Buty i baletki gimnastyczne

6 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Buty do gimnastyki dla dzieci Domyos 300
Najniższa cena
Buty do gimnastyki dla dorosłych Domyos 300
Najniższa cena
Buty do gimnastyki dla dzieci Domyos 300
Najniższa cena
 

Baletki gimnastyczne – doskonałe do tańca

Gimnastyka jest obecna w naszym życiu od najmłodszych lat. Jest jedną z form aktywności, jaką poznajemy na lekcji w-fu. Niektórzy uczniowie zainspirowani wyjątkowością ruchów, dostrzegają potencjał drzemiący w ich ciele i chcą rozwijać się w tym kierunku. Jest to także ciekawa aktywność fizyczna dla dorosłych. Dlatego też niezależnie od tego, na jakim etapie treningów jesteś, czy dopiero zaczynasz swoją gimnastyczną przygodę, czy jesteś już zawodowcem, jednym z Twoich atrybutów powinny być buty gimnastyczne, czyli baletki. Ich obecność na stopach nie tylko gwarantuje komfort i wygodę, ale też bezpieczeństwo przy wykonywaniu ćwiczeń.W trakcie treningu tańca lub gimnastyki zależy nam na tym, aby czuć się pewnie i komfortowo. Właśnie to są w stanie zapewnić baletki. Sprawiają, że stopa czuje się swobodnie i nie jest uciskana. To z kolei przekłada się na naszą prawidłową postawę i pewność w wykonywaniu ruchu – baletki zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża, a tym samym bezpieczeństwo. To sprawia, że świetnie sprawdzą się w przypadku baletu, akrobatyki sportowej czy zajęciach aerobowych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz produkty wysokiej jakości, idealne dla dzieci, a także dostępne w męskich i damskich fasonach.

Giętkie baletki gimnastyczne

Zapoznając się z ofertą sklepu internetowego Decathlon z pewnością zauważysz, że wszystkie proponowane przez nas buty gimnastyczne są miękkie i elastyczne, w zależności od modelu mniej lub bardziej. Odpowiednia giętkość i elastyczność to ważne cechy dobrej jakości obuwia.W przypadku gimnastyki artystycznej możemy się spotkać z zawodowcami, którzy ćwiczą na boso. To właściwie dlaczego Ty potrzebujesz obuwia, które swoim wyglądem i właściwościami wyraźnie różni się od tego, które nosisz na co dzień?Jeżeli jesteś początkującym entuzjastą gimnastyki, powinieneś od pierwszego treningu przyzwyczajać stopę do noszenia elastycznego obuwia. Ma to związek z higieną, ponieważ stopy mają częsty kontakt z podłożem, a buty zapewniają skuteczną barierę. Baletki powinny posiadać także podeszwę, która zapobiega ślizganiu się stopy i zwiększa przyczepność do podłoża. Korzystanie z giętkich butów do gimnastyki jest szczególnie istotne w przypadku dzieci. W okresie wzrostu może wystąpić u nich choroba Haglunda-Severa. Jej przyczyną jest brak odpowiedniej amortyzacji podczas wstrząsów na wysokości pięty. Skutkiem jest ból, mikrouszkodzenia i przymusowa przerwa w treningach. Warto mieć to na uwadze, jeśli planujemy zakup baletek dla naszej pociechy.

Rodzaje butów gimnastycznych

Jakie baletki dla wybrać dla swojego dziecka i na co zwrócić uwagę przy zakupie?Gimnastyka w szkole, jak chociażby gimnastyka korekcyjna, to nie zajęcia tak bardzo wymagające, jak treningi z gimnastyki sportowej, tańca jazzowego lub baletu. Dlatego też w zupełności wystarczą buty płócienne z półsztywną podeszwą. Gięte buty z mikrofibry będą dobrym rozwiązaniem w przypadku gimnastyki sportowej. W gimnastyce artystycznej najlepiej sprawdzą się napalcówki na gumce. Sprawdź także odzież gimnastyczną.Jak można zauważyć, baletki wykonywane są różnych materiałów. Może być to również skóra, jednak baletki skórzane nie zawsze są wygodne. Najczęściej wybierana jest gruba bawełna lub poliester. Ważne, aby materiał dobrze odprowadzał wilgoć oraz zapewniał optymalną przyczepność. Jeśli chodzi o sama kolorystykę, zwykle są one dostępne w kolorze białym lub czarnym.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę