Rowery elektryczne

88 ofert
Decathlon Go

Rower na lata? To brzmi dobrze!

SPRAWDŹ
Rower elektryczny Romet Wagant RM 1
Wiosenne okazje
ROMET Rower elektryczny Romet Wagant RM 1

3999 zł 5499 zł - 1500 zł

(1)
U Ciebie za 3 dni
Rower elektryczny miejski Romet Gazela RM 1 damski
Wiosenne okazje
ROMET Rower elektryczny miejski Romet Gazela RM 1 damski

3999 zł 4499 zł - 500 zł

(7)
Sprawdź dostępność w sklepie
Rower elektryczny trekkingowy Riverside 100 E
Raty 0%
Rower miejski elektryczny smart Elops 920E Connect niska rama
Ostatnie sztuki
ELOPS Rower miejski elektryczny smart Elops 920E Connect niska rama

7799 zł 7999 zł - 200 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Rower elektryczny trekkingowy Riverside 500 E
Raty 0%
Rower elektryczny składany Btwin E Fold 500
Raty 0%
Rower elektryczny MTB E-ST 520 27,5" damski
Raty 0%
ROCKRIDER Rower elektryczny MTB E-ST 520 27,5" damski

7499 zł 7999 zł - 500 zł

(4)
U Ciebie za 11 dni
ROWER SZOSOWY ELEKTRYCZNY E-WINDEE
Raty 0%
NO BRAND ROWER SZOSOWY ELEKTRYCZNY E-WINDEE

16 999 zł 19 999 zł - 3000 zł

U Ciebie za 2 dni
Rower elektryczny ROMET Metron miejski
Ostatnie sztuki
ROMET Rower elektryczny ROMET Metron miejski

4999 zł 5499 zł - 500 zł

U Ciebie za 2 dni
Rower elektryczny ROMET LEGEND
Ostatnie sztuki
ROMET Rower elektryczny ROMET LEGEND

3999 zł 4399 zł - 400 zł

U Ciebie za 2 dni
Rower elektryczny składany Ado A16XE
Wiosenne okazje
ADO Rower elektryczny składany Ado A16XE

4100 zł 4999 zł - 899 zł

ROWER ELEKTRYCZNY MIEJSKI LEGEND BIAŁY
Ostatnie sztuki
ROMET ROWER ELEKTRYCZNY MIEJSKI LEGEND BIAŁY

4199 zł 4499 zł - 300 zł

U Ciebie za 3 dni
 

Rowery elektryczne, czyli wspomaganie w czasie jazdy

Trasy rowerowe to ulubiony sposób podróżowania wielu osób – nie tylko tych, którzy na co dzień przemieszczają się tą drogą do pracy lub w inne ważne miejsca. Oprócz tego wybór roweru stał się doskonałą formą relaksu, dbania o aktywność fizyczną i okazją do spędzania czasu ze znajomymi. Warto jednak pamiętać, że do dyspozycji mamy nie tylko tradycyjne rowery. Oprócz tego możemy postawić na rower elektryczny. Rama, siodełko, kierownica, pedały – posiada wszystko to, co tradycyjny rower, a jednak pracuje zupełnie inaczej. Ten jednoślad energię czerpie z silnika elektrycznego, który odciąża rowerzystę z obowiązku intensywnego pedałowania podczas jazdy. Wbrew pozorom obecność akumulatorów nie oznacza, że mięśnie człowieka całkowicie odpoczywają. Nasza własna siła oraz rower z silnikiem wzajemnie się uzupełniają, współpracują ze sobą, umożliwiając tym samym osiąganie większych prędkości przy mniejszym wysiłku. Może to być zatem świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zoptymalizować czas podróżowania lub poszukujemy dodatkowych wrażeń – warto więc odwiedzić sklep rowerowy.

Jak działa rower elektryczny?

W rowerze elektrycznym znajdują się trzy kluczowe elementy, których brakuje w tradycyjnych rowerach, nawet tych trekkingowych. Są to: akumulator, silnik elektryczny oraz elektroniczny kontroler odpowiadający za pracę całego pojazdu. Wyglądem nie różni się zatem w sposób znaczący od górala, holendra czy szosówki. Najważniejsza w rowerze elektrycznym jest bateria, która jest źródłem napędowym całego pojazdu. Wiele nowoczesnych rowerów elektrycznych damskich i męskich wyposażonych jest w baterie litowo-jonowe, które stosowane są w wydajnych urządzeniach, jak np. laptopy nowej generacji. Pojazd ponadto napędzany jest przez silnik, którego moc może osiągać maksymalnie do 250 Wat. Granica ta została ustalona i dopuszczona przez odpowiednie władze Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że silnik działa jedynie przy jednoczesnej pracy nóg. Przestaje pracować, kiedy rowerzysta nie pedałuje lub zostaje przekroczona prędkość 25 km/h. Pracą silnika steruje kontroler. Jest on ponadto odpowiedzialny za przesyłanie energii z baterii do silnika. Kontroler współpracuje z czujnikiem ruchu, tworząc tym samym inteligentny system wspomagający jazdę..

Korzyści jazdy rowerem elektrycznym

Rowerem elektrycznym znacznie szybciej dotrzesz do celu niż rowerem tradycyjnym i jednocześnie unikniesz korków, które są największą zmorą kierowców. Eksploatacja roweru z napędem elektrycznym jest wbrew pozorom tania, nie tak utrzymanie auta, jest to też bardziej ekologiczne rozwiązanie. Rower elektryczny może być ponadto napędzany jedynie pracą ludzkich mięśni, dlatego doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy zechcemy popracować nad poprawą kondycji. Brak dużego wysiłku dzięki sinikowi elektrycznemu i akumulatorom pozwoli Ci dotrzeć do pracy lub szkoły bez zadyszki i w poczuciu pełnego komfortu, co sprawia, że z tego sposobu podróżowania mogą również korzystać seniorzy. Przy pomocy wspomagania elektrycznego dotrzesz rowerem gdziekolwiek chcesz. Jeśli interesuje Cię miejski rower elektryczny, sprawdź ofertę sklepu internetowego Decathlon. Znajdziesz tu zarówno elektryczny rower trekkingowy, jak i taki, który pomoże Ci poruszać się po mieście (w tym MTB). W innych kategoriach dostępne są też klasyczne rowery górskie i inne.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę