Ocieplacze i getry baletowe

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Getry do tańca dla dzieci Starever
Najniższa cena
 

Ocieplacze baletowe – balet, jakiego nie znacie?

Lekkie, zwiewne stroje, body podkreślające zgrabną sylwetkę tancerzy i każdy ich ruch na scenie – tak wyobrażamy sobie balet, czyli taniec klasyczny będący jednym z najbardziej spektakularnych tańców. Od kulis wygląda on jednak inaczej. To godziny ciężkiej pracy i całe dnie spędzone na sali treningowej, nie zawsze w pięknym body, podkreślającym sylwetkę. Tancerze baletowi w swojej torbie mają też inne elementy stroju, które są odpowiedzialne za komfort ćwiczeń. Wśród nich są ocieplacze baletowe. Taniec to wysiłek fizyczny, dlaczego więc tancerze ich potrzebują, kiedy ich ciało w tańcu mocno się rozgrzewa?

Dla komfortu termicznego, ciepła i odpowiedniej temperatury ciała

Ocieplacze baletowe to jeden z ważniejszych dodatkowych elementów stroju tancerzy. Przydadzą się zarówno podczas treningów, jak też w przerwie między występami. Dzięki nim ciało się rozgrzewa i jest utrzymywana jego właściwa temperatura. Warto jest je mieć również podczas występów, kiedy przewidziane są przerwy między kolejnymi spektaklami.

Ocieplacze do baletu mają wpływ na skuteczność treningów. Umożliwiają znacznie szybsze rozgrzanie poszczególnych elementów układu ruchowego, w tym stawy, mięśnie i więzadła. Utrzymanie ciepła w trakcie przerwy to zminimalizowanie ryzyka wystąpienia ewentualnych kontuzji.

Jakie ocieplacze baletowe mogą Ci się przydać?

Przede wszystkim są to getry baletowe, które zakładamy na odsłonięte łydki. Rozgrzewają i utrzymują ciepło w okolicy stopy, zapobiegając kontuzjom najważniejszych dla tancerzy elementów ludzkiego ciała. Wykonane są więc z ciepłych materiałów, posiadają gęsty splot oraz szerokie, bezuciskowe ściągacze. Występują w szerokiej palecie kolorów, a więc bez problemu dopasujesz je do stylistyki swojego stroju.

Obok getrów wśród ocieplaczy baletowych są również swetry i ocieplacze do baletu na ramiona. Wykonuje się je z miękkich materiałów, aby nie podrażniały skóry, mogą być zapinane na guziki, ułatwiające zakładanie i pozwalające podczas treningu pozostać ocieplaczowi na swoim miejscu. Ponadto zapewniają komfort termiczny dzięki utrzymaniu mięśni w cieple przed wysiłkiem i po jego zakończeniu.

Zadbaj o swoje ciało, zapobiegaj kontuzjom, zapewnij sobie komfort cieplny!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę