Akcesoria turystyczne

558 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Lampka turystyczna Quechua BL100 100 lumenów
Przyrząd do usuwania kleszczy Solognac x2
Najlepiej oceniany
SOLOGNAC Przyrząd do usuwania kleszczy Solognac x2

14,99 zł 7,50 zł/pce

(1)
Dostawa za 9 dni
Kompas na nadgarstek Geonaute 500
Najlepiej oceniany
Torba biodrówka trekkingowa TRAVEL 2 L
Ecodesign
Torebka nerka Forclaz Travel 2 litry
Ecodesign
Kijek turystyczny dla dzieci Quechua MH500
Torebka nerka Forclaz Travel 2 l
Ecodesign
FORCLAZ Torebka nerka Forclaz Travel 2 l

39,99 zł

Dostawa za 2 dni
 

AKCESORIA TURYSTYCZNE I TREKKINGOWE – praktyczne gadżety

Wycieczki górskie i trekkingowe to dzisiaj jedna z chętniej uprawianych aktywności. Ciężkie warunki klimatyczne i terenowe wymuszają na nas odpowiednie przygotowanie pod względem wydolności i formy, jak też wyposażenia i skompletowania ekwipunku. Akcesoria turystyczne to uzupełnienie dla podstawowego wyposażenia outdoorowca, którym jest odzież trekkingowa, namiot turystyczny i śpiwór. Oczywiście wszystko pakujemy do plecaka, w którym powinno się znaleźć coś jeszcze.

Akcesoria turystyczne to szeroki wybór wielu praktycznych gadżetów, które w wielu okolicznościach są niezbędne i mają wpływ zarówno na komfort, jak też bezpieczeństwo podróżowania. Większość z nich przyda się na biwaku, w trakcie pieszych wędrówek po terenach, podczas drogi na wysoki szczyt górski czy też trekkingu w trudnych warunkach.

Niezbędne akcesoria podróżne

Nazywamy je akcesoriami, ale nie można ich traktować jako dodatek do podstawowego wyposażenia, a raczej jako obowiązek zapakowania ich do plecaka. To przede wszystkim apteczka, w której nie może zabraknąć środków na poparzenia i odmrożenia, plastrów, opatrunków i bandaży, maści na ból mięśni, a także tabletek przeciwbólowych. Dobrze jest, aby w apteczce znalazło się też coś na odwodnienie organizmu i uzupełnienie elektrolitów.

Ważna jest także ochrona przed insektami. Wiedzą o tym szczególnie miłośnicy biwakowania i piechurzy wybierający leśne ścieżki. Koniecznie zabierz ze sobą mapę lub/i GPS. Przed Tobą nieznana droga, która wymaga dobrej orientacji w terenie i właściwego wyboru trasy, którą na bieżąco należy kontrolować.

Dodatkowe, nie mniej ważne akcesoria podróżne

Czy wiesz, jak przydatne mogą okazać się np. kijki trekkingowe. Przy wspinaczce to duża pomoc, która pozwoli Ci zachować więcej sił na dalszą wędrówkę. Zarówno latem, jak też zimą pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych, silne słońce nie tylko utrudnia widoczność, ale również ma niekorzystny wpływ na ludzki narząd wzroku. Przyda Ci się też latarka i lornetka. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem, wybierz dodatkowo nosidełko turystyczne dla malucha.

Wszystko to i znacznie więcej znajdziesz w naszym sklepie! Decathlon lubi praktyczne gadżety.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę