Czapki, ocieplacze i kominy rowerowe na zimę

101 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Czapka z daszkiem na rower szosowy Van Rysel Merynos
Najlepiej oceniany
Opaska na głowę na rower VanRysel Roadr 500
Ecodesign
Komin rowerowy PARLE
Najlepiej oceniany
PARLÉ Komin rowerowy PARLE

34,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
 

CZAPKI, OCIEPLACZE I KOMINY ROWEROWE

Podczas jazdy na rowerze ochrona głowy stanowi podstawę. W letnie dni jest ona narażona na silne działanie promieni UV, zimą na chłód i niskie temperatury. Niezależnie od warunków pogodowych nakrycie głowy dla kolarza jest obowiązkowym elementem stroju, obok koszulki rowerowej, spodenek, bielizny, butów rowerowych, rękawiczek i skarpetek.

Na zimę czapka rowerowa

Zimą nie rezygnujesz z jazdy na rowerze, starasz się być aktywny przez cały rok. Pamiętaj jednak, aby wraz ze zmianą pory roku zmieniać swój ubiór. Temperatury bliskie zeru i siarczyste mrozy nie są lubiane przez każdego kolarza. W tym okresie można jednak zwiększyć komfort jazdy i uchronić swoje zdrowie. W takich warunkach najlepiej sprawdza się czapka z membraną. Materiał doskonale chroni przed zimnem i nie pozwala naszej głowie się wyziębić. Przy zakupie czapki należy ponadto wziąć pod uwagę jej wodoodporność i oddychalność.

Alternatywą dla czapki są opaski rowerowe. Chronią one uszy i czoło przed zimnem, a także pozwalają na odprowadzanie ciepła przez czubek głowy.

Uniwersalna kominiarka rowerowa

Można ją wykorzystać na wiele sposobów. Chroni przed zimnem i wiatrem nie tylko głowę, ale również twarz. Z powodzeniem można używać jej jako czapki lub opaski, podwijając ją do góry. Oddychanie ułatwiają specjalne otwory wentylacyjne, które umieszczone są w okolicy nosa i ust. Kominiarka świetnie sprawdza się noszona samodzielnie bądź pod kaskiem.

Jaka czapka rowerowa pod kask?

Przy intensywnej jeździe rowerowej kask rowerowy jest niezbędny. Zwiększa bezpieczeństwo i chroni przed urazami głowy podczas ewentualnego upadku. Pod kask polecamy nakrycia głowy wykonane z takich materiałów, jak AQUAFREEZE, który po zwilżeniu nie przepuszcza wody przez powierzchnię hydrofobową, pozostawiając skórę suchą oraz lekkie czapki z siatki mesh. Doskonale dopasowują się do głowy, gwarantują skuteczne odprowadzanie wilgoci i są lekkie, co umożliwia noszenie ich także w ciepłe dni.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę