Piłki do squasha

(20)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Squash
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
PIŁKA DO SQUASHA SB100 Initiation
Najlepiej oceniany
PERFLY PIŁKA DO SQUASHA SB100 Initiation

19,99 zł 9,99 zł/pce

(2)
U Ciebie za 2 dni
PIŁKA DO SQUASHA SB590 biała kropka x2
PERFLY PIŁKA DO SQUASHA SB590 biała kropka x2

19,99 zł 9,99 zł/pce

(3)
U Ciebie za 2 dni
PIŁKA DO SQUASHA SB160 Initiation
Najlepiej oceniany
PERFLY PIŁKA DO SQUASHA SB160 Initiation

19,99 zł 9,99 zł/pce

(2)
U Ciebie za 2 dni
Piłka do squasha VICTOR
 

Piłki do squasha – piłki, które potrzebują rozgrzewki!

Przed treningiem się rozgrzewasz, przygotowując swoje ciało do intensywnego wysiłku fizycznego. Tylko dobra rozgrzewka zapewnia Ci szeroki zakres ruchów, uelastycznia Twoje ciało i ogranicza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masz wtedy lepsze predyspozycje do ćwiczeń niż jeżeli zrezygnowałbyś z rozgrzewki. Podobnie jest w przypadku piłki do squasha. Jest inna niż wszystkie pod każdym względem. Ma średnicę ok. 40 mm, waży ok. 24 g i jest wykonana z gumy. Ale to nie wszystko! Ona również potrzebuje rozgrzewki. Dopiero kiedy osiągnie pożądaną temperaturę ok. 45st. Celsjusza, dobrze się odbija. To, dlatego doświadczeni już gracze przed rozpoczęciem treningu zawsze odbijają ją kilkakrotnie od podłogi lub od ściany. To jednak nie wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej wyjątkowej piłce.

Piłki do squasha wolna i szybka

Piłki do squasha dzielimy na wolne i szybkie. Wolne odbijają się niżej, a więc czas na podjęcie decyzji jest krótszy. To wymaga od zawodnika dużej sprawności fizycznej, aby mógł on piłki „sięgnąć”. Nie może odbić się drugi raz, to oznaczałoby koniec wymiany. Wolne piłki do squasha poruszają się jednak z mniejszą prędkością, co dla niektórych może być dużym ułatwieniem. Z kolei szybkie lecą wyżej i tym samym mogą dużej pozostać w grze. Zawodnik ma więcej czasu na podjęcie decyzji, pomimo że piłka porusza się z większą prędkością. Jeżeli wybierzesz odpowiednią piłkę, możesz liczyć na dłuższe wymiany, co oznacza przyjemniejszą grę. Wyobraź sobie 30 wymienionych podań, dla osób, które już grają w squasha to naprawdę dużo i zawsze osiągnięcie takiego wyniku to ogromna satysfakcja.

„Okropkowane” piłki do squasha

Dlaczego niektóre piłki do squasha mają żółte kropki, a inne nie? Wyjaśniamy, co kryje się pod tym oznaczeniem: · 1 kropka (piłka średniej szybkości) dla graczy zaawansowanych. Piłka wymaga dobrego rozgrzania.· 2 kropki (piłka wolna) dla graczy profesjonalnych, jest najwolniejsza i najmniejsza. · Bez kropek (piłka szybka) dla graczy początkujących, większa i odbijająca się o 20% wyżej niż piłka z 2 kropkami. ·Bez kropek (piłka bardzo szybka) dla debiutantów, odbija się o 40% wyżej niż piłka z 2 kropkami. Można nią grać bez jej rozgrzania.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę