Buty do squasha 34 oferty

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Buty do squasha męskie OPFEEL Speed 900
Najlepiej oceniany
Buty do squasha Opfeel Feel 500
Koniec serii
PERFLY Buty do squasha Opfeel Feel 500

169,99 zł 219,99 zł - 50 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Buty do squasha Mizuno Thunderball
Koniec serii
MIZUNO Buty do squasha Mizuno Thunderball

199,99 zł 349,99 zł - 150 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do squasha SALMING VIPER 5
Koniec serii
SALMING Buty do squasha SALMING VIPER 5

399,99 zł 599,99 zł - 200 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do squasha FASTBALL 3 damskie
Koniec serii
ASICS Buty do squasha FASTBALL 3 damskie

349,99 zł 499,99 zł - 150 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do squasha SALMING HAWK COURT
Koniec serii
SALMING Buty do squasha SALMING HAWK COURT

169,99 zł 369,99 zł - 200 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do squasha STEALTH 5
Koniec serii
MIZUNO Buty do squasha STEALTH 5

399,99 zł 549,99 zł - 150 zł

U Ciebie za 8 dni
Buty do badmintona i squasha Yonex PC Aerus X
Koniec serii
YONEX Buty do badmintona i squasha Yonex PC Aerus X

429,99 zł 449,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty do squasha SALMING HAWK COURT
Koniec serii
SALMING Buty do squasha SALMING HAWK COURT

219,99 zł 349,99 zł - 130 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Squash - atrakcyjna alternatywa dla tenisa

Squash to sport, który cieszy się w Polsce rosnącąpopularnością. W naszym kraju znaleźćmożna coraz więcej miejsc dedykowanych specjalnie tej dyscyplinie. Niektórzy porównująją do tenisa lub badmintona, jednak jest ona odmienna pod wieloma względami. Gra odbywa się na zamkniętym korcie, który wielkością i kształtemróżnisię od tenisowego. Gracze odbijająpiłkę od ściany,przestrzegając z góry ustalonych reguł. W tym sporcie takżewystępują serwy oraz różne rodzaje odbić, jednak model rakiety oraz wielkośćpiłeczkiróżniąsię od tych używanych w pokrewnych dyscyplinach.

Aby zagrać w squasha na specjalnie wyznaczonym do tego korcie potrzeba właściwie tylko trzech rzeczy: rakiety, piłki oraz profesjonalnego obuwia. Panuje przekonanie, że do tego sportu idealnie nadająsię buty halowe. Nie jest to dobry wybór. Squash jest niezwykle dynamicznym sportem, obuwie musi znosićdużeobciążenia,więc obuwie przeznaczone do sportów halowych dosyć szybko zostanie zużyte. Nie jest ono także w stanie zapewnićstopie oraz stawom skokowym odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jakie więcpowinny być dobrze dobrane buty do gry w squasha?

Buty do squasha - amortyzacja, stabilność i bezpieczeństwo

Najważniejszym warunkiem, jaki powinny spełniać dobre buty do squasha dla początkujących i zaawansowanych jest amortyzacja oraz przyczepność. Squash jest dyscyplinąopartą na dynamicznej i gwałtownej zmianie kierunków ruchu. Specjalistyczne buty powinny zapewniaćpewnąstabilizację, która umożliwi w pełni bezpieczne wykonywanie zwrotów i wykroków. Obuwie do squasha nie możeślizgaćsię po parkiecie, ponieważzwiększa to ryzyko powstawania urazów lub poważniejszych kontuzji. Dlatego właśnie buty do squasha posiadajągumową,antypoślizgowąpodeszwę.

Kolejną cechą obuwia do squasha powinna być dobra wentylacja. Podczas wysiłku stopy intensywnie się pocą, więc kluczową dla komfortu kwestią jest, aby buty wykonane były z przewiewnego, oddychającego tworzywa. W przypadku specjalistycznego obuwia do squasha ważny jest jeszcze jeden parametr. Posiadają one oznaczenie "non-marking". Co ono oznacza? Na korcie do squasha nie można używać obuwia, które zostawia czarne ślady na parkiecie. Wybierając buty ze wspomnianym oznaczeniem, mamy pewność, że można z powodzeniem używać ich na korcie.

Buty do squasha dla początkujących i zaawansowanych - szeroki wybór damskiego, męskiego i dziecięcego obuwia w sklepach Decathlon

Jeżeli planujesz rozpocząć przygodę ze squashem, koniecznie sprawdź ofertę sklepów Decathlon. W naszym asortymencie posiadamy buty do squasha damskie oraz buty do squasha męskie. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych - polecamy także modele dziecięce. W naszych sklepach możesz zakupić obuwie przeznaczone do squasha takich znanych i cenionych światowych marek jak Asics, Mizuno, Adidas, Babolat, Yonex czy Salming.

Obuwie przeznaczone do gry w squasha musi mieć konkretne cechy. Charakteryzuje je wytrzymałość oraz musi zapewniać odpowiednią amortyzacją i stabilizację stopy. Znajdziesz u nas różne zaawansowane technologicznie rodzaje butów, które zaprojektowane są w sposób przystosowany do gry w squasha. Zanim zaczniesz swoją przygodę z tym sportem, warto wiedzieć, w jakie buty należy się wyposażyć. Najbardziej dopasowane modele znajdziesz w sklepach sieci Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę