Buty do siatkówki

50 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Buty do siatkówki męskie Allsix 500 FIT
Najlepiej oceniany
Buty do siatkówki męskie Asics Sky Elite FF 2 Low
Ostatnie sztuki
ASICS Buty do siatkówki męskie Asics Sky Elite FF 2 Low

599,99 zł 749,99 zł - 150,00 zł

Najniższa cena 749,99 zł

Buty do siatkówki Allsix VS100 Confort Junior
Najniższa cena
Buty do siatkówki Allsix VB900 Cushion Mid
Nowość
Buty do siatkówki Adidas Novaflight
Ostatnie sztuki
ADIDAS Buty do siatkówki Adidas Novaflight

329,99 zł 399,99 zł - 70,00 zł

Najniższa cena 399,99 zł

Buty do siatkówki Allsix VB900 Stability
Nowość
Buty do siatkówki Adidas Crazyflight
Ostatnie sztuki
ADIDAS Buty do siatkówki Adidas Crazyflight

449,99 zł 549,99 zł - 100,00 zł

Najniższa cena 549,99 zł

Buty do siatkówki damskie Mizuno Lightning Z6
MIZUNO Buty do siatkówki damskie Mizuno Lightning Z6

449,99 zł 499,99 zł - 50,00 zł

Najniższa cena 499,99 zł

 

Buty do siatkówki – znajdź swoje obuwie

Siatkówka to bardzo dynamiczny sport. Potężne ataki, popisowe obrony czy mistrzowskie bloki – każdy z tych elementów wymaga od zawodników nie tylko kondycji, ale i bardzo dużej siły i sprawności.W siatkówce kontuzje występują stosunkowo często, co wynika z dużego obciążenia stawów i mięśni kończyn dolnych. Na uszkodzenia narażone są szczególnie kolana oraz staw skokowy. Aby zminimalizować ryzyko kontuzji, należy wybrać odpowiednie obuwie. Buty do siatkówki nie będą charakteryzowały się takimi samymi cechami jak buty, w których biegamy czy ćwiczymy na siłowni. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie siatkarzowi dynamiki, komfortu i bezpieczeństwa stopy. Dzięki nim możliwe jest też lepsze odbicie, a w efekcie mocne, precyzyjne przyłożenie i zdobycie cennego punktu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz produkty marek cenionych przez najlepszych siatkarzy na świecie – Asics i Mizuno.

Dobra przyczepność i amortyzacja

Do gry w piłkę siatkową przeznaczone są buty siatkarskie z gumową podeszwą. Tylko w takich można grać na hali, gdyż nie uszkadzają one delikatnej nawierzchni, a graczowi zapewniają odpowiednią przyczepność. Ma to wpływ na jego bezpieczeństwo, ale również skuteczność. Podeszwa, która gwarantuje wysoką przyczepność, sprawia, że but się nie ślizga. Zwiększa dynamikę, zatem możesz szybciej hamować i startować, a także poruszasz się z większą szybkością. Buty do piłki siatkowej mają podeszwę o średniej twardości – za miękka nie zapewnia właściwej stabilności kostce, a za twarda mogłaby wywoływać dyskomfort. Profesjonalne buty muszą ponadto sprzyjać przemieszczaniu się zawodnika w różnych kierunkach. Podeszwa wspiera śródstopie, czyli miejsce, które najczęściej musi wykonywać najbardziej dynamiczne ruchy. Wstrząsy pochłania dodatkowo specjalna wyściółka.

Męskie a damskie buty siatkarskie

Różnice początkowo trudno dostrzec, szczególnie jeżeli ich kolor jest uniwersalny. Damskie buty do siatkówki są jednak nieco lżejsze od męskich, ale zależy to także od marki i modelu, dlatego nie jest standardem, z jakim spotkamy się u wszystkich producentów. W ofercie sklepu sportowego Decathlon wybierzesz zarówno buty do siatkówki męskie wyposażone w nowoczesne technologie, jak i buty do siatkówki damskie firmy Asics. Oferowane przez nas męskie buty do siatkówki cechuje precyzyjne dopasowanie do budowy męskiej stopy. Oprócz tego gwarantują odpowiednią wentylację, co ma bardzo duży wpływ na komfort w czasie meczu jak i treningów. Damskie obuwie do siatkówki w Decathlon to z kolei połączenie niesamowitej lekkości, wygody i modnego designu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę