Rashguardy

(48)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Czym jest rashguard?

Kojarzący się między innymi z MMA rashguard, to nic innego, jak specjalna koszulka, w której ćwiczenia są nieco bardzo komfortowe. Wykonana jest z materiału, który przede wszystkim chroni naszą skórę przed otarciami różnego pochodzenia, ale także infekcjami. MMA to sport mocno kontaktowy, dlatego często lądujemy na macie, na której mogą znajdować się bakterie. Ich styczność z uszkodzonym naskórkiem prowadzi nierzadko do rozwoju infekcji.

Z czego wykonany jest rashguard?

Rashguardy to koszulki, które wyróżniają się na tle innych przede wszystkim składem materiału. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się poliester oraz domieszkę spandexu. Dzięki temu uzyskujemy właściwą elastyczność i ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi (takimi jak choćby otarcia). Taki materiał w chłodniejsze dni będzie ogrzewał nasze ciało, natomiast podczas intensywnego treningu i dużej ilości ciepła, będzie odpowiadał za właściwości chłodzące.

Rushguard męski i damski

Ze względu na to, że MMA ćwiczą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, to do wyboru mamy między innymi rashguard męski oraz rushguard damski. Nie różnią się one pod względem wykorzystanych do ich produkcji materiałów. Kluczowe znacznie ma tutaj rozmiar i krój, ponieważ tego rodzaju koszulki przylegają do ciała, co zapewnia nie tylko jego ochronę dla naszej skóry, ale przede wszystkim wygodę. Koszulka MMA nie przyczynia się do ograniczania zasięgu ruchów.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę