Lornetki

14 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Lornetka turystyczna Pentax UD 9x21
Najniższa cena
 

Lornetki – akcesoria turystyczne miłośników przyrody i malowniczych widoków

Kiedy planujesz wyprawę w góry lub wycieczkę krajoznawczą, oczekujesz prawdziwej przygody, która obfitować będzie nie tylko w mnóstwo wrażeń, ale też piękne widoki. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej, powinieneś zdecydować się na zakup lornetki. To akcesoria, która sprawdzają się w wielu sytuacjach – w górach, nad jeziorem, na biwaku, ale też w mieście. Pozwalają dostrzec to, co jest niewidoczne gołym okiem ze względu na dużą odległość. Zakup pierwszej lornetki wymaga zaznajomienia się z kilkoma parametrami technicznymi, które warunkują jej jakość i tym samym cenę. Dzięki temu będziesz świadomy, za co płacisz i dlaczego jest to urządzenie warte większej inwestycji.

Lornetka zbudowana została z dwóch sprężonych ze sobą lunet. Dzięki nim możemy obserwować obiekty, które znajdują się w znacznej odległości. To, jaki jest sposób działania lornetki, jest uzależniony od rodzaju zastosowanych okularów, pryzmatów i obiektywu. Są to elementy, które warunkują jakość obrazu.

Jakie lornetki dla turysty i obserwatora przyrody?

Lornetki turystyczne są najbardziej uniwersalne, dlatego sprawdzi się w różnych okolicznościach, nie tylko podczas turystycznych wypraw, ale też na co dzień i np. na biwaku. W takim przypadku warto jest postawić na lornetkę kompaktową, która zmieści się w turystycznym plecaku i nie będzie zajmowała dużo miejsca, którego potrzebujesz np. na kurtkę przeciwdeszczową i ciepły sweter. Powinna być odporna na uderzenia, a wiec solidny materiał to podstawa. O jakości obrazu decydują pryzmaty i soczewki wykonane ze szkła mineralnego, a także uzupełnione o powłokę antyrefleksyjną. Modele takich lornetek cechują się powiększeniem od 8 do 10 razy oraz obiektywami o średnicy od 24 do 40 milimetrów.

Lornetki dla miłośników przyrody muszą wyróżniać się powiększeniem o wartości ok. 10. Średnica obiektywu nie powinna być mniejsza niż 35 milimetrów. Wybieraj lornetki, które są ponadto wodoszczelne i wytrzymałe, przyrodę obserwować będziesz w różnych warunkach.

Lornetki – co jeszcze ma znaczenie?

W sklepie Decathlon dostępne są zarówno lornetki dla amatorów, którzy poszukują dobrego przybliżenia i jakości obrazu w niskiej cenie, jak też bardziej zaawansowane modele wyposażone w miejsce na statyw i stabilizator obrazu. Na pewno znajdzie się lornetka, dzięki której Twoja kolejna wyprawa będzie pełna wspaniałych wspomnień i tym samym niezapomnianych widoków.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę