Kije do bilarda

11 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
 

Kije bilardowe dla amatorów i profesjonalistów

Podczas gry w klubie sportowym rozgrywka nie zawsze kończy się po Twojej myśli. Zdarza się, że nie wszystko toczy się wytyczonym przez Ciebie torem. Uderzając w bilę, jesteś przekonany, że poprowadzisz ją we właściwe miejsce, najlepiej prosto do łuzy. Okazuje się jednak, że uderzenie było nieprecyzyjne. Nierzadko przyczyną nie są wcale Twoje niedostateczne umiejętności, a zniszczony, zużyty już kij bilardowy. Każdego dnia wykonuje tysiące uderzeń, co znacznie skraca jego żywotność. Jeżeli jesteś częstym graczem i zależy Ci na lepszej skuteczności, wybierz kij do bilarda, który będzie używany tylko przez Ciebie. Decydując się na takie rozwiązanie, sam możesz zdecydować o jego poszczególnych parametrach oraz cechach, odpowiednio o niego zadbać, a przede wszystkim nie narażać na tak intensywne użytkowanie. Wybór profesjonalnego kija bilardowego jest istotny nie tylko w przypadku profesjonalnych graczy. Również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, powinny zaopatrzyć się w sprzęt jak najlepszej jakości. Szukasz kija bilardowego świetnej jakości? Znajdziesz go w ofercie naszego sklepu internetowego. Oferujemy szeroki wybór produktów – sprawdź!

Jak wybrać pierwszy kij bilardowy?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bilardem, z pewnością zastanawiają się, jaki kij bilardowy kupić? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego wymiary, gdyż to one będą mieć wpływ na komfort podczas gry w bilard. Bardzo ważne jest dopasowanie modelu do naszego wzrostu. Jeśli jesteś osobą o niskim wzroście, wybierz krótszy kij. Zbyt długi wbrew pozorom może utrudnić Ci grę.Kije bilardowe w większości przypadków wykonuje się z drewna jesionowego, jednak równie często wykorzystuje się klon. Ich budowa może być jedno- lub wielowarstwowa. Początkujący gracze mogą zdecydować się na tańszy wariant, na etapie treningów oraz poznawania technik gry w zupełności wystarczy. Bardziej wytrzymałe, lecz tym samym droższe, są jednak kije bilardowe składające się z kilku warstw. Kij bilardowy może być jednoczęściowy lub składany i zbudowany z 2-3 części. Kije dwuczęściowe są wygodne w transporcie – łatwo się je przenosi, ponieważ po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Zmieści się nawet do torby sportowej. Kije jednoczęściowe to również optymalne rozwiązanie, jednak mogą okazać się trudniejsze w transporcie.

Kij do bilarda – jak jest wykonany?

Jeśli planujesz rozpocząć grę w bilard lub jego odmianę, snooker, dobrze wiedzieć, z czego tak naprawdę składa się Twój sprzęt i na czym polega jego budowa.Najgrubszą część kija nazywamy odbijakiem. Może być on gumowy lub plastikowy, zapewnia ochronę przed uszkodzeniem np.podczas oparcia go o podłogę. Jednocześnie amortyzuje drgania, które powstają w wyniku uderzenia w bile. Największa jest rączka kija, a powlekana stanowi oplot przeznaczony do trzymania dłonią. Stalowy lub drewniany gwint łączy rączkę kija ze zwężającą się częścią zakończoną ferrulą (szczytówką). Wymienną końcówkę kija nazywamy natomiast kapką lub tipem.Poszukiwania odpowiedniego kija bilardowego warto rozpocząć w miejscu, w którym znajdziesz sprzęt i akcesoria najwyższej jakości. W sklepie Decathlon kije bilardowe występują zarówno w standardowych, jak i mniejszych rozmiarach, więc znajdziesz tu propozycje dla początkujących, jak też doświadczonych graczy. Sprawdź również akcesoria do kijów w naszej ofercie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę