Żele energetyczne 55 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Żel energetyczny Energy jabłkowy 1 X 32g
Najlepiej oceniany
DECATHLON Żel energetyczny Energy jabłkowy 1 X 32g

5,99 zł 187,19 zł/kg

(7)
U Ciebie za 2 dni
Żel energetyczny ENERGY GEL ŻEL+ cola 1 x 32g
DECATHLON Żel energetyczny ENERGY GEL ŻEL+ cola 1 x 32g

6,99 zł 218,44 zł/kg

(7)
U Ciebie za 2 dni
Ustnik G-EASY x2
Promo Week
APTONIA Ustnik G-EASY x2

6,49 zł 8,49 zł - 2 zł 3,25 zł/pce

(1)
U Ciebie za 2 dni
Żel energetyczny NUTREND 50g tubka
 

Żele energetyczne – sięgnij po porcję energii!

Żeby trenować, trzeba zgromadzić odpowiednie pokłady energii. Im większy jest wysiłek fizyczny, tym więcej jej potrzebujesz. Codzienne posiłki nie zawsze są w stanie dostarczyć jej tyle, ile wymaga nasz organizm. Szczególnie przed treningiem sportowiec potrzebuje mocnego zastrzyku energii, jednak to, w jaki sposób i jak szybko nasz organizm ją poczuje, zależy od rodzaju produktu. Przykładowo, pełnoziarniste kasze, makarony i pieczywo są źródłem węglowodanów, które wchłaniają się powoli. Ty natomiast potrzebujesz natychmiastowego pobudzenia, dlatego tak wielu biegaczy, kolarzy i miłośników innych dyscyplin sportowych sięga po żele energetyczne.

Co skrywają żele energetyczne?

Żele energetyczne są przede wszystkim źródłem węglowodanów, czyli energii. Znajdziemy w nich węglowodany proste, jak maltoza i glukoza oraz złożone, które ulegają rozkładowi do cukrów prostych. Najłatwiej i najszybciej organizm wykorzystuje cukry proste, dlatego w żelach energetycznych postawiono na takie składniki, aby po treningu Twojemu organizmowi zostały przywrócone wszystkie funkcje. Żele energetyczne zawierają niewielką ilość fruktozy, ale znajdziemy w nich też witaminy i minerały. Nierzadko dodaje się do nich kofeinę oraz taurynę. Te dwa składniki odgrywają w organizmie ważną rolę podczas treningu. Kofeina oddziałuje pobudzająco na układ nerwowy, z kolei tauryna zapobiega zmęczeniu.

Co jeszcze znajdziesz w żelach energetycznych? Aby nadać im smak, uzupełnia się je o owoce, czekoladę i orzechy. Niekiedy również skład obejmuje barwniki i środki słodzące.

Żele energetyczne – czy Twój organizm ich potrzebuje?

Jeżeli intensywnie trenujesz, to dodatkowa porcja energii na pewno przyda się Twojemu organizmowi. Będzie on bardziej zmotywowany do pracy i lepiej przygotowany do wysiłku fizycznego. Żele energetyczne polecamy dla biegaczy, kolarzy, miłośników wspinaczki górskiej, a także triatlonistów. Są sprzedawane w małych i wygodnych opakowaniach, zmieszczą się więc do kieszeni spodenek lub bluzy sportowej. Żele energetyczne najlepiej spożywać przed treningiem, a jeżeli jest on dłuższy, to również w jego trakcie. Sprawdź także batony energetyczne i batony proteinowe w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę