Rowery elektryczne

142 oferty

Przygotuj swój sprzęt do sezonu

Części rowerowe
Rower elektryczny trekkingowy Riverside 500 E
Raty 0%
RIVERSIDE Rower elektryczny trekkingowy Riverside 500 E

5499,00 zł 6199,00 zł - 700,00 zł

(21)
Dostawa za 11 dni
Rower elektryczny trekkingowy Riverside 100 E
Raty 0%
Rower elektryczny składany Btwin E Fold 500
Raty 0%
Rower elektryczny górski ROMET e-Rambler E9.0 2023
Raty 0%
ROMET Rower elektryczny górski ROMET e-Rambler E9.0 2023

7299,00 zł 7999,00 zł - 700,00 zł

Dostawa za 3 dni
Rower elektryczny ROMET Metron Ltd
Ostatnie sztuki
ROMET Rower elektryczny ROMET Metron Ltd

4499,00 zł 5499,00 zł - 1000,00 zł

Dostawa za 3 dni
Rower elektryczny trekkingowy Riverside 540 E
Raty 0%
RIVERSIDE Rower elektryczny trekkingowy Riverside 540 E

9999,00 zł 10 999,00 zł - 1000,00 zł

(2)
Dostawa za 2 dni
ROWER ELEKTRYCZNY UNIWERSALNY ORIGINAL 920 E
Raty 0%
RIVERSIDE ROWER ELEKTRYCZNY UNIWERSALNY ORIGINAL 920 E

4499,00 zł 4899,00 zł - 400,00 zł

(13)
Dostawa za 2 dni
Rower elektryczny górski MTB Stilus E-All Mountain 29"
Raty 0%
STILUS Rower elektryczny górski MTB Stilus E-All Mountain 29"

18 999,00 zł 19 999,00 zł - 1000,00 zł

(3)
Dostawa za 2 dni
ROMET elektryczny damski Orkan MM 1 D
Ostatnie sztuki
ROMET ROMET elektryczny damski Orkan MM 1 D

7799,00 zł 8499,00 zł - 700,00 zł

Dostawa za 3 dni
Rower elektryczny górski ROMET e-Rambler E9.0 2023
Raty 0%
ROMET Rower elektryczny górski ROMET e-Rambler E9.0 2023

7299,00 zł 7999,00 zł - 700,00 zł

Dostawa za 3 dni
Elektryczny rower miejski Elops 900E niska rama
Raty 0%
ELOPS Elektryczny rower miejski Elops 900E niska rama

5499,00 zł 5999,00 zł - 500,00 zł

(6)
Dostawa za 2 dni
Rower elektryczny miejski Elops 120E
Raty 0%
ELOPS Rower elektryczny miejski Elops 120E

3999,00 zł 4499,00 zł - 500,00 zł

(3)
Dostawa za 2 dni
Rower miejski elektryczny smart Elops 920E Connect niska rama
Raty 0%
ELOPS Rower miejski elektryczny smart Elops 920E Connect niska rama

7799,00 zł 7999,00 zł - 200,00 zł

(1)
Dostawa za 2 dni
Rower elektryczny MTB E-ST 520 27,5" damski
Raty 0%
ROCKRIDER Rower elektryczny MTB E-ST 520 27,5" damski

7499,00 zł 7999,00 zł - 500,00 zł

(5)
Dostawa za 2 dni
Rower elektryczny Beeq C500 Urban Motion Shimano Steps
Raty 0%
BEEQ Rower elektryczny Beeq C500 Urban Motion Shimano Steps

9499,00 zł 10 979,00 zł - 1480,00 zł

Dostawa za 2 dni
 

W ostatnim czasie rowery elektryczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Nic dziwnego, w końcu napęd elektryczny dla jednośladu to rozwiązanie wyjątkowo ciekawe i z całą pewnością bardzo wygodne. Planujesz zakup takiego jednośladu? A może właśnie zastanawiasz się czy warto?

Rower klasyczny czy elektryczny - co wybrać?

Rower to doskonały środek transportu. Dzięki niemu zyskujesz mobilność i niezależność. Nie musisz stać w korkach, ani biegać po mieście ciągle spiesząc się, aby zdążyć na komunikację miejską. W warunkach miejskich wiele osób decyduje się na rowery typowo miejskie, o charakterystycznej budowie, solidne, wytrzymałe, choć nieco cięższe niż inne warianty jednośladów. Ich ogromną zaletą jest pozycja podczas jazdy - wyprostowane plecy pozwalają na odciążenie kręgosłupa. Dużym atutem są też dodatkowe akcesoria, jak bagażnik lub kosz na zakupy oraz błotniki. Dla tych, którzy cenią sobie wyjazdy na łono natury, gdzie trzeba pokonywać nieco trudniejsze ścieżki niż miejskie drogi, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą rowery górskie MTB, modele trekkingowe lub crosssowe, a także szosowe. Tradycyjny rower w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością, szczególnie, że dostępne są w różnych wersjach, aby każdy mógł znaleźć coś idealnego dla siebie.

Rozwiązaniem alternatywnym, które z całą pewnością doceni wiele osób, jest rower z napędem elektrycznym. To jednoślad, który posiada silnik, dzięki czemu możesz jeździć wygodnie i komfortowo bez angażowania własnych sił. Idealne rozwiązanie dla osób starszych, które kochają jazdę rowerem, ale siły nie pozwalają im już tak sprawnie poruszać się na zwykłym rowerze. Dzięki rowerowi elektrycznemu nie muszą one rezygnować z przyjemności.

Które rozwiązanie zatem wybrać? Co sprawdzi się lepiej w mieście i czy rower elektryczny nadaje się, by jeździć po górach? W dużym stopniu wybór roweru, który kupisz zależy od indywidualnych preferencji. Dla tych, dla których jazda to nie tylko przyjemność, ale również element dbania o zdrowie - najlepszym wyborem będą klasyczne rozwiązania. Miejskie, trekkingowe i górskie MTB - wybierz wariant w zależności od tego, gdzie planujesz jeździć i regularnie dbaj o swoja kondycję. Łącz przyjemne z pożytecznym. Wspomagaj swoje mięśnie, wydolność oddechową i krążenie. Jazda na rowerze pozwoli Ci odpowiednio dotlenić wszystkie tkanki i komórki organizmu, to genialny sposób aby uwolnić endorfiny, hormony radości i szczęścia, dzięki którym zyskasz dużo energii i poprawisz swój nastrój. Jak widzisz, wybór roweru tradycyjnego, niesie ze sobą liczne korzyści. Niestety, czasem sytuacja zdrowotna lub inne czynniki sprawiają, że nie masz możliwości cieszyć się swoim jednośladem. Chętnie dojeżdżałbyś do pracy, bo jest znacznie szybciej niż autem, ale brak możliwości wzięcia prysznica wyklucza taką możliwość? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może okazać się miejski rower elektryczny. Jazda na rowerze elektrycznym łączy w sobie możliwości, jakie daje Ci klasyczny rower, nie musisz zatem rezygnować z sił własnych mięśni, jednak gdy chcesz ułatwić sobie życie - możesz skorzystać z napędu, dzięki któremu dojazd np. do pracy nie zmęczy Cię, a co się z tym wiąże - prysznic nie będzie konieczny. Brzmi świetnie, prawda? Warto jednak pamiętać, że ideą rowerów elektrycznych nie jest wykonanie "pracy" za użytkownika, bo to, że rower wyposażony jest w napęd nie znaczy, że przemieszczał się będzie jak np. motocykl. Aby korzystać z roweru elektrycznego też trzeba pedałować. Jeśli jednak proces ten jest wspomagany przez silnik - to człowiek męczy się znacznie mniej. Rolą zamontowanego silnika jest zatem wspomaganie cyklisty tak, aby Twój dojazd do pracy, przejażdżka czy inne wojaże stały się mniej obciążające dla organizmu.

Typy rowerów elektrycznych z silnikiem

Podobnie jak w przypadku klasycznych jednośladów, tak i w przypadku elektryków wyróżnić można różne warianty rowerów, które wybierać należy w zależności od tego, gdzie planujesz jeździć. W kategorii rowerów elektrycznych znajdziesz:

 • rowery trekkingowe, będące uniwersalnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie ograniczają się do jazdy wyłącznie w mieście lub poza nim, napęd o dość kompaktowym rozmiarze, co wpływa na komfort jazdy, jest to solidny, wytrzymały i bezpieczny wariant, pozwalający zachować optymalna pozycję podczas wycieczek, co jest szczególnie ważne podczas dalszych podróży,
 • rower elektryczny górski MTB, to coś idealnego dla tych, którzy cenią sobie wyzwania, adrenalinę i trudne podjazdy, dzięki napędowi możesz wybrać się wszędzie tam, gdzie nie odważyłeś się jechać, świetne ułatwienie podczas naprawdę trudnych warunków terenowych,
 • rower do jazdy po mieście, zapewnia doskonałą mobilność, pozwalając Ci jeszcze szybciej i sprawniej, a do tego bez nadmiernego wysiłku przemieszczać się między punktami, odpowiednie proporcje między siodełkiem, ramą i kierownicą zapewnią Ci optymalną pozycję podczas jazdy, 
 • rowery elektryczne crossowe, cechuje się szerokim zakresem przełożeń, jedziesz w lekko pochylonej pozycji, genialnie sprawdzi się na dłuższe dystanse, doskonały, sportowy rower, zapewniający komfort w każdej sytuacji.

Zalety i wady roweru elektrycznego

Rowery elektryczne posiadają wiele zalet. Ebike pozwala ograniczyć ilość energii, jaka niezbędna jest do pokonania różnych przeszkód. To niewątpliwa wygoda, bo pojazd wyposażony w akumulator pomoże ograniczyć wysiłek fizyczny, jaki musisz włożyć w pokonanie kolejnych przeszkód czy kilometrów na swojej trasie. Silnik pomoże Ci zapomnieć, o bólu mięśni i zakwasach. Jeśli jednak lubisz czuć zmęczenie, to elektryk wcale Ci nie przeszkodzi.

Wśród atutów wspomnieć należy także o tym, że zarówno rowery elektryczne damskie, jak i męskie to ogromna oszczędność czasu. Szczególnie, jeśli planujesz jeździć po dość wymagającym terenie, to zewnętrzną pomoc z całą pewnością docenią Twoje mięśnie, a Ty pokonasz zaplanowaną trasę zdecydowanie szybciej i sprawniej. Oszczędność czasu nie bez znaczenia jest również podczas codziennego użytkowania, bo dzięki silnikowi pokonasz drogę do pracy zdecydowanie szybciej.

E-bike to nie tylko genialny sposób do wygodnego poruszania się po mieście, ale i w terenie. Wybierając rower w dopasowanym wariancie nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się pięknem przyrody bez względu na okoliczności. Napęd wspomaga rowerzystę do prędkości 25 km, co jest olbrzymim ułatwieniem nawet dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi. Astma, problemy z krążeniem czy kontuzje, które nie pozwoliłyby Ci bezpiecznie poruszać się standardowym, analogowym rowerem? Wybierając męski lub damski rower elektryczny możesz cieszyć się sportem bez ryzyka uszczerbku własnego zdrowia.

W przeciwieństwie do skuterów zasilanych silnikiem spalinowym, rowery elektryczne męskie i damskie to rozwiązania bardzo ekologiczne. Kupując rower elektryczny dbasz zatem nie tylko o siebie, ale również swoich bliskich i środowisko naturalne.

Wśród wad najczęściej wymieniana jest cena, bo w tej kategorii szykować się trzeba na niemały wydatek. Dodatkowo masa - obejmująca już nie tylko sam jednoślad, ale również mechanizm napędowy. Niskie ceny elektryków to w dalszym ciągu marzenie wielu cyklistów.

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym - dla kogo?

Dla wszystkich. To idealne i uniwersalne rozwiązanie, szczególnie, że każdy rodzaj dostępnego roweru może posiadać napęd. Doskonały dla osób starszych, które nie chcą całkowicie rezygnować z aktywności, a jednocześnie nie mają już na tyle siły, aby samodzielnie przemierzać trudniejsze rejony. Genialna alternatywa, dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi, dyskwalifikującymi do jazdy na klasycznym jednośladzie. To w końcu dobre rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Wszystko przez wagę. Wbrew pozorom większa masa może być także zaletą, wpływającą na poprawę przyczepności modelu. Dodatkowo, specyficzna konstrukcja oraz obniżenie środka ciężkości, pozwala na lepszą kontrolę roweru, co wyraźnie odczują np. miłośnicy górskich wypadów.

Jaki rower elektryczny wybrać do poruszania się po drogach i w terenie?

Szukając odpowiedniego dla siebie roweru elektrycznego pamiętaj, że jest on droższy niż standardowy odpowiednik. Jest też cięższy. Waga rowerów elektrycznych dla niektórych cyklistów na początku może być dość trudna do zaakceptowania.

Przed zakupem roweru elektrycznego pamiętać musisz o kilku rzeczach. Silnik w Twoim jednośladzie znajdować się może w różnych miejscach. W modelach, które dostępne są w naszej ofercie umieszczony jest on z przodu lub z tyłu, chociaż pojawiają się również modele z centralnym (środkowym) umiejscowieniem napędu. Może on znajdować się również w piaście koła, co pozwala na wybór optymalnego rozwiązania. Każdy z wariantów to określone wady i zalety. Np. silniki umieszczone centralnie pozwalają obniżyć środek ciężkości. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie jazdę sportową. Krótkie przewody sprawiają, że silnik jest mniej podatny na usterki. Ten typ napędu wymaga najczęściej wykorzystania specjalnej ramy. Jest też wariantem droższym. Z kolei silniki znajdujące się w tylnej piaście to wyjątkowo ciche rozwiązania, sprawiające, że przełożenie jest bezpośrednie, a zatem efektywniejsze. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie jazdę dynamiczną. Co ciekawe w tym wariancie wykorzystać można znaną z budownictwa rekuperację (odzysk energii). Wadą jest tu natomiast środek ciężkości, który znajduje się daleko, z tyłu roweru oraz duże obciążenie tyłu. Zdecydowanie najtańsze są rowery elektryczne z silnikiem znajdującym się w przednim kole, chociaż taki układ powoduje duże obciążenie widelca.

W przypadku elektryków wyjątkowo ważnym parametrem jest oczywiście - pojemność akumulatora. Ci, którzy znają temat bardzo często zadają pytanie, ile km na jednym ładowaniu można przejechać? Informacja ta, wraz z czasem ładowania, pozwoli Ci właściwie planować swoje wycieczki, bez ryzyka, że w akumulatorze zabraknie prądu. Standardowo rowery elektryczne posiadają baterię o pojemności 500 wH, chociaż można już spotkać propozycje z pojemnością aż 750 wH, co zdecydowanie zwiększa żywotność i możliwości. Alternatywą jest oczywiście zapasowy akumulator lub takie zaplanowanie wycieczki, aby uwzględnić możliwość ładowania baterii. Obecnie coraz więcej schronisk i innych punktów umożliwia szybkie naładowanie elektryka.

Cena roweru z silnikiem elektrycznym

Jeśli rozważasz zakup roweru elektrycznego, to spośród dostępnych na rynku wariantów z całą pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie. Warto jednak mieć świadomość, że rozwiązanie to posiada wiele zalet, jednak wiąże się to z wyższą ceną w zasadzie za każdy model. Wydatek, jaki musisz ponieść, aby poruszać się w ruchu drogowym i po typowo turystycznych, a czasem nawet wyjątkowo wymagających ścieżkach rowerem elektrycznym jest zdecydowani większy, niż w przypadku tradycyjnych jednośladów. Warto o tym pamiętać planując budżet rowerowy.

Rower elektryczny damski i męski, a także sprzęt rowerowy dostępny w sklepie Decathlon

W naszym sklepie rowerowym dostępne są różne warianty rowerów elektrycznych, damskie i męskie, o różnym rozmiarze, dzięki czemu możesz wybrać model spełniający Twoje oczekiwania. Idealne na co dzień, jak i na bardziej wymagające tereny. Jeśli chcesz pogodzić przyjemne z pożytecznym i planujesz jazdę w różnych warunkach - wybierz uniwersalny trekkingowy rower elektryczny. U nas możesz kupić również modele dedykowane dla nieco młodszych rowerzystów, sprawdź ofertę dziewczęcych i chłopięcych jednośladów.

Wybieraj spośród szerokiego asortymentu, w zależności od rodzaju rowery dostępne z kołem o rozmiarze: 16", 20", 26", 27,5", 28" i 29" oraz standardową szerokością opony. Szukaj rozwiązań przygotowanych przez znanych producentów. U nas kupisz rowery marek, takich jak: Romet, Fischer Bikes, Elops, Btwin, Rockrider, Funbike, Fuzlu Bikes i wielu innych.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę