Materace pole dance

3 oferty
 

Materace do pole dance

Taniec na rurze jest wymagający nie tylko pod względem konieczności wypracowania odpowiedniej siły mięśni, ale też wykonywania wielu trudnych pozycji. Część z nich jest nie tylko skomplikowana, ale przede wszystkim wymaga dynamicznego przechodzenia z jednej do drugiej. Aby w takich warunkach zapewnić tancerzom maksymalne bezpieczeństwo warto zainwestować w materac do pole dance. Dobrze dopasowany pozwala zniwelować przykre konsekwencje upadków, a jednocześnie sprawia, że początkujący czują się dużo pewniej podczas zdobywania nowych poziomów umiejętności. W ofercie Decathlon znajduje się szeroki wybór produktów, różnych pod względem kolorystycznym. Proponujemy materac okrągły, który wyróżnia się wysoką jakością i wytrzymałością. Istnieje możliwość dobrania modelu pod względem średnicy, jak i grubości. Właściwie dopasowany z pewnością będzie służyć tancerzom przez długie lata. Co ważne – sprawdzi się nie tylko w warunkach domowych, ale też w szkołach tańca.

Czym powinien się wyróżniać materac do pole dance?

Materac do pole dance najczęściej składa się z kilku elementów. Dzięki nacięciom i otworowi na rurkę można go dokładnie nasunąć i zapewnić właściwą ochronę tancerzom. Ważny jest również materiał z jakiego zostanie wykonany. Proponowane modele materacy okrągłych są elastyczne i wypełnione wytrzymałą pianką poliuretanową, dzięki czemu zapewniają doskonałą amortyzację, a co więcej, nawet pod wpływem intensywnego użytkowania nie odkształcają się. Zastosowane surowce są nie tylko bezpieczne, ale też umożliwiają łatwe utrzymanie ich w czystości. Dzięki bogatej kolorystyce pozwalają także zachować estetykę wnętrza.Z tego typu akcesoriów do pole dance powinni korzystać nie tylko początkujący tancerze, ale też doświadczeni. Wypadki i kontuzje mogą przydarzyć się każdemu, stąd też warto zadbać o zapewnienie najlepszych warunków. Świadomość wykonywania ćwiczeń w bezpiecznym miejscu dodaje pewności, a tym samym ułatwia naukę nawet najtrudniejszych figur i akrobacji.

Czym się kierować przy wyborze materacu do pole dance?

Bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest powierzchnia ochronna – im większa, tym lepsza. Oczywiście wybrany model musi być dopasowany do wielkości pomieszczenia i wolnej przestrzeni między rurami, aczkolwiek jeśli tylko mamy taką możliwość, warto zdecydować się na możliwie największy rozmiar. Drugą kwestią jest grubość, ale w tym zakresie, każdy tancerz musi indywidualnie podjąć decyzję. Największą popularnością cieszą się modele 10 cm, aczkolwiek dostępne są również wersje cieńsze – 5 cm.Tak duże materace do tańca na rurze najczęściej są dzielone na dwa kawałki, choć większe wersje składają się nawet z czterech. Po odpowiednim ich ułożeniu są one łączone za pomocą rzepów, dzięki czemu stabilnie trzymają się na podłożu i nie rozjeżdżają. Osoby, które korzystają z nich w domowych warunkach doceniają je za możliwość wykorzystania nie tylko do ćwiczeń, ale też odpoczynku – odpowiednio złożone mogą stać się pufą czy miejscem do odpoczynku.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę