Kije do bilarda

(7)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Bilard
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Kije bilardowe dla amatorów i profesjonalistów

Podczas gry w klubie sportowym rozgrywka nie zawsze kończy się po Twojej myśli. Zdarza się, że nie wszystko toczy się wytyczonym przez Ciebie torem. Uderzając w bilę, jesteś przekonany, że poprowadzisz ją we właściwe miejsce, najlepiej prosto do łuzy. Okazuje się jednak, że uderzenie było nieprecyzyjne. Nierzadko przyczyną nie są wcale Twoje niedostateczne umiejętności, a zniszczony, zużyty już kij bilardowy. Każdego dnia wykonuje tysiące uderzeń, co znacznie skraca jego żywotność. Jeżeli jesteś częstym graczem i zależy Ci na lepszej skuteczności, wybierz kij do bilarda, który będzie używany tylko przez Ciebie. Decydując się na takie rozwiązanie, sam możesz zdecydować o jego poszczególnych parametrach oraz cechach, odpowiednio o niego zadbać, a przede wszystkim nie narażać na tak intensywne użytkowanie.

Twój pierwszy kij bilardowy?

Kije bilardowe w większości przypadków wykonuje się z drewna jesionowego lub klonowego. Ich budowa może być jedno- lub wielowarstwowa. Początkujący gracze mogą zdecydować się na tańszy wariant, na etapie treningów oraz poznawania technik gry w zupełności wystarczy. Bardziej wytrzymałe, lecz tym samym droższe, są jednak kije bilardowe składające się z kilku warstw.Kij bilardowy może być składany i zbudowany z 2-3 części. Łatwo się go przenosi, ponieważ po złożeniu zajmuje niewielemiejsca. Zmieści się nawet do torby sportowej.

Budowa kija bilardowego

Najgrubszą część kija nazywamy odbijakiem. Może być on gumowy lub plastikowy, zapewnia ochronę przed uszkodzeniem np.podczas oparcia go o podłogę. Największa jest rączka kija, a powlekana stanowi oplot przeznaczony do trzymania dłonią.Stalowy lub drewniany gwint łączy rączkę kija ze zwężającą się częścią zakończoną ferrulą (szczytówką). Wymiennąkońcówkę kija nazywamy natomiast kapką. Sprawdź również akcesoria do kijów w ofercie Decathlon. W sklepie Decathlon kije bilardowe występują zarówno w standardowych, jak i mniejszych rozmiarach, więc znajdziesz tu propozycje dla początkujących, jak też doświadczonych graczy.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę