Plecaki turystyczne i trekkingowe

(174)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Plecak turystyczny Quechua Arpenaz NH100 30 litrów
Koniec serii
QUECHUA Plecak turystyczny Quechua Arpenaz NH100 30 litrów

59,99 zł 79,99 zł - 20 zł

(138)
U Ciebie za 2 dni
Plecak turystyczny Quechua Arpenaz NH100 20 litrów
Koniec serii
QUECHUA Plecak turystyczny Quechua Arpenaz NH100 20 litrów

39,99 zł 49,99 zł - 10 zł

(277)
U Ciebie za 2 dni
Plecak turystyczny Quechua NH Escape 500 32 l
Ecodesign
Plecak turystyczny Quechua MH100 20 l
QUECHUA Plecak turystyczny Quechua MH100 20 l

119,99 zł 6 zł/l

(37)
U Ciebie za 2 dni
Plecak turystyczny Quechua MH100 30 l
Plecak turystyczny Quechua NH Escape 500 23 l
Ecodesign
Plecak turystyczny Quechua NH500 20 l
Plecak turystyczny Quechua MH500 30 l
Plecak turystyczny Quechua MH500 40 l
Plecak turystyczny Quechua NH Escape 500 16 l
Ecodesign
Plecak turystyczny Quechua NH Arpenaz 500 20 litrów
Najlepsza jakość i cena
QUECHUA Plecak turystyczny Quechua NH Arpenaz 500 20 litrów

119,99 zł 139,99 zł - 20 zł

(13)
U Ciebie za 8 dni
 

PLECAKI TURYSTYCZNE I TREKKINGOWE – zapakuj się na wyprawę

Problemem nie jest dzisiaj dostępność plecaków, a ich właściwy wybór, ponieważ na rynku dostępna jest cała paleta modeli – różne wielkości, wzory, kolory i technologie. W Decathlon również proponujemy plecaki turystyczne w różnych wariantach. Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!

Plecak turystyczny to już nie tylko gadżet czy też mało znaczące wyposażenie outdoorowca, to obowiązkowy element ekwipunku każdego miłośnika przygód. Musi on pomieścić nie tylko butelkę z wodą i kilka kanapek, ale też kurtkę przecwideszczową, ciepły polar, a niekiedy nawet sprzęt fotograficzny. Nie zawsze musi on jednak być duży i ciężki, nowoczesne rozwiązania przewidują „małe co nieco” dla okazjonalnych wędrowców, jak również solidne plecaki turystyczne dla zapalonych piechurów.

Plecak turystyczny w odpowiednim rozmiarze

A właściwie o odpowiedniej pojemności, ponieważ wielkość plecaka podawana jest zawsze w litrach. Do najbardziej uniwersalnych modeli należy plecak trekkingowy o pojemności 20-25 l. Jest niewielkich rozmiarów, ale ma ogromny potencjał, szczególnie kiedy zajrzymy w jego najmniejsze zakamarki, wyposażony został w liczne kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne komory. To opcja dla osób ceniących sobie porządek w plecaki. Jeżeli jednak jesteś minimalistą, wybierz plecak turystyczny z jedną komorą. Najczęściej takie plecaki trekkingowe pozbawione są usztywnień. Nie jest to ich wada, ponieważ mała waga i rozmiar nie wymuszają ich obecności, w związku z czym plecak jest lekki i łatwy w transporcie.

Plecak 40l to propozycja dla tych wędrowców, którzy muszą zapakować się w niego na kilka dni. Z powodzeniem pomieszczą kurtkę i kilka prywatnych rzeczy. Wyposażone są w pas biodrowy, który dodatkowo ułatwia jego noszenie przy zawartości o większej masie. A plecak 50l? Wybierz go, jeżeli planujesz noclegi w schroniskach, potrzebować będziesz zapakować więcej rzeczy niż tylko na jednodniową wyprawę.

Plecak trekkingowy o niepozornym kształcie

Wiele modeli nie zdradza na pierwszy rzut oka swojego ogromnego potencjału. Zawdzięczamy to ich wyprofilowanym kształtom. Zwarta budowa i smukła sylwetka to cecha charakterystyczna plecaków przeznaczonych do wspinaczki. Są one przystosowane do pokonywania wąskich szczelin i przejść. Ponadto wszystkie nasze plecaki turystyczne są wodoodporne i wykonane z trwałych materiałów. A jeżeli chcesz o niego zadbać jeszcze lepiej, możesz zdecydować się na przeciwdeszczowy pokrowiec.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę