Okulary rowerowe

(31)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Okulary rowerowe Van Rysel Roadr 900
 

OKULARY ROWEROWE

Ich rola w kolarstwie jest nieoceniona i nie należy jej sprowadzać jedynie do ochrony przed słońcem. Zawdzięczamy im znacznie więcej – chronią oczy przed ryzykiem urazu mechanicznego, na jaki jesteśmy narażeni szczególnie przy jeździe po trudnym terenie oraz przed owadami, które potrafią bardzo utrudnić nam jazdę w lesie i w górach. Ponadto poprawiają widoczność zarówno podczas słonecznych dni, jak też mgły, są więc nieodzownym elementem wyposażenia kolarza, który gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Podstawowe parametry okularów rowerowych

Przy wyborze okularów rowerowych w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przepuszczalność promieni słonecznych. Okazuje się, że nie zawsze będziemy potrzebować takich, które przepuszczają niewielką ich ilość. Takie z pewnością sprawdzą się w szczególnie słoneczne dni. Charakteryzują się przepuszczalnością na poziomie do 18%. Ochronę przy lekkim słońcu zapewnią okulary rowerowe o przepuszczalności do 43%. Przy mgle i w pochmurne dni skuteczne okażą się te, które promienie słoneczne przepuszczają do 80%, natomiast te do 100% warto mieć i stosować w deszczowe dni i w nocy.

Czy zatem konieczny jest zakup aż 4 par okularów? W ofercie Decathlon znajdziesz wyjątkowy produkt 4w1, czyli okulary z wymiennymi szkłami, z których każde charakteryzuje się inną przepuszczalnością promieni słonecznych.

Powłoki szkła soczewek

Wyróżnić można kilka powłok, które stosuje się przy produkcji okularów rowerowych. Pierwszą z nich jest powłoka lustrzana, która chroni przed promieniowaniem IR – idealnie sprawdza się w górach i na terenach pustynnych. Powłoka antyrefleksyjna eliminuje efekt odbijania się światła, co przyczynia się do lepszej widoczności. Powłoka hydrofobowa zapobiega osadzaniu się pary wodnej na soczewce, a powłoka aleofobowa osadzaniu się tłuszczu oraz zabrudzeń.

Okulary rowerowe odporne na uszkodzenia

Trzeba ponadto pamiętać, aby okulary rowerowe były wykonane z takich materiałów, które pozwolą nam uniknąć ich uszkodzeń np. podczas ewentualnego upadku. W przypadku oprawek doskonale sprawdzi się poliwęglan, ale też i guma. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne także spełnią swoją rolę. Oprawki nie mogą powodować ucisku, ale też nie mogą być zbyt luźne. Muszą idealnie przylegać, dlatego często ich zauszniki są elastyczne, aby móc lepiej dopasować je do kształtu oraz wielkości twarzy i głowy.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę