Buty do tańca 18 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
 

Buty taneczne w stylu Twoim i Twojego tańca

Znalazłeś już swój styl taneczny, w którym czujesz się świetnie i wiesz, że Twoje ciało fantastycznie porusza się w rytm konkretnej muzyki? Podstawowym narzędziem każdego tancerza są stopy, o której trzeba zadbać w sposób szczególny. To one są najbardziej narażone w tańcu na kontuzje, a więc nie możesz tańczyć w butach, które nie współgrają z ruchem Twojego ciała. Buty taneczne to szerokie spektrum różnego rodzaju wariantów. Nie istnieją buty uniwersalne, w których możesz zatańczyć wszystko, zawsze i wszędzie. Trudno sobie wyobrazić hip hop i jazzówki do tańca jako duet idealny, podobnie jak jazz i trampki. A więc w czym tańczyć, aby Twoje stopy słuchały się Ciebie i muzyki?

Buty taneczne, bez których nie pójdziesz na trening

Dobre buty do tańca powinny chronić stawy przed przeciążeniem, zarówno podczas rozgrzewki, jak również właściwej części treningu. W przeciwnym razie narażasz stopy na kontuzje, które nierzadko eliminują tancerzy na długi czas z treningów i występów. Równie ważna jest wygoda, a więc buty taneczne muszą być w dobrym rozmiarze, a ich rodzaj dopasowany do ruchów charakterystycznych dla konkretnego stylu tanecznego. To, co powinno zwrócić Twoja uwagę, to podeszwa – taniec jazzowy wymaga, aby była ona bardziej elastyczna niż np. w butach do tańca hip hop czy też street dance. W butach do tańca nowoczesnego stosuje się lekką podeszwę o dwudzielnej lub trójdzielnej budowie, dzięki czemu wykonywanie zaawansowanych ruchów jest łatwiejsze. W niektórych modelach stosuje się specjalne usztywnienia odpowiedzialne za amortyzację pięty i ochronę kostki przed urazami. Jazzówki do tańca mogą mieć także niewielki obcas z EVA, który również wspomaga dobrą amortyzację stopy.

Napalcówki i bezpalcówki

Taniec nowoczesny nie zawsze wymaga noszenia całkowicie krytego obuwia. Szczególnie w jazzie doskonale sprawdzają się napalcówki i bezpalcówki. Wykonane są z elastycznych materiałów, bardzo dobrze dopasowują się do stopy, chronią te jej części, które są najbardziej narażone na urazy.

W jakich butach Ty zatańczysz kolejny taniec? Sprawdź również odzież do tańca.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę