Baletki i pointy

13 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Baletki do tańca klasycznego dwudzielne płócienne rozm. 28-40 Starever
Ostatnie sztuki
Ochraniacz stóp do karate
Ostatnie sztuki
DOMYOS Ochraniacz stóp do karate

49,99 zł 79,99 zł - 30 zł

Dostawa za 2 dni
Ochraniacz stóp do karate
Ostatnie sztuki
DOMYOS Ochraniacz stóp do karate

9,99 zł 19,99 zł - 10 zł

Dostawa za 2 dni
 

Buty do baletu – zawiruj w tańcu!

„Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy”? Każdej baletnicy przeszkadzać będą buty, które nie są przeznaczone do baletu lub nie zostały dopasowane idealnie do stopy. Balet to taniec, w którym buty odgrywają szczególną rolę, ponieważ bez nich żadna baletnica nie jest w stanie wykonać żadnej z figur. Buty baletowe możemy podzielić na baletki do tańca, pointy i półpointy. Często wszystkie są nazywane baletkami, jednak różnice między nimi są znaczące. Wybierz swoje i zawiruj w tańcu z wdziękiem i swoim naturalnym pięknem.

Baletki do tańca czy pointy?

Baletki do baletu wykonane są z miękkiej bawełny, która często uzupełniona jest o elastynę lub stretch. Są też modele skórzane, które również mają szerokie grono zwolenników. Baletki powinny być dopasowane do stopy niczym skarpetka, idealnie przylegać do niej, być jak druga skóra. Są miękkie, elastyczne i pozbawione jakichkolwiek usztywnień. Posiadają jednak podwójną zewnętrzną podeszwę, dzięki czemu łatwiej jest poruszać i operować stopą. Baletki do tańca występują w wielu kolorach, co pozwala na ich dopasowanie do kolorystyki i stylistyki stroju, w jakim występują aktualnie tancerze.

Jak nie baletki, to pointy! To baletki z usztywnieniem w palcach. Charakteryzują się płaskimi noskami, co umożliwia tancerzom stawanie na palcach. To w nich występują profesjonalni tancerze baletowi, dzięki nim występ jest tak spektakularny i pełen wdzięku.

Wybieramy dobre buty do baletu

Baletki do tańca polecamy dla początkujących, dlatego przygotowaliśmy nie tylko modele dla dorosłych, ale też baletki dla dzieci. Jeżeli jesteś profesjonalistą, wybierz pointy lub półpointy. Buty muszą być dobrze dopasowane do stopy, dlatego nigdy nie wybieraj ich nawet o pół rozmiaru za duże. Szczególnie przy pointach zwróć uwagę na kształt swojej stopy, to ważne przy ich wyborze. Podeszwa koniecznie musi być ze skóry, dzięki czemu buty się nie ślizgają.

W sklepie Decathlon tylko wysokiej jakości baletki do tańca i profesjonalne pointy. U nas znajdziesz swojego „partnera” baletowego – buty, bez których balet nie istnieje! Sprawdź także odzież baletową

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę