. Wyposażone są w mocowania do tylnych widełek i przedniego widelca. Niektóre modele posiadają dodatkowo na końcach chlapacze, zapewniające jeszcze skuteczniejszą ochronę przed wodą.

W innych rowerach stosuje się często błotnik przedni mocowany do otworu na koronie widelca lub pod koronę widelca. Zdarza się jednak, że nie jest to możliwe, dlatego alternatywą są błotniki rowerowe mocowane do ramy – uniwersalne, pasujące do każdego rodzaju roweru. Najwygodniejszym jednak rozwiązaniem są błotniki, które mocujemy do siodełka, co gwarantuje doskonałą solidność mocowania.

W sklepie Decathlon znajdziesz nie tylko różne rodzaje błotników, ale też ciekawe rozwiązania kolorystyczne, np. błotnik Flash MTB w kolorze białym lub zielonym.

Stopka rowerowa – postaw rower bezpiecznie

Powinna znaleźć się przy rowerze miejskim oraz trekkingowym. Ciężkie kosze i bagażniki, a także inne dodatki utrudniają postawienie roweru bez stopki. Wybierając ją, trzeba wiedzieć, że nie każdy typ mocowania będzie pasował do każdego rodzaju roweru. Najczęściej mocowana jest z tyłu i taka sprawdzi się praktycznie przy każdym jednośladzie. Podpórka boczna, czyli centralna, mocowana jest przy pomocy śrub do specjalnego otworu znajdującego się na początku tylnego trójkąta ramy. Posiadają go zazwyczaj rowery miejskie i trekkingowe. Rower można również wyposażyć w podpórkę dwustronną lub przednią.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę