Apteczki turystyczne

5 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Przyrząd do usuwania kleszczy
Najniższa cena
FORCLAZ Przyrząd do usuwania kleszczy

14,99 zł

Dostawa za 2 dni
 

Apteczki turystyczne – akcesoria turystyczne na wagę ludzkiego zdrowia i…życia

Nie rezygnuj z niej na rzecz termosu z kawą czy tez dodatkowe bidonu. Przed wyprawą stwórz listę priorytetów, na szczycie której znaleźć się powinno Twoje bezpieczeństwo, zdrowie i szczęśliwy powrót tylko z przyjemnymi wspomnieniami. Apteczki turystyczne to nieodłączni towarzysze górskich i trekkingowych wycieczek. W plecaku zajmują niewiele miejsca, jednak skrywają coś, czego nie znajdziesz na szlaku.

W razie wypadku możesz liczyć na siebie, swoich towarzyszy i innych wędrowców. To, co jednak możesz dla siebie zrobić najlepszego w takich okolicznościach, to skorzystać z apteczki turystycznej, którą oczywiście będziesz mieć w swoim plecaku. Jeżeli jeszcze nie znalazła się ona na liście niezbędnych zakupów, musisz koniecznie nadrobić zaległości.

Chwila nieuwagi, załamanie pogody, trudny odcinek trasy

W górach, ale też na równinnym terenie czeka na Ciebie wiele zagrożeń – mniejszych lub większych, jednak zawsze istnieje ryzyko wypadku i uszkodzenia ciała. Wśród potencjalnych zagrożeń należy wymienić wypadki losowe, odnowienie się dawnej kontuzji, nagła zmiana pogody czy też śliska nawierzchnia i wąska szczelina. To tylko niewiele z nich, sam jednak doskonale wiesz, jak niebezpieczna może być trekkingowa wycieczka.

Apteczki turystyczne to podstawowe wyposażenie, które polecamy naszym klientom. Wspieramy osoby aktywne, poszukiwaczy przygód i wrażeń, dlatego dzielimy się naszą wiedzą i gotowymi rozwiązaniami, które pomogą Ci zaplanować wycieczkę z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.

Apteczki turystyczne i ich bezcenna zawartość

Wyposażenie apteczki może być różne, jednak zawsze zawierają podstawą zawartość, jak np. środki opatrunkowe. Wśród nich znajdziesz środki do dezynfekcji – przydadzą się przy otarciach i skaleczeniach, plastry z opatrunkiem, plastry w rolce, gazowe kompresy, bandaże, elastyczne rękawiczki i nożyczki. Apteczki turystyczne są różnej wielkości i różnią się wyposażeniem. W sklepie Decathlon znajdziesz apteczki z podstawową zawartością, jak również zestawy pierwszej pomocy z większą ilością plastrów, bandaży i opatrunków.

Obok takiego wyposażenia powinny znaleźć się leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie, alergię, środki na stłuczenia i obrzęki, a także na dolegliwości żołądkowe.

Zawsze miej ją w plecaku, najlepiej w miejscu łatwo dostępnym, na wierzchu plecaku.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę