Buty i baletki gimnastyczne

(7)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Buty gimnastyczne – czy zawsze takie same?

Gimnastyka jest obecna w naszym życiu od najmłodszych lat. Jest jedną z form aktywności, jaką poznajemy na lekcji w-fu. Niektórzy uczniowie zainspirowani wyjątkowością ruchów i dostrzegając potencjał drzemiący w ich ciele, chcą rozwijać się w tym kierunku. Niezależnie od tego, na jakim etapie treningów jesteś, czy dopiero zaczynasz swoją gimnastyczną przygodę czy jesteś już zawodowcem, to jednym z Twoich atrybutów powinny być buty gimnastyczne. Ich obecność na stopach nie tylko gwarantuje komfort i wygodę, ale też bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń.

Giętkie buty gimnastyczne

Zapoznając się z ofertą Decathlon, dostrzeżesz, że wszystkie proponowane przez nas buty gimnastyczne są miękkie i elastyczne, w zależności od modelu mniej lub bardziej. W przypadku gimnastyki artystycznej możemy się spotkać z zawodowcami, którzy ćwiczą na boso. To właściwie dlaczego Ty potrzebujesz obuwia, które swoim wyglądem i właściwościami wyraźnie różni się od tego, które nosisz na co dzień?

Jeżeli jesteś początkującym entuzjastom gimnastyki, to powinieneś od pierwszego treningu przyzwyczajać stopę do noszenia elastycznego obuwia. Ma to związek z higieną, ponieważ stopy mają częsty kontakt z podłożem, a buty zapewniają skuteczną barierę. Buty mają podeszwę, która zapobiega ślizganiu się stopy, zwiększa przyczepność. Szczególnie dzieci powinny nosić giętkie buty do gimnastyki. W okresie wzrostu może wystąpić u nich choroba Haglunda-Severa. Jej przyczyną jest brak odpowiedniej amortyzacji podczas wstrząsów na wysokości pięty. Skutkiem jest ból, mikrouszkodzenia i przymusowa przerwa w treningach.

Rodzaje butów gimnastycznych

Gimnastyka w szkole to nie zajęcia tak bardzo wymagające, jak treningi z gimnastyki sportowej, dlatego w zupełności wystarczą buty płócienne z półsztywną podeszwą. Gięte buty z mikrofibry powinieneś wybrać, jeżeli uprawiasz gimnastykę sportową. W gimnastyce artystycznej najlepiej sprawdzą się napalcówki na gumce. Sprawdź także odzież gimnastyczną.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę