Oświetlenie rowerowe

(174)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Lampka rowerowa SL 100 przednia
Najniższa cena
Lampka rowerowa SL 100 tylna
Najniższa cena
ELOPS Lampka rowerowa SL 100 tylna
19,99 zł
(149)
U Ciebie za 2 dni
Kamizelka odblaskowa rowerowa Btwin 500 Fluo
Najlepiej oceniany
 

LAMPY, ODBLASKI I LUSTERKA ROWEROWE

Nikomu nie trzeba wyjaśniać sensu obecności dobrego oświetlenia przy rowerze. Lampy rowerowe stanowią podstawowe wyposażenie każdego jednośladu i nie jest istotne, czy korzystasz z niego jedynie w weekendy czy na co dzień – co najmniej jedno światło tylne i przednie musi się w nim znaleźć. Ponadto, warto pamiętać o widoczności na drodze w szczególnie trudnych warunkach pogodowych. Odpowiednie oświetlenie to konieczność, jednak warto wyposażyć się dodatkowo w odblaski rowerowe. Bezpieczeństwo na drodze poprawić mogą również lusterka, które zamontujesz przy kierownicy swojego roweru

Bezpieczny na drodze – lampy rowerowe, które MUSISZ mieć!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. każdy rower musi być wyposażony w następujące elementy:

· Minimum jedno światło przednie białe lub żółte które świeci światłem ciągłym, lub migającym.
· Minimum jedno światło tylne czerwone, odblaskowe.
· Minimum jedno światło tylne, które świeci światłem ciągłym lub migającym.
· Jeżeli konstrukcja roweru nie daje możliwości sygnalizowania skrętu ręką, wymagane jest wyposażenie go w kierunkowskazy.

W ofercie Decathlon znajdziesz każde oświetlenie, którego potrzebujesz – lampy rowerowe przeznaczone do montażu z przodu i z tyłu świecące światłem ciągłym oraz pulsacyjnym w wielu wariantach, oświetlenie standardowe, jak też o unikatowym, oryginalnym designie lampki rowerowe LED, a ponadto całe zestawy oświetlenia rowerowego, dzięki którym otrzymasz gotowe kompleksowe oświetlenie rowerowe.

Widoczny na drodze z Decathlonem

Masz już oświetlenie rowerowe, jednak chcesz być jeszcze bardziej widoczny na drodze? Zdarza Ci się wracać do domu późnym wieczorem, kiedy na dworze panuje już ciemność, a kierowcy mają ograniczoną widoczność. Dobrze trafiłeś, my również chcemy, abyś czuł się w takich warunkach bezpiecznie. Proponujemy Ci różnego rodzaju odblaski na nogawki, na koła, plecaki i kask oraz kamizelki odblaskowe. Nie zapominaj o nich, kiedy wiesz, że na rowerze będziesz musiał jechać w godzinach wieczornych bądź nocnych.

Kontroluj sytuację na drodze z lusterkami rowerowymi

Ci, którzy je mają, uważają je za niezwykle przydatny gadżet. Z kolei Ci, którzy nie są do nich jeszcze przekonani powinni poznać korzyści, jakie są związane z ich wykorzystaniem podczas codziennej jazdy.

Lusterka rowerowe pozwalają na kontrolowanie sytuacji na drodze, jaka ma miejsce na plecami rowerzysty. Wystarczy w nie spojrzeć bez konieczności odwracania się do tyłu, aby zobaczyć, czy możemy bezpiecznie wykonać konkretny manewr, np. skręcić w lewo czy ominąć stojący samochód. Lusterka mogą być mocowane do kierownicy, na rogach, a nawet na kasku. Najczęściej jednak wybieramy te pierwsze – są tanie, praktyczne oraz pasują do każdego roweru.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę