Rowery składane 7 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Rower składany Btwin Tilt 500
Promo Week
BTWIN Rower składany Btwin Tilt 500

1499 zł 1909 zł - 410 zł

(27)
U Ciebie za 8 dni
Rower składany Oxylane 120
Promo Week
BTWIN Rower składany Oxylane 120

1199 zł 1599 zł - 400 zł

(37)
U Ciebie za 2 dni
Rower składany Romet Wigry Eco
Promo Week
ROMET Rower składany Romet Wigry Eco

1099 zł 1199 zł - 100 zł

(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

ROWERY SKŁADANE

Holandia ma swój rowerowy symbol – rowery miejskie – Polska również, rower, które w czasach PRL'u były symbolem wysokiego statusu, nie każdy mógł go mieć, jednak każdy o nim marzył. Składaki, które wydawałoby się, to już historia, przeżywają swój renesans. Niczym feniks z popiołów odrodziły się na nowo.

Rower w rozmiarze… walizki

Małe rowery składane cieszyły się popularnością w latach 80., być może dlatego, że tylko takie były produkowane w fabrykach. Potem przyszedł czas na rowery górskie, które sprzedawały się na ogromną skalę w okresie przedkomunijnym. Jednym z najnowszych trendów są rowery miejskie – eleganckie, stylowe holendry, które są ozdobą dużych miast. Jest jeszcze jeden rower, który można uznać za stary wynalazek w nowoczesnej odsłonie, czyli rower składany, który dzięki możliwości złożenia osiąga niewielkie rozmiary, bez problemu zmieści się do większej walizki.

Koła roweru składanego mają zazwyczaj wielkość 16-20 cali. Klasyczny nowoczesny „składak” o kołach 20'' ma zazwyczaj wymiary 30x80x65cm. Charakteryzuje go napęd jednobiegowy i często bardzo wygodne siodełko. Posiada ramę znacznie mniejszą niż inne rowery, która dodatkowo może być wyposażona w specjalny system blokowania, ułatwiający jego przechowywanie.

Rower składany do codziennej jazdy

Rowery składane są kompaktowe i bardzo mobilne, a przy tym niezwykle wygodne oraz praktyczne. Mogą towarzyszyć nam podczas dalszych podróży, po złożeniu zajmują niewiele miejsca, nawet o 70% mniej! To także ułatwia ich przechowywania w małych mieszkaniach, piwnicach i garażach. Idealnie sprawdzają się w okazjonalnej jeździe miejskiej na utwardzonej powierzchni. Problemem może okazać się pokonywanie dużych odległości, krawężników i kamienistych dróg. Co więcej, małe koła nie pozwalają na rozwijanie ekstremalnych prędkości, ale nie dla każdego ma to przecież kluczowe znaczenie, prawda?

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę