Okulary przeciwsłoneczne turystyczne

205 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Okulary przeciwsłoneczne dla dorosłych Quechua MH570 fotochromowe KAT2 => KAT4
Ostatnie sztuki
QUECHUA Okulary przeciwsłoneczne dla dorosłych Quechua MH570 fotochromowe KAT2 => KAT4

199,99 zł 299,99 zł - 100,00 zł

Najniższa cena 299,99 zł

(3)
Okulary przeciwsłoneczne turystyczne - MH T100 - dla dzieci 6-10 lat - kat. 3
Ostatnie sztuki
QUECHUA Okulary przeciwsłoneczne turystyczne - MH T100 - dla dzieci 6-10 lat - kat. 3

19,99 zł 24,99 zł - 5,00 zł

Najniższa cena 24,99 zł

(6)
 

Okulary przeciwsłoneczne turystyczne – skuteczna ochrona przed słońcem

Okulary przeciwsłoneczne zaprojektowane dla turystów to nie tylko element charakterystycznej stylizacji, lecz przede wszystkim skuteczny sposób na ochronę wzroku w warunkach szczególnie jej wymagających. Podczas uprawiania rozmaitych aktywności outdoorowych kontakt z mocnym światłem słonecznym i szkodliwym promieniowaniem UV jest znacznie częstszy i bardziej intensywny, a bezpośredniej ekspozycji trudno uniknąć.

Zapewnienie odpowiedniej ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym jest ważne niezależnie od tego, w jakim miejscu oprawiasz ulubiony sport. Zarówno nad wodą, podczas uprawiania sportu czy w górach stosowanie przeciwsłonecznych okularów pozwala lepiej troszczyć się o zdrowie cennego narządu wzroku. Zamiast wystawiać swoje oczy na coraz większą próbę, wspinając się na kolejne, coraz wyższe, ośnieżone szczyty lub spędzając wiele godzin na siodełku, postaw na proste, ale skuteczne rozwiązanie.

Turystyczne okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, polaryzacją – komfort, który szybko docenisz

Promieniowanie UV jest wrogiem naszego wzroku, mimo że potencjalne zagrożenie trudno dostrzec gołym okiem. Skórze i oczom każdego dnia i o każdej porze roku zagrażają niewidzialne wiązki mocno skondensowanego światła. W wysokich górach zagrożenie to jest jeszcze większe. Im wyżej na szczyt, tym promienie jest bardziej intensywne. Podaje się, że na 3 tys. metrów ludzki wzrok narażony jest na podwójną dawkę ultrafioletu.

Na szczęście już wybór jednego, odpowiadającego przeznaczeniu oraz indywidualnym potrzebom modelu okularów turystycznych eliminuje skutki szkodliwego oddziaływania słońca. Zabezpieczenie przed wpływem promieni ultrafioletowych jest niezbędne, gdy zauważasz choćby lekkie łzawienie, cyklicznie pojawia się ból głowy oraz wrażenie pieczenia spojówek. Odwiedź nasz sklep i wybierz najlepsze dla siebie ochronę oczu.

Wszechstronne okulary przeciwsłoneczne – do turystyki, sportu i górskiego trekkingu

Nowoczesne technologie wykorzystywane w walce ze szkodliwością promieni UV poprawiają komfort widzenia, ułatwiają przystosowanie do określonych warunków pogodowych, a przy tym zabezpieczają przed efektem nawracającego bólu głowy. Produkty wyselekcjonowanych przez nas marek sportowych w sklepie Decathlon cechują się przemyślaną konstrukcją,  systemami gwarantującymi odpowiednie skupienie wzroku, poprawiającymi kontrast widzenia czy technologiami, które zapewniają aktywne odbijanie niekorzystnych składowych światła słonecznego, uznawanych za groźne dla narządu wzroku. Sprawdź dostępne w stałej ofercie modele wyposażone w:

 • warstwę 100% anty-UV,
 • szkła o zmiennym zabarwieniu, bez polaryzacji, fotochromowe lub polaryzacyjne.

Filtr zwiększający ochronę przed wszystkimi rodzajami fal promieniowania słonecznego: UVA, UVB i UVC, to podstawa. Warto jednak zwrócić uwagę na inne wartości, świadczące o jakości produktu. Kluczowa jest odpowiednia kategoria ochrony przekładająca się na stopień przepuszczalności światła. W Decathlon prezentujemy duży wybór modeli kat. 0, 1, 2, 3 czy 4 z efektem ultramocnego zaciemnienia, które z łatwością dopasujesz do warunków oświetleniowych. Sprawdź, jakie znaczenie dla uzyskiwanego poziomu ochrony przed szkodliwym promieniowanie ma kolor soczewki (oferujemy szkła brązowe, szare lub zielone i żółte).

Zwróć uwagę na dodatkowe udogodnienia, jak np. mikro otwory wentylacyjne, które zapobiegają parowaniu oraz tworzą bezpieczne warunki dla prawidłowego funkcjonowania wrażliwej błony śluzowej oka. Nasze propozycje pochodzą od sprawdzonych producentów takich, jak np. Quechua, Uvex, Arctica, OPC, Polaroid, Simond czy Julbo mają wszystkie niezbędne certyfikaty, potwierdzające właściwości ochronne oraz jakość wykorzystanych materiałów. Wybierz dla siebie lekkie modele z poliwęglanu, poliamidu lub innowacyjnych materiałów syntetycznych o wysokiej trwałości i dopracowanym profilu, zapewniającym wygodę noszenia bez obciążenia nosa czy uszu.

Sportowe okulary lodowcowe – specjalistyczne modele w góry

W sklepach Decathlon czekają na Ciebie różne modele okularów o wysokich parametrach ochronnych. Z ich pomocą zarówno latem, jak i zimą zapewnisz sobie lepszą ochronę oczu przed wiatrem, światłem słonecznym padającym bezpośrednio z góry i groźnymi promieniami odbitymi. Każdy, kto choć raz pokonał tzw. granicę wiecznego śniegu, doskonale zdaje sobie sprawę, jak dużym problemem na pewnych wysokościach staje się światło słoneczne padające niemalże ze wszystkich stron. Promienie odbijające się od śniegu czy lodowej, gładkiej warstwy docierają z łatwością do oczu każdym możliwym dojściem. Dlatego też im wyżej się wspinasz, tym bardziej powinieneś rozważyć wyposażenie się w okulary lodowcowe w formie gogli z zabudową, przylegających do twarzy nie tylko z boków, lecz na całej powierzchni.

Dobrej jakości okulary w góry, wykonane z dbałością o takie szczegóły, jak idealne dopasowanie bocznych osłon, powinny stanowić nieprzekraczalną granicę dla męczących, rozproszonych, jaskrawych promieni słońca. Długotrwała ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UVB, skutkująca ostrym zapaleniem spojówek i nabłonka rogówki, znanym lepiej jako śnieżna ślepota, to dotkliwy problem, który może pozbawić Cię sił i zdrowia, a tym samym ograniczyć poruszanie się i powrót z wyższych partii gór do obozowiska. Zapewnij sobie odpowiednie wsparcie i zminimalizuj ryzyko wystąpienia innych dolegliwości. Poznaj naszą ofertę i zamów model dla siebie!

Zapewnij sobie maksymalną ochronę oczu – duży wybór okularów sportowych w Decathlon

Planując wędrówkę, rowerowe szaleństwo czy godziny na wodzie, zabezpiecz nie tylko wrażliwą siatkówkę i rogówkę, lecz także cienką, wysoce wrażliwą skórę wokół oczu, sięgając po polecane przez nas typy okularów: trekkingowe, turystyczne z zabudową czy gogle górskie. Modele z polaryzacją zapewnią Ci wysoki kontrast i ostrość widzenia. Okulary z fotochromem będą lepiej chronić oczy, dostosowując stopień zaciemnienia nieustannie zmieniających się warunków pogodowych. U nas czekają na Ciebie propozycje, które sprawdzą się w czasie uprawiania sportów ekstremalnych, jak i codziennej rekreacji w kategoriach:

 • 0-2,
 • 1-3,
 • 2-4.

Zwróć uwagę na technologie minimalizującą efekt odblasków. Producenci okularów w opisach produktów podają jeszcze inne dane, stanowiące o korzyściach, jakie zyskujesz, wybierając produkt. Do najistotniejszych należą:

 • dodatkowe gumki dociągające,
 • anypoślizgowe noski,
 • anatomiczny kształt zauszników,
 • zauszniki z materiałów dających się formować,
 • wycięcia na sznurki zabezpieczające
 • konstrukcja z poliwęglanu o wysokiej odporności na zarysowania (odpryski),
 • antifog,

Jeśli prowadzisz naprawdę aktywny styl życia, powinieneś zwracać uwagę na stan szkieł i oprawek. Aby na bieżąco usuwać zabrudzenia, skompletuj pakiet specjalnych ściereczek. Po zakończeniu outdoorowych zabaw pamiętaj, aby schować okulary w specjalnym, wyściełanym etui. Wszystkie te akcesoria oraz wiele innych propozycji znajdziesz w stałej ofercie sklepu Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę