Bule

(42)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kółko do petanque
Najlepiej oceniany
GEOLOGIC Kółko do petanque

29,99 zł

(1)
U Ciebie za 8 dni
LICZNIK PUNKTACJI
Najlepiej oceniany
KOODZA LICZNIK PUNKTACJI

54,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
Pokrowiec półsztywny Koodza na 3 bule do petanki
Ecodesign
3 bule do petanque DISCOVERY 300 JESTER
Koniec serii
GEOLOGIC 3 bule do petanque DISCOVERY 300 JESTER

164,99 zł 179,99 zł - 15 zł 55 zł/pce

U Ciebie za 2 dni
3 żłobione, rekreacyjne bule do petanque Koodza 100
Najlepiej oceniany
BULE DO GRY W PETANQUE MATCH
OBUT BULE DO GRY W PETANQUE MATCH

349,99 zł 116,66 zł/pce

(3)
U Ciebie za 2 dni
Flamaster do petanque
KOODZA Flamaster do petanque

19,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Zestaw 3 rekreacyjnych bul do petanque Koodza 500 Baseball
Ecodesign
KOODZA Zestaw 3 rekreacyjnych bul do petanque Koodza 500 Baseball

199,99 zł 66,66 zł/pce

U Ciebie za 2 dni
3 BULE DO GRY W PETANKĘ MATCH IT
Najlepiej oceniany
OBUT 3 BULE DO GRY W PETANKĘ MATCH IT

599,99 zł 200 zł/pce

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Odkryj pasjonującą grę w bule!

Nie wiesz, jak w aktywny sposób umilić sobie i znajomym popołudnie? Jeśli lubisz odkrywać nowe gry i chcesz spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, być może zainteresuje Cię gra w bule! Jest to rozgrywka o francuskim rodowodzie, która także w Polsce liczy sobie coraz większą liczbę sympatyków. W ofercie naszego sklepu znajdują się profesjonalne kule do gry w bule. Możesz wybierać spośród zestawów zarówno dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych. To idealny sposób na spędzenie wolnych dni!

Historia i zasady gry w boule

Gra w boule sięga już czasów antycznych, kiedy grano kamieniami. Po pewnym czasie sport ten był popularny w Grecji i we Włoszech. W obecnym kształcie rozwijany jest od początku XX wieku. Pierwsze turnieje międzynarodowe były rozgrywane już w 1959 roku. Przyjmuje się, że obecnie we Francji liczba licencjonowanych graczy w Petanque przekracza już granicę pół miliona. Gra ta popularna jest również w Hiszpanii, Belgii czy nawet w Kanadzie.Zasady rozgrywki warto zacząć od wyjaśnienia najważniejszych kwestii. Gra Boule rozgrywane jest na boisku, nazywane także bulotronem. Mowa tu o utwardzonym i pozbawionym trawy placu, który ma około 4 metrów szerokości i 15 metrów długości. Partia polega na rzucaniu z wytyczonego miejsca bil jak najbliżej kulki drewnianej, która określana jest jako cochonet bądź świnka. Jeśli Twoje kule znajdą się najbliżej pod koniec gry, otrzymujesz najwięcej punktów. Podczas meczów możliwe jest wybijanie bil przeciwników.Składy do tej gry mogą być dobierane na trzy sposoby. W przypadku singla naprzeciwko siebie staje dwóch graczy, a każdy z nich dysponuje trzema metalowymi bilami. W dubletach jedna drużyna liczy sobie dwie osoby i podobnie jak w pierwszym przypadku mają do dyspozycji trzy bile. W petankę można również grać w zespołach 3 na 3. W takim przypadku można grać dwoma kulami. Partia kończy się, gdy jedna drużyna lub pojedyncza osoba zbierze łącznie 13 punktów.Ze względu na zasady, Boule jest bardzo bezpieczną grą. Metalowe kule mogą stanowić zagrożenie tylko w przypadku ich nieprawidłowego wykorzystywania. Dzięki temu można prowadzić pasjonujące mecze nawet w parkach czy na skwerach. Petanka stanowi doskonały sposób na spędzenie czasu towarzyskiego i odrobinę relaksu. Nie wymaga specjalistycznych umiejętności czy dodatkowych przygotowań.

Jak wybrać dobre kule do petanque?

Wybór kul do gry w sklepie internetowym Decathlon.pl jest naprawdę szeroki. Kolejni producenci prześcigają się w coraz to nowszych technologiach oraz materiałach, które będą mogły zaspokoić potrzeby każdego gracza. Do rozgrywki rekreacyjnej w zupełności wystarczą nam bile amatorskie. Wykonywane są ze stopów miedzy i pokrywane cienką warstwą chromu. Ich niekwestionowaną zaletą jest przystępna cena. Kule profesjonalne będą potrzebne, jeśli będziesz chcieć przystąpić do zawodów. Ich rozmiary oraz waga określa regulamin rozgrywek PFP. Muszą być to bile metalowe, a wielkość ich średnicy oscylować od 7,05 cm do 8 cm.Zestawy do gry w bule oprócz wspomnianych już kul do gry zawierają również tzw. kulę-cel. Jest ona mniejsza, wykonuje się ją z drewna. Jej średnica wynosi od 25 do 35 mm. Musi być bardzo widoczna, dlatego występuje zazwyczaj w mocnym kolorze, np. żółtym. Zestawy do gry w bule zapakowane są w wygodne, praktyczne opakowania, które pozwalają na ich przechowywanie, a także przenoszenie. W sklepie Decathlon kule do gry w bule dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Znajdziesz u nas zestawy dla zaawansowanych, doświadczonych graczy, jak też początkujących fanów tej aktywności. Świetnie sprawdzą się jednakowo do gry rekreacyjnej, jak i podczas profesjonalnych zawodów.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę