Owijki do rakiet tenisowych

68 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Owijka wierzchnia Pro
Najlepiej oceniany
WILSON Owijka wierzchnia Pro

34,99 zł 11,67 zł/pce

(1)
OWIJKA bazowa DO RAKIETY TENISOWEJ COMFORT
Najlepiej oceniany
 

Tenis ziemny to sport, który potrafi dać wiele przyjemności i satysfakcji, jednak jeśli chcesz zająć się nim na poważnie koniecznie zainwestuj w odpowiednie akcesoria. Strój do tenisa, buty tenisowe i sprzęt do gry - przede wszystkim rakieta, odpowiednio dopasowana do wzrostu i zaawansowania umiejętności, to podstawa. W rakiecie bardzo ważna jest także owijka, znajdująca się na rączce rakiety. Czym jest owijka i jak należy wybrać właściwy wariant?

Owijki do rakiet tenisowych - co to jest?

Owijka to element rączki rakiety, który zapewnia stabilny chwyt, wpływa na precyzję i moc uderzenia. Jest to specjalna taśma, dzięki której wygoda podczas meczu tenisowego lub treningu jest znacznie większa. Jest to część, która z czasem zużywa się, dlatego należy od czasu do czasu ją wymieniać. Wśród oznak zużywania się owijki wymienić należy w szczególności wyraźne pogorszenie chwytu, osłabia się przyczepność, pot jest słabiej wchłaniany, a jej powierzchnia może się zacząć łuszczyć.

Rodzaje owijek tenisowych

W praktyce wyróżnić można dwa warianty owijek. Bezpośrednio do rękojeści rakiety przymocowywana jest tzw. bazowa owijka. Charakteryzuje się ona unikalną budową, ponieważ na jej powierzchni znajduje się specjalna perforacja. Pozwala ona skutecznie odprowadzać pot i wilgoć. Jej grubość to ok 2 mm. Kupując nową rakietę musisz wiedzieć, że będzie ona owinięta wyłącznie taką bazową owijką.

Drugim wariantem jest owijka wierzchnia, którą należy nałożyć na perforowaną owijkę podstawową. Charakteryzuje się ona tym, że jest zdecydowanie cieńsza, ma zaledwie 0,6 mm. Jej zadaniem jest ochrona bazowej owijki. Ponadto pomaga poprawić uchwyt, który będzie bardziej stabilny i pewny. Właściwie dopasowana owijka gwarantuje lepsze czucie rakiety, a lepszy chwyt to nie tylko wygoda, ale i wyższa skuteczność gry. Dostępne w różnych kolorach, jako suche i mokre.

Co wybrać? Czyli na co zwracać uwagę przed zakupem owijki

Każdy gracz powinien wyjątkowo dbać o owijkę zewnętrzną i podstawową, jeśli chce cieszyć się sportem. Wybierając odpowiednią owijkę należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale przede wszystkim na właściwości. Podstawą, zarówno dla owijek bazowych i wierzchnich jest parametr określający poziom absorpcji wilgoci. Jest to istotny wskaźnik, mający wpływ na komfort gracza oraz bezpieczeństwo. Gdy pocą się dłonie, wówczas rękojeść nie będzie trzymana pewnie i stabilnie. Wysoki stopień absorpcji to lepsza kontrola, bez względu na panujące warunki i intensywność rozgrywanego meczu.

Kolejną kwestią jest przyczepność, choć w tym wypadku najlepiej sprawdzić ją samodzielnie. Nie ma bowiem parametrów, które opisywałyby subiektywnie temat. Samodzielne przymierzenie do dłoni, to dla niektórych podstawa. Warto jednak zwrócić uwagę, że duże znaczenie odgrywa tu lepkość, ponieważ owijki są dostępne w dwóch wariantach: suche oraz klejące. Którą kupić? Tutaj duże znaczenie mają indywidualne preferencje, a dla każdego z rozwiązań wymienić można zarówno wady, jak i zalety. Klejące i lepkie owijki rewelacyjnie przylegają do dłoni, co pozwala zwiększyć moc chwytu, natomiast dla niektórych wadą może być fakt, że pogarsza to możliwość szybkiej zmiany chwytu podczas gry. Owijki suche są przyjemne w dotyku, jednak należy pamiętać, że w ich przypadku potrzebna jest pewność i doświadczenie, aby cała rękojeść nie obracała się w ręku podczas gry.

Kolejnym parametrem, na jaki koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest grubość owijki. Tu zależność jest prosta, decydując się na cieńszy wariant można w pełni i perfekcyjnie kontrolować siłę i kąty odbicia piłki, z kolei owijki grubsze poprawiają komfort rozgrywki i pozwalają redukować drgania.

Każdy, kto chciałby trenować tenisa ziemnego profesjonalnie lub uczynić z niego wyjątkowe hobby powinien zawsze kierować się jakością wybranego sprzętu. Zazwyczaj jakość idzie w parze z ceną, dlatego koszt zakupu sprzętu i innych niezbędnych gadżetów nie powinien być decydującym kryterium. W sprzedaży posiadamy owijki wysokiej jakości, które z całą pewnością posłużą przez dłuższy czas, pozwalając Ci cieszyć się ulubionym sportem.

Owijki bazowe, wierzchniie i inne najważniejsze akcesoria kupuj wygodnie na Decathlon.pl

W naszym sklepie tenisowym każdy znajdzie rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb i preferencji. W sprzedaży znajdują się produkty znanych w świecie sportu marek, takich jak: Wilson, Artengo, Babolat, Head, Toalson, Yonex i wiele innych. Oferujemy sprzęt najwyższej klasy, zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów, dla dzieci oraz dorosłych. Poznaj modele np. Babolat Syntec Pro, Babolat Pro Tour, Babolat Syntec Team czy Babolat Xcel Gel dostępne w naszej ofercie i zdecyduj się na wariant idealny. Jeśli masz wątpliwości lub pytania - zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy polecą odpowiednie rozwiązania lub podpowiedzą na co jeszcze zwrócić uwagę.

Zamawiaj wygodnie na Decathlon.pl z dostawą pod wskazany adres lub do punktu, albo odbierz zakupy osobiście nawet po godzinie. Sprawdź warunki bezpłatnej dostawy.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę