Nakolanniki siatkarskie

11 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Nakolanniki do siatkówki Allsix VKP500
Ostatnie sztuki
ALLSIX Nakolanniki do siatkówki Allsix VKP500

49,99 zł 69,99 zł - 20,00 zł 25,00 zł/pce

(19)
Dostawa za 2 dni
Nakolanniki siatkarskie Allsix VKP900 białe
Nakolanniki do siatkówki Allsix VKP900S
Najlepiej oceniany
 

Nakolanniki siatkarskie – skuteczna ochrona kolan

Gra w siatkówkę to sport zespołowy. To ogromna ilość emocji, a także poświęcenia, od którego nierzadko zależy wynik meczu. Czasami jeden nieodebrany serwis lub niedokładna obrona mogą zaważyć o zwycięstwie lub przegranej. Aby jednak siatkarz mógł odebrać piłki i nawet najsilniejsze zagrywki oraz potężne ataki przeciwnika, potrzebuje do tego celu wysokiej jakości akcesorium, jakim są rękawki i ochraniacze na kolana. Chyba nie ma osoby profesjonalnie uprawiającej ten sport, która nie doceniłaby zalet, jakie gwarantują nakolanniki. Jest to element niezbędny przede wszystkim wśród zawodników defensywnych, jednak również atakujący czy środkowi muszą być gotowi na niespodziewany pad lub konieczność obrony, w trakcie której kolana mają kontakt z parkietem. Brak właściwej ochrony tego wrażliwego obszaru może bowiem zakończyć się nie tylko otarciami, ale poważną kontuzją stawu kolanowego, a czasami zaważyć o przyszłej karierze siatkarskiej. W naszym sklepie sportowym znajdziesz szeroki wybór ochraniaczy siatkarskich na kolana od sprawdzonych producentów.

Jak wybrać nakolanniki siatkarskie?

Aby ochraniacze do siatkówki dobrze spełniały swoją rolę, przede wszystkim powinny być wygodne i nie przeszkadzać zawodnikowi w czasie gry. Niedopasowane nakolanniki do siatkówki mogą nie tylko krępować ruchy, ale również sprawić, że zamiast skupiać się na przebiegu gry zajmujemy się ich ciągłym poprawianiem, co może nas zwyczajnie zdekoncentrować. Oprócz tego, aby komfort użytkowania nakolanników był jak najwyższy, muszą być wykonane z dobrej jakości tworzywa, które nie tylko zabezpieczy przed bolesnym upadkiem, ale równocześnie będzie zapewniać właściwą wentylację. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w przypadku tych osób, które mają problem z nadmierną potliwością. Jeśli tkanina, z której wykonane są rękawki siatkarskie lub nakolanniki nie oddycha, zwiększa to dyskomfort zawodnika.Profesjonalne nakolanniki siatkarskie, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym zostały wykonane z odpowiednio cienkiego, ale jednocześnie elastycznego i wytrzymałego na uszkodzenia materiału oraz piankowego materiału, który świetnie amortyzuje wstrząsy.

Nakolanniki siatkarskie a wymagania techniczne

Kiedy stajemy przed wyborem nakolanników, mamy na uwadze zarówno swoją wygodę w czasie gry, jak i bezpieczeństwo, które kneepad powinny nam zapewnić. Przy wyborze ochraniaczy warto zwrócić uwagę na wspomnianą już amortyzację. Wielu, szczególnie początkujących zawodników wychodzi z założenia, że tylko nakolanniki wypełnione grubą warstwą gąbki są w stanie zapewnić właściwą ochronę. Niestety, ilość nie zawsze idzie w parze z jakością. O wysokości ochrony i komforcie decydują przede wszystkim wykorzystane przy procesie produkcji materiały.Warto sięgać po takie nakolanniki siatkarskie, które wykonane są z połączenia spienionego poliuretanu i EVA (pianka wykorzystywana przy produkcji butów sportowych). Takie połączenie zapewnia większą wygodę i bezpieczeństwo w trakcie gry.Przy wyborze nakolanników dobrze jest także zwrócić uwagę na powierzchnię kolana, jakie pokrywa gąbka. Wiele modeli chroni kolano jedynie od przodu, jednak dla bardziej zaawansowanych graczy dobrym wyborem będą modele, w których pianka ochrania również boczne części kolan.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę