Rękawice bokserskie

196 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Rękawice bokserskie Outshock 120
Ecodesign
OUTSHOCK Rękawice bokserskie Outshock 120

149,99 zł

U Ciebie za 2 dni
RĘKAWICE BOKSERSKIE TRENINGOWE 120
RĘKAWICE MUAY-THAI 500
Koniec serii
OUTSHOCK RĘKAWICE MUAY-THAI 500

159,99 zł 219,99 zł - 60 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
 

Skrzyżuj rękawice bokserskie

Boks oraz pokrewne sporty walki jak kickboxing czy muay thai każdego roku przyciągają coraz większa liczbę zainteresowanych. Nic dziwnego, boks to świetny rodzaj aktywności fizycznej, który pozwala wzmacniać mięśnie, szybkość, wytrzymałość czy koordynację ruchową. Co więcej, dla wielu osób trening bokserski to świetny sposób na relaks i odstresowanie się.Czas więc stanąć na ringu! Do tego celu będą jednak niezbędne rękawice do boksu. Bez nich nie podejmiesz walki. Nie tylko są wymagane w tym sporcie, lecz także mają bardzo duże znaczenie dla komfortu, skuteczności i bezpieczeństwa boksera. Przy ich wyborze nietrudno o błąd, który później może Cię kosztować mocne ciosy na ringu. Abyś to Ty rozdawał karty w walce, musisz wybrać rękawice bokserskie idealnie dopasowane do Twoich dłoni oraz umiejętności, ale też o solidnym szyciu. Poszczególne modele różnią się wbrew pozorom nie tylko kolorem – on oczywiście też ma znaczenie, ale nie zwiększy Twojej skuteczności. Rękawice bokserskie występują w różnych rozmiarach, są wykonane z rozmaitych materiałów, a także mają kilka rodzajów zapięcia. Sprawdź, jakie rękawice treningowe przygotowaliśmy w ofercie naszego sklepu internetowego.

Rękawice bokserskie jak druga para dłoni

Odpowiedni wybór rękawic do boksu odgrywa ważną rolę. Bez nich niemożliwe będzie przeprowadzenie treningu, jednak niedopasowane rękawice również mogą mieć negatywny wpływ na naszą efektywność i wydajność.Ważny jest rozmiar i właściwe dopasowanie rękawic. Tutaj możemy wyróżnić rękawice męskie, rękawice bokserskie damskie oraz rękawice bokserskie dla dzieci.Dobre rękawice powinny idealnie przylegać do dłoni, nie powinny być jednak zbyt ciasne. Oprócz tego muszą w odpowiedni sposób stabilizować nadgarstek, by zapobiec zwichnięciu stawu i nieprzyjemnej kontuzji.Ponadto kluczowe znaczenie ma ich waga. Należy jednak wiedzieć, że waga rękawic bokserskich nie musi zwiększać ich rozmiaru, ale na pewno zawsze będzie uzależniona od ukształtowania wewnętrznej ich warstwy, czyli pianki (wypełnienia). Waga podawana jest w uncjach (OZ). Dzieciom i kobietom o bardzo małych dłoniach polecamy rękawice bokserskie 6-8 OZ. Kobiety częściej wybierają jednak rękawice 10-12 OZ. Dla mężczyzn przeznaczone są rękawice bokserskie w rozmiarze 14 OZ. Jeżeli masz większe dłonie, wybierz rozmiar 16 OZ lub większy.

Rękawice bokserskie – różnice

Wybór rękawic do boksu i innych sztuk walki jest ogromny, stąd osoby początkujące mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego produktu.Rękawice przeznaczone do boksu lub kickboxingu mogą być wyposażone w różne rodzaje zapięcia. Najpopularniejsze są rzepy zapewniające bardzo dobre dopasowanie i trzymanie. Inną opcję stanowią rękawice bokserskie sznurowane, czyli klasyka, która jednak dzisiaj w większości przypadków została zastąpiona przez rzepy ze względu na wygodę oraz szybkość przygotowania się do walki. Rękawice bokserskie od wewnętrznej strony powinny posiadać siateczkę odpowiadającą za prawidłową wentylację, jak również odprowadzanie wilgoci. Duże znaczenie dla wytrzymałości rękawic i ich żywotności ma materiał, z jakiego zostały wykonane. Zdecydowanie droższe będą skórzane rękawice, natomiast nieco tańsze, lecz charakteryzujące się dużą trwałością, są rękawice bokserskie o wierzchniej warstwie ze skóry syntetycznej.Jakie rękawice wybrać? Wybór należy do Ciebie! W naszej ofercie znajdziesz rękawice bokserskie marki ADIDAS, OUTSHOCK czy YAKIMASPORT.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę