Siodełka rowerowe

(176)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
POKROWIEC NA SIODŁO ROWEROWE L
Koniec serii
SELLE ITALIA POKROWIEC NA SIODŁO ROWEROWE L

39,99 zł 49,99 zł - 10 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Siodełko PRO Griffon crmo
Nowość
PRO Siodełko PRO Griffon crmo

219,99 zł

U Ciebie za 3 dni
Siodełko PRO Turnix CRMO
Nowość
PRO Siodełko PRO Turnix CRMO

219,99 zł

U Ciebie za 3 dni
 

SIODEŁKA I SZTYCE ROWEROWE

Kierownica, pedały i siodełko – to trzy punkty oparcia, z jakich korzysta nasze ciało podczas jazdy na rowerze w celu utrzymania stabilności oraz wygodnej pozycji. Ich jakość jest więc kluczowa dla komfortu jazdy i pozwala na pokonywanie dłuższych tras bez bólu jakiejkolwiek z części ciała. Kupując nawet tani rower, należy mimo wszystko zwrócić uwagę na siodełko, czy jest chociaż odpowiednio wyprofilowane, materiał, z jakiego zostało wykonane, przy niskiej cenie sprzętu, nie będzie jednak najlepszy. Wiele osób z tego powodu decyduje się na jego wymianę. Pamiętaj, że uniwersalne siodełko nie istnieje. Być może przekonałeś się o tym, jeżdżąc na innym rowerze niż swój własny. Odczułeś jakąś różnice? A może było ono wygodniejsze niż Twoje? Jeżeli tak, to sygnał, że Twoje siedzenie potrzebuje innego, lepszego oparcia.

Siodełko rowerowe stworzone specjalnie dla Ciebie – usiądź wygodnie

Można skorzystać z możliwości siodełka produkowanego na zamówienie. Czy jednak, aby zapewnić sobie komfortową jazdę, konieczne jest inwestowanie tak dużej sumy pieniędzy? Jeżeli dobrze określisz swoje potrzeby i poznasz parametry, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze siodełka, znajdziesz to idealne, stworzone specjalnie dla Ciebie w sklepie Decathlon.

Pierwsza kwestia to rodzaj siodełka z uwzględnieniem płci rowerzysty. Kobiety powinny wybierać siodełka szersze, niż mężczyźni, co jest uwarunkowane różnicą w budowie anatomicznej, przede wszystkim w szerokości miednicy. Ponadto musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki jest Twój styl jazdy. Mały kąt pomiędzy tułowiem, a ramą roweru, jaki charakterystyczny jest dla jazdy na rowerze górskim czy szosowym, będzie wymagał wyboru siodełka o wąskim nosie. Do rowerów miejskich poleca się siodełka znacznie szersze, gdyż poruszamy się na nich w pozycji wyprostowanej, a więc styczność z nim ma większa powierzchnia naszego ciała.

To powinno Cię zainteresować!

Wygodne siodełko rowerowe to nie tylko takie, które ma odpowiedni rozmiar. Musi być wykonane z wysokogatunkowego materiału. Do ich produkcji stosuje się m.in. skórę, szczególnie w rowerach miejskich. Bardzo dobrym rozwiązaniem są siodełka żelowe, posiadające żelową wkładkę, która zapewnia doskonałą amortyzację i tłumi wszelkie drgania. Druga kwestia to twardość, miękkie nie oznacza wcale wygodne. Nie sprawdzą się one w jeździe górskiej i szosowej, z kolei w miejskiej są jak najbardziej pożądane.

Nie zapominaj o sztycy!

Bez sztycy nie zamontujesz siodełka, a zatem nie usiądziesz wygodnie na swoim nowym siedzeniu. Ponadto umożliwia ona regulację jego wysokości i kąta nachylenia. W ofercie Decathlon zrobisz więc zakupy kompleksowe – dysponujemy szerokim wyborem siodełek rowerowych, jak też sztyc podsiodełkowych o różnych średnicach montażowych. Dodatkowo, możesz dobrać do siodełka oryginalny, chroniący je przed zabrudzeniami, pokrowiec.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę