Okulary przeciwsłoneczne turystyczne

(136)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

WYPOŻYCZ NOSIDEŁKO

SPRAWDŹ OFERTĘ
Okulary przeciwsłoneczne - MH140 - kategoria 3 - dla dorosłych
Stylowe zakupy
Okulary Uvex sportstyle 803
 

Okulary przeciwsłoneczne turystyczne - moda na ochronę przeciwsłoneczną

Muszą pasować do rysów twarzy i ubioru, wiele osób nosi je ze względu na wakacyjną modę, okazuje się jednak, iż ich rola jest znacznie ważniejsza – chronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Okulary turystyczne przeciwsłoneczne to jednak nie tylko trend panujący wśród taterników i survivalowców, lecz przede wszystkim świadomy wybór gadżetu, który ma zapewnić im komfort i ochronę przed promieniowaniem UV, które niekorzystnie wpływa na ludzki narząd wzroku.

Okulary turystyczne przeciwsłoneczne to dodatek, o którym pamiętać powinni pasjonaci górskich oraz trekkingowych wycieczek. Różnią się one od tych, które nosimy na co dzień w warunkach miejskich. Poznamy je po charakterystycznym kształcie, jednak to nie on jest najważniejszą wyróżniającą je cechą, a technologie, które zostały w nich zastosowane.

Okulary turystyczne przeciwsłoneczne dla ludzi gór

Promieniowanie ultrafioletowe jest wrogiem naszego wzroku, potencjalne zagrożenie trudno jest jednak dostrzec gołym okiem. Naszej skórze i oczom zagrażają niewidzialne wiązki mocno skondensowanego światła. Dlaczego jednak to miłośnicy górskich wycieczek powinni na nie uważać w sposób szczególny?

W wysokich górach zagrożenie to jest większe. Im wyższa wysokość, tym promienie są intensywniejsze. Na 3 tys. metrów nasz wzrok narażony jest na podwójną dawkę ultrafioletu, a to oznacza, że ryzyko jest wyraźnie większe. Okulary turystyczne przeciwsłoneczne eliminują skutki jego oddziaływania, którymi są początkowo łzawienie, ból głowy i pieczenie spojówek, co w konsekwencji może doprowadzić do zaburzenia widzenia.

Jakie okulary turystyczne przeciwsłoneczne będą dla Ciebie najlepsze?

Kluczową rolę odgrywa soczewka. Jej kategorie oznaczone są odpowiednio cyframi od 0 do 4. Dla osób aktywnych przygotowaliśmy okulary turystyczne z najpopularniejszej kategorii 3. Są uniwersalne, a ich przepuszczalność światła oscyluje na poziomie 8 – 18%. To dobry wybór na wyprawy w niższe partie gór. Wzmożoną ochronę zapewnią Ci okulary z soczewką z kategorii 4 o przepuszczalności światła na poziomie 3 – 8%. W wysokie góry będą idealne. Co więcej, o okulary turystyczne powinny być wyposażone w szkła polaryzacyjne ograniczające odbicia światła od powierzchni poziomych. Wszystkie dostępne modele zaprojektowane zostały w taki sposób, aby odpowiednio dopasowywały się do twarzy i sprzyjały intensywnym aktywnościom. Sprawdź inne akcesoria turystyczne.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę