Okulary do squasha

5 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Squash - sport, który zyskuje na popularności

Squash to specyficzny sport, ponieważ jego uprawianie wymaga specjalnego, zamkniętego kortu. Dyscyplina ta wyrosła z tenisa i zyskuje coraz większą popularność na świecie. Squash polega na odbijaniu piłki za pomocą rakiety o ścianę w taki sposób, aby utrudnić drugiemu graczowi jej ponowne odbicie. Jest to aktywność wymagająca dobrej kondycji oraz koordynacji ruchów na wysokim poziomie. Piłka szybko odbija się od ściany, więc zadaniem zawodnika jest jak najszybsze zareagowanie. Sport ten z powodzeniem uprawiać mogą również dzieci. W co powinien być wyposażony gracz squasha?

Głównym sprzętem, który umożliwia grę jest rakieta. Różni się ona nieco od modeli, które możemy obserwować na kortach tenisowych. Swoim kształtem i parametrami bardziej przypomina rakietę do badmintona. Duże znaczenie ma także odpowiedni dobór obuwia. Powinno ono zapewniać stabilność, amortyzację oraz być antypoślizgowe. Przydatnym akcesorium na korcie do squasha jest także frotowa opaska na głowę lub rękę. Pozwala ona na skuteczne odprowadzanie potu podczas intensywnego wysiłku. Często lekceważonym elementem wyposażenia są okulary ochronne. Dlaczego są tak ważne?

Okulary do squasha - jakich produktów szukać?

Okulary ochronne do squasha to bardzo ważny element, który niestety nie jest wystarczająco doceniany przez zawodników. Squash jest bardzo dynamicznym sport. Piłka porusza się z bardzo dużą prędkością po małej przestrzeni, a grający często mijają się, co stwarza ryzyko kolizji. Używanie okularów zapewnia ochronę oczom podczas gry. Uderzenie piłki w oko może prowadzić do poważnego jego uszkodzenia, a w konsekwencji do poważnych problemów zdrowotnych. Przed zakupem okularów ochronnych warto posiadać kilka informacji na ich temat.

Produkt ten wykonany jest z wytrzymałych materiałów, które zapobiegają pęknięciom powstałym w wyniku uderzenia piłki lub zderzenia z przeciwnikiem. Posiadają one także specjalną osłonę anti-fog, która nie dopuści do zaparowania szkieł, co zapewni ogromny komfort podczas gry. Niektóre modele posiadają także specjalny pasek za głowę, który zapobiegnie zsuwaniu się okularów. Dużą zaletą tego typu sprzętu jest lekkość, która sprawia, że dane okulary są wygodne.

Okulary ochronne do squasha - sprawdź opis i opinie o konkretnych modelach na Decathlon.pl!

W naszym sklepie posiadamy okulary ochronne do squasha marki Perfly. Dostępne modele dostosowane są zarówno do osób o drobnej, jak i szerszej twarzy. Pozwala to precyzyjnie dobrać konkretny produkt w dostosowaniu do własnych potrzeb. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można kliknąć dany produkt, zapoznać się z jego opisem oraz ocenami innych użytkowników Pomoże to zdecydować się na odpowiedni dla siebie model. Okulary szczególnie polecane są osobą początkującym oraz juniorom.

Kup akcesoria do squasha z marką Decathlon! W swoim asortymencie posiadamy nie tylko okulary z powłoką odporną na zarysowania, ale także inne rodzaje akcesoriów. Znajdziesz u nas buty, rakiety, owijki, opaski oraz wiele innych. Odwiedź jeden z naszych stacjonarnych sklepów. Czeka tam na klienta wykwalifikowana obsługa, która pomoże w dobraniu najlepszych produktów. Może także odwiedzić naszą stronę internetową i skorzystać z opcji zakupów online!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę