Buty trailowe

125 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Buty do biegania w terenie damskie Evadict TR2
Buty do biegania damskie Kalenji Run Active Grip
Ostatnie sztuki
KALENJI Buty do biegania damskie Kalenji Run Active Grip

99,99 zł 139,99 zł - 40 zł

(86)
Dostawa za 2 dni
Buty do biegania w terenie damskie ASICS Gel-Kanaku 4
Stylowe zakupy
ASICS Buty do biegania w terenie damskie ASICS Gel-Kanaku 4

299,99 zł 429,99 zł - 130 zł

Dostawa za 2 dni
Buty do biegania w terenie męskie Evadict XT8
 

Buty trail – najbardziej wszechstronne obuwie biegowe

Po górzystym terenie, błotnistych ścieżkach leśnych, kamienistych drogach czy zaśnieżonym asfalcie – w butach trail możesz biegać po każdym trudnym terenie, wszędzie tam, gdzie nie sprawdzą się typowe buty do biegania. Ich zaawansowana konstrukcja pozwala na pokonanie najbardziej wymagających tras. Im wyższy poziom trudności, tym większe ryzyko wystąpienia kontuzji oraz stopień niebezpieczeństwa. Buty trail mają pomóc Ci stawić czoła wyzwaniu, a także realizować coraz bardziej ambitne cele. Będą Ci towarzyszyć podczas biegania po górach, lesie i zimą po zwykłym asfalcie. Świetnie sprawdzą się też jako obuwie do marszobiegu górskiego.

Buty trail – to nie są zwykłe buty szosowe

Każdy, nawet mniej doświadczony biegacz, odróżni je od typowych butów do biegania. Mają przede wszystkim bieżnikowaną podeszwę, a niektóre modele zostały uzupełnione o kolce. Cechują się większą stabilizacją, dzięki czemu skuteczniej chronią przed kontuzjami. Muszą posiadać niższą amortyzację, ponieważ bardzo często biegamy po miękkiej nawierzchni. Ponadto trudne warunki wymuszają na butach trail solidniejsze wykonanie czy wzmocnienia w newralgicznych miejscach, np. na palcach. Powinny być również nieprzemakalne, aby kałuże, błoto i mokry piach nie pozbawiły Cię radości z biegania.

Buty trailowe damskie i męskie dostosowane do warunków biegowych

Buty trailowe męskie i damskie różnią się w zależności od przeznaczenia. Wszystkie sprawdzają się w trudnych warunkach, jednak warto zauważyć, że „trudne warunki” oznaczają zarówno skaliste podłoże, jak i błotniste, leśne ścieżki. Na błoto polecamy buty trail z amortyzacją oraz miękką podeszwą o stosunkowo długich wypustkach. Musisz dobrze czuć podłoże. Na górski szlak załóż obuwie z twardą podeszwą, które jest nieco sztywniejsze od innych modeli. Jeżeli łączysz szosę i asfalt, postaw na buty z delikatnym bieżnikiem bez wypustek. Przyda się też większa amortyzacja. Sprawdź również odzież i akcesoria w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę