Kompresy

(14)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Skarpety kompresyjne do biegania Kiprun CH07
Najlepiej oceniany
Skarpety kompresyjne Aptonia
Ecodesign
APTONIA Skarpety kompresyjne Aptonia

69,99 zł

U Ciebie za 2 dni
SKARPETY KOMPRESYJNE FRESH
Koniec serii
APTONIA SKARPETY KOMPRESYJNE FRESH

44,99 zł 64,99 zł - 20 zł

(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
SKARPETY KOMPRESYJNE
Koniec serii
APTONIA SKARPETY KOMPRESYJNE

39,99 zł 54,99 zł - 15 zł

(7)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Skarpety kompresyjne – uciskanie dla poprawy pracy mięśni

Zawodowi sportowcy już się do nich przekonali. A Ty, czy skarpety kompresyjne towarzyszą Ci podczas codziennej aktywności? Szczególnie przydadzą się w trakcie treningu biegowego, ale poprawę jakości pracy swoich mięśni i efektywności ćwiczeń dostrzeżesz również w przypadku innych dyscyplin sportowych. Ucisk kojarzy się z nieprzyjemnym uczuciem, tym razem jednak przekonasz się, że może być źródłem satysfakcji – Twoje wyniki się poprawią, a Twój organizm szybciej się zregeneruje.

Skarpety kompresyjne – od leczenia żylaków do poprawy wydolności mięśniowej

Kompresja to technika uciskowa wykorzystywana pierwotnie w leczeniu i profilaktyce żylaków. Odpowiednie skarpety sięgające do kolan uciskają kończynę, poprawiając jej ukrwienie. Skarpety kompresyjne noszone przez sportowców działają w ten sam sposób. Na skutek poprawy krążenia żylnego zwiększa się wydajność pracy serca. Ponadto kompresja pozytywnie wpływa na metabolizm mięśni. Ucisk optymalizuje transport substancji odżywczych do mięśni, co skutkuje zwiększoną wydolnością.

Skarpety kompresyjne wykonuje się ze specjalnej mieszanki materiałów, dzięki czemu są elastyczne, ściskają łydkę w odpowiedni sposób, ale nie wywołują dyskomfortu i nie ograniczają ruchu kończyn dolnych. Efektem jest poprawa pracy mięśni w trakcie treningu i lepsza regeneracja potreningowa.

Jak, kiedy i w jakich sytuacjach stosować skarpety kompresyjne

Nie zaleca się noszenia ich na co dzień, ponieważ w ten sposób przyzwyczaimy mięśnie do ucisku, przez co nie spełnią swojej funkcji. Sięgnij po nie, kiedy startujesz w zawodach biegowych, np. masz do pokonania dystans półmaratonu lub maratonu. Zakładaj je po treningu, a przyniosą one ulgę Twoim zmęczonym nogom, ograniczając ryzyko zakwasów.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę