Rękawice snowboardowe

Rękawice snowboardowe

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Rękawice snowboardowe – mała rzecz, duże znaczenie

Bardzo często to właśnie drobiazgi decydują o efekcie końcowym, w tym przypadku o komforcie jazdy. Dłonie są szczególnie narażone na wpływ czynników zewnętrznych ze względu na dużą wrażliwość skóry i bezpośredni kontakt z powietrzem, zimą niestety powietrzem mroźnym. Każdy snowboardzista wie, że bez rękawic nie spędzimy na stoku zbyt dużo czasu. Brak ochrony przed chłodem powoduje, że dłonie przemarzają, w konsekwencji nie możemy nimi poruszać i odczuwamy nieprzyjemny ból. Rękawice snowboardowe są pewnego rodzaju kropką nad „i” przy kompletowaniu ekwipunku na wyjazd. Większość pamięta o ich zapakowaniu do torby, jednak nie każdy dokonuje dobrych wyborów przy ich zakupie. Z Decathlonem unikniesz takich sytuacji!

Nie oszczędzaj na materiale

Rękawice snowboardowe powinny być wykonane z wodoodpornej membrany, czyli materiału, z którego wykonano Twoją kurtkę i spodnie na snowboard. Mamy do wyboru membrany różnego typu, dlatego zwracaj uwagę, czy jest ona nie tylko wodoodporna, ale też zapewnia ochronę przed wiatrem, pozwala skórze oddychać oraz odprowadza parę wodną na zewnątrz – dłonie pocą się też zimą! W zależności od zastosowanej membrany i wykonania rękawic poszczególne modele są przeznaczone do użytku w temperaturze -5, -10, -15 lub nawet do -25 st. Celsjusza.

Komfort termiczny

Dłonie przy niskich temperaturach marzną. Aby rękawice narciarskie w 100% spełniły swoje funkcje, muszą zostać uzupełnione o warstwę ocieplająca. Wykonuje się ją z włókien o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Materiał nie powinien również nasiąkać.

Dążąc do perfekcji

Chronią przed zimnem, odprowadzają wilgoć i utrzymują ciepło ciała… Zadbaliśmy również o to, aby były wygodne w użytkowaniu. Nasze rękawice narciarskie pokryte zostały od wewnętrznej strony dłoni antypoślizgowym materiałem, posiadają ściągacze, a także system pozwalający na ich spięcie. Zapewniają swobodę ruchów i mają profilowane wnętrze. W sklepie dostępne są modele dla kobiet i dla mężczyzn, rękawice występują w kilku rozmiarach i kolorach. Pamiętaj o tym, że nie mogą być za duże, bo będą Ci spadać, za małe z kolei uciskać będą dłonie i nadgarstek.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę