Buty skiturowe

46 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Buty skiturowe dla dorosłych Fischer Transalp TS
Ostatnie sztuki
FISCHER Buty skiturowe dla dorosłych Fischer Transalp TS

1999,99 zł 2499,99 zł - 500 zł

U Ciebie za 11 dni
Buty skiturowe męskie Fischer Travers TS
Ostatnie sztuki
FISCHER Buty skiturowe męskie Fischer Travers TS

1499,99 zł 1599,99 zł - 100 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Buty skiturowe Scarpa Maestrale 21-22
Ostatnie sztuki
SCARPA Buty skiturowe Scarpa Maestrale 21-22

1799,99 zł 2449 zł - 649 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Buty skiturowe dla zimowych indywidualistów…

…którzy nie lubią stać w kolejkach do wyciągu i nie satysfakcjonują ich coraz droższe karnety! Skitouring to Twój żywioł, piękne widoki, długie wędrówki po białym puchu i zjazdy dzikimi trasami…to Twoje miejsce w górach. Masz już narty skiturowe? A buty, czy Twój zestaw wyjazdowy jest gotowy na kolejny sezon? Przedstawiamy ofertę butów skiturowych, które cechują się doskonałymi parametrami technicznymi, sprawdzą się w trudnych warunkach i zapewnią komfort chodzenia i jazdy. Buty skiturowe dzisiaj nie wyglądają już tak, jak pierwsze modele. Doskonale wiedzą o tym doświadczeni skiturowcy, którzy na zaśnieżonych ścieżkach i zboczach spędzają zimę już od wielu długich lat. Kiedyś osoby ukierunkowane przede wszystkim na aspekt zjazdowy wybierały klasyczne buty narciarskie. Inni z kolei decydowali się na buty podobne do skorup wspinaczkowych. Były też buty skiturowe o mniejsze wadze i większej elastyczności, ale one nie zapewniały stabilności stopie i niewystarczająco dobrze trzymały staw skokowy podczas zjazdu. Nadszedł czas na zmiany. W sklepie Decathlon nie ma już śladu po dawnych butach skiturowych! Jest znacznie lepiej!

Stabilność butów narciarskich, wygoda butów wspinaczkowych

Buty skiturowe łączą cechy dwóch rodzajów butów – narciarskich i wspinaczkowych. Mocno trzymają kostkę podczas zjazdów i zapewniają wygodę oraz komfort w trakcie podchodzenia. Są lżejsze, a ich podeszwa jest przystosowana do chodzenia po górskim terenie. Co więcej, posiadają specjalny system, pozwalający na przełączenia trybów ze zjazdowego na podejściowy i odwrotnie. Buty skiturowe pomimo niewielkiej wagi są sztywne, jednak podczas podchodzenia cholewka luźno i swobodnie pracuje, nie ograniczając ruchów. To niezwykle ważna cecha dobrych butów do skitouringu.

Buty skiturowe do szybkich zjazdów i skutecznej wspinaczki

Czym charakteryzują się nasze buty do skitouringu? Mamy modele o zróżnicowanej sztywności. Większy stopień sztywności sprawdzi się u osób preferujących ostre zjazdy, jednak są one mniej wygodne podczas podejść. Jeżeli zależy Ci na komforcie w trakcie wspinaczki, postaw na buty miękkie. Droga pod górę będzie prostsza, szczególnie dla początkujących skiturowców. Buty skiturowe, aby były wygodne, muszą być w odpowiednim rozmiarze. Zmierz swoją stopę, a następnie dodaj do wyniku ok. 0,5 cm, w ten sposób otrzymasz długość wkładki buta, jaki powinieneś wybrać… oczywiście w Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę