Kaski rowerowe dla dzieci

(64)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
KASK NA ROWER TEEN 520 XS DLA DZIECI
Kask rowerowy dla dzieci Btwin Teen 520
Nowość
BTWIN Kask rowerowy dla dzieci Btwin Teen 520
119,99 zł
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy dla malucha Btwin 500
KASK TEEN 500 XS JR
Najlepiej oceniany
BTWIN KASK TEEN 500 XS JR
99,99 zł
(3)
U Ciebie za 2 dni
Kask na rower 500 dla dzieci
Nowość
BTWIN Kask na rower 500 dla dzieci
69,99 zł
(1)
U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy dziecięcy Btwin Teen 520
Kask PUMPTRACK Spokey
Nowość
SPOKEY Kask PUMPTRACK Spokey
159,99 zł
U Ciebie za 3 dni
Kask PUMPTRACK Spokey
Nowość
SPOKEY Kask PUMPTRACK Spokey
159,99 zł
U Ciebie za 3 dni
Kask rowerowy dla dzieci B'twin 100
Koniec serii
BTWIN Kask rowerowy dla dzieci B'twin 100
29,99 zł
39,99 zł −25%
(13)
Sprawdź dostępność w sklepie
HORNIT kask dziecięcy Black
 

Kaski rowerowe dla dzieci

Większość dzieci uwielbia jazdę na rowerze. To bardzo dobra forma spędzania czasu wolnego z przyjaciółmi, ale również rodziną. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko już potrafi dobrze jeździć na rowerze czy dopiero zaczyna swoją przygodę z jednośladem, przyda mu się kask rowerowy dziecięcy. Jest to bardzo ważny element wyposażenia każdego małego rowerzysty. Głowa jest newralgicznym obszarem naszego ciała. Przy upadku czy zderzeniu zawsze jest narażona na uszkodzenia i urazy. Ponadto to właśnie głowa odpowiada za nasze wszystkie funkcje życiowe i nawet najmniejszy uraz może skutkować poważnymi zmianami. Kask na rower dla dziecka zapewnia mu większe bezpieczeństwo jazdy. Zachęcamy malucha do jego noszenia już od etapu nauki jazdy na rowerze. W ten sposób wypracowujemy u niego dobre nawyki. U nas znajdziesz szeroki wybór kasków dziecięcych rowerowych w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach.

Wybieramy solidny kask rowerowy dla dzieci

Dobry kask dziecięcy rowerowy posiada certyfikat, świadczący o spełnianiu przez niego wymogów bezpieczeństwa. Jest to certyfikat mający oznaczenie CE. Ponadto powinien przestrzegać norm EN 1078 dla kasków rowerowych i EN 1080, która dotyczy kasków dla dzieci poniżej 7. roku życia. Kluczowe jest, z jakich materiałów wykonany jest kask dla dziecka na rower. Materiał musi być jednocześnie lekki i odporny na odkształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Powinien pochłaniać energię podczas ewentualnego uderzenia, a jego wewnętrzna warstwa dobrze jest, jeżeli jest miękka, wtedy kask jest zdecydowanie wygodniejszy. Skorupa kasku niech będzie wykonana więc z poliwęglanu, z kolei wypełnienie niech stanowi lekki styropian. Są modele, których wnętrze wykonane jest z EPS pochłaniającego uderzenia, a zewnętrzna skorupa z PVC. Dla komfortu noszenia szczególnie w letnie dni przydadzą się otwory wentylacyjne. Lepsze dopasowanie zapewni regulacja obwodu głowy.

Idealnie dopasowany kask dla dziecka na rower

Aby kask rowerowy dziecięcy zapewniał dobrą ochronę głowie nie wystarczy, że będzie wykonany z solidnych materiałów. Musi jeszcze być dobrze dopasowany pod względem rozmiaru. W tym celu mierzymy głowę dziecka zwykłym centymetrem krawieckim, oczywiście w jej najszerszym miejscu, ok. 1 cm nad linią brwi. Miarę rozkładamy i sprawdzamy, ile centymetrów ma obwód głowy dziecka. Nigdy nie kupujemy kasku „z zapasem”. Ma on idealnie przylegać do głowy, ale też nie może być za mały, ponieważ będzie uciskał głowę dziecka. Maluch cały czas rośnie, co wymagałoby wymiany kasku dla dziecka na rower praktycznie co sezon. Aby tego uniknąć, zdecyduj się na kask z regulacją. Jeżeli chcesz zachęcić małego rowerzystę do jazdy w kasku ochronnym, to pozwól mu wybrać wzór i kolor, które najbardziej mu się podobają.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę