Rękawiczki rowerowe

202 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
RĘKAWICZKI NA ROWER 500 JESIENNE
Rękawiczki rowerowe Triban 500 zimowe
Rękawiczki rowerowe Triban 900 zimowe
Rękawiczki rowerowe dla dzieci Rockrider 500
Najlepiej oceniany
Rękawiczki rowerowe MTB Leatt Windblock 2.0
Koniec serii
LEATT Rękawiczki rowerowe MTB Leatt Windblock 2.0

129,99 zł 189,99 zł - 60 zł

U Ciebie za 2 dni
Rękawiczki rowerowe GEL PREMIUM
Rękawiczki rowerowe LADY GEL
 

Rękawiczki rowerowe - na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o rękawiczki rowerowe to są one jedną z podstawowych rzeczy, jaką powinni posiadać ludzie chcący regularnie jeździć na rowerze. Rękawiczki na rower przydadzą się niezależnie od tego czy chcesz jeździć na rowerze na zawodach, czy chcesz na nim trenować na przykład do triathlonu czy też czy wolisz po prostu jeździć na różnego rodzaju wycieczki rowerowe. Wbrew pozorom, chociaż rękawice rowerowe nie są dużym elementem ekwipunku, to tak naprawdę mogą one wpłynąć na komfort jazdy, jak i na nasze bezpieczeństwo. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać dla siebie parę rękawiczek, ponieważ dzięki temu będzie się ci lepiej jeździło na rowerze. I chociaż wiele osób może ignorować potrzebę dokładnego doboru modelu rękawiczek rowerowych to tak naprawdę dobre dopasowanie tego elementu garderoby na pewno zaowocuje w trakcie jazdy. Dlaczego dokładnie warto jeździć w rękawiczkach? Czym kierować się podczas wyboru odpowiednich rękawiczek rowerowych?

Dlaczego warto jeździć w rękawiczkach?

O ile rękawiczki rowerowe zimowe nie stanowią problemu, ponieważ zimą ze względu na panującą pogodę każda warstwa ubioru jest na plus, tak rękawiczki rowerowe noszone latem wielu osobom wydają się być złym pomysłem. W końcu, gdy temperatura pokazuje ponad 25 czy nawet 30 stopni, to nikt nie chce ubierać na siebie dodatkowych warstw materiału. Warto jednak zrobić wyjątek dla rękawiczek rowerowych, ponieważ korzyści tylko rozwiązania są znacznie szersze od wad. Dzięki rękawiczkom będziesz w stanie w pełni chwycić kierownicę roweru, a dłonie nie będą Ci się z niej ześlizgiwały. Oczywiście to nie wszystko, posiadanie rękawiczek na rower pozwala również zmniejszyć ryzyko nabawienia się odparzeń bądź odcisków na rękach - szczególnie podczas dłuższej lub bardziej intensywnej jazdy. Nie można również zapomnieć o tym, że taka rękawiczka jest w stanie uchronić dłoń przed otarciami, jeżeli z roweru spadniemy. Czy są jeszcze jakieś zalety noszenia rękawiczek na rower oprócz tych wyżej wymienionych? Z pewnością warto wymienić również amortyzację, czyli pochłanianie drgań w trakcie jazdy. Dzięki temu Twoja przejażdżka niezależnie od tego, jak będzie intensywna, będzie bardziej przyjemna dla Ciebie.

Jakie rękawiczki rowerowe wybrać?

W asortymencie sklepu Decathlon można znaleźć rękawiczki rowerowe damskie oraz męskie. Czym kierować się przy wyborze dobrych rękawiczek dla siebie? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób jeździsz na rowerze - intensywniej może bardziej rekreacyjnie? Jeśli rekreacyjnie to lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą rękawiczki z obciętymi palcami, a jeżeli jeździsz intensywnie to warto zainwestować w rękawiczki z pełnymi palcami. Oprócz tego warto by było abyś zwrócił uwagę na to, jaka jest wentylacja w danych rękawiczkach. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu skóra na Twoich dłoniach będzie w stanie oddychać. Zwróć też uwagę na stopień ochrony, jaki dane rękawiczki są w stanie Ci zapewnić. Niektóre modele posiadają specjalną wkładkę żelową, dzięki czemu noszenie ich jest znacznie przyjemniejsze od modeli, które tej wkładki nie posiadają. Nie zapomnij również o tym, aby odpowiednio dobrać rozmiar oraz dopasowanie rękawiczek - ponieważ tylko wtedy będą w stanie faktycznie dobrze Ci służyć.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę