Zabezpieczenia rowerowe

168 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Zabezpieczenie rowerowe. Zostawiaj go bezpiecznie!

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby rower pozostawiony bez zabezpieczenia został skradziony. A co jeżeli często pozostawiasz go przy centrum handlowym, pod blokiem u znajomego, pod biurowcem, w którym pracujesz lub też w każdym innym miejscu, tracąc go przy tym z zasięgu wzroku? Niezbędne w takim przypadku jest solidne zapięcie do roweru. Dzięki niemu możesz przymocować rower do barierki czy specjalnie przeznaczonego do tego miejsca, mając pewność, że nie dostanie się w niepowołane ręce. Zostaje dzięki niemu unieruchomiony i tylko Ty możesz nim ruszyć w dalszą podróż. Zapięcie rowerowe powinno się dopasować nie tylko do własnych preferencji i potrzeb, ale też częstotliwości jazdy i ilości rowerów, ile chcemy nim zapinać.

Jakie zabezpieczenie roweru wybrać?

Jak wynika z przyjętej teorii, zapięcie do roweru powinno kosztować ok. 10% wartości pojazdu. W praktyce jednak powinno się sugerować jego jakością i własnymi potrzebami, czasami nie jest konieczne inwestować dużej sumy pieniędzy. W sklepie Decathlon zawsze możesz liczyć na atrakcyjne ceny. Najprostsze zabezpieczenie do roweru to linka. Są bardzo lekkie, kosztują niewiele i łatwo się przypina nimi rower. Wybierz ją, jeżeli pozostawiasz jednoślad w miejscach o małym ryzyku kradzieży. Linkę można przeciąć z wykorzystaniem prostych narzędzi. Solidniejsze jest zabezpieczenie do roweru typu U-lock. Posiada pręt z hartowanej stali i elastyczną środkową część. Skutecznie chroni przed kradzieżą roweru i można z niego korzystać w miejscach o wysokim ryzyku kradzieży. Jest też łańcuch z zamkiem, które uznaje się dzisiaj za jedno z najskuteczniejszych zabezpieczeń. Trudno jest go przeciąć, a więc warto z niego korzystać, jeżeli rower często pozostawiamy w miejscach narażających go na kradzież. Jest jednak cięższe i trudniejsze w transporcie.

Zabezpieczenie roweru – może blokada koła?

Nie należy traktować jej jako alternatywę dla zapięcia, a dodatkowe zabezpieczenie do roweru. Tego typu blokady uniemożliwiają zdjęcie koła, gdy rower jest przypięty. To często stosowana metoda przez złodziei, którzy decydują się na kradzież roweru, odkręcając koło, przy pomocy którego został on przypięty. Dzięki blokadzie unikniesz takiego ryzyka.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę