Judogi

10 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Kimono do judo Outshock 900
Ostatnie sztuki
OUTSHOCK Kimono do judo Outshock 900

249,99 zł 349,99 zł - 100 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
Kimono do judo / aikido dla dzieci Outshock 100
Ostatnie sztuki
OUTSHOCK Kimono do judo / aikido dla dzieci Outshock 100

49,99 zł 59,99 zł - 10 zł

(106)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Judogi – strój do judo

W każdym sporcie walki obowiązują zasady, których należy przestrzegać. Dotyczy to również ubioru. Klasyczny strój do judo to judoga. Obowiązuje on na całym świecie, jest powszechnie znany. Walczą w nim zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Zakłada się go na zawody oraz trening. Wynika to z tradycji judo, która przetrwała do dzisiaj. Judogi mają fason przystosowany do specyfiki tego sportu. Są wygodne tylko wtedy, kiedy odpowiednio dopasujemy je do figury. Strój nie może być za duży ani za mały. W przeciwnym razie będzie nie tylko nie najlepiej wyglądał, lecz także krępował ruchy i uniemożliwiał wykonywanie wielu pozycji.

Jak wyglądają judogi?

Strój do judo składa się z 3 części. Są to bluza (uwagi), spodnie (zubon) oraz pas (obi). Ten ostatni występuje w kilku kolorach, które określają stopień zaawansowania osoby ćwiczącej. Początkujący zakładają pas biały, a każdy kolejny osiągnięty poziom to pas w kolorze żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim, brązowym i czarnym.

Pozostałe dwa elementy judogi występują w jednolitym białym kolorze. Na zawodach drugi z zawodników zakłada strójniebieski, z kolei w Japonii ze względu na tradycję zarówno jeden, jak i drugi zawodnik nosi strój biały. Do ichrozróżnienia wykorzystuje się czerwoną wstążkę.

Strój do judo – rozmiar i materiał

Judogę należy dopasować do sylwetki i wybrać tę w swoim rozmiarze. Ma to znaczenie przede wszystkim dla komfortu. Dobrzedopasowana nie będzie ograniczała bowiem ruchów, żadna z części nie będzie się zsuwała z ciała, a pas zapewni dodatkowepodtrzymanie. Spodnie muszą sięgać do kostek, z kolei bluza do nadgarstków, a jej dolna część za pośladki.

Strój do judo wykonany jest z bawełny lub z bawełny i poliestru. Może być grubszy, a tym samym sztywniejszy oraz zapewniający mniejszą wentylację, a także cieńszy, lżejszy i bardziej przewiewny. Bluza judogi jest wytrzymałą plecionką, która przystosowana jest rzutów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę