Polary turystyczne

(62)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Wakacyjne promocje do -50%

Sprawdź
Polar turystyczny męski Quechua MH120
Ecodesign
Polar turystyczny męski Quechua MH900
Koniec serii
QUECHUA Polar turystyczny męski Quechua MH900

69,99 zł 99,99 zł - 30 zł

(83)
U Ciebie za 8 dni
Polar turystyczny damski Quechua MH120
Ecodesign
Polar turystyczny damski Quechua MH120
Ecodesign
Polar turystyczny damski Quechua MH900
Największa popularność
Polar turystyczny dla dzieci Quechua MH100
Ecodesign
Polar turystyczny męski Columbia
Koniec serii
COLUMBIA Polar turystyczny męski Columbia

169,99 zł 249,99 zł - 80 zł

U Ciebie za 2 dni
Polar turystyczny damski Quechua MH950
Polar turystyczny męski Quechua MH100
Ecodesign
Polar turystyczny dla dzieci Quechua MH 100
Ecodesign
Polar turystyczny męski Quechua MH100
Ecodesign
Polar turystyczny dla dzieci Quechua MH 100
Ecodesign
Polar turystyczny męski Quechua MH500 Hoody
Ecodesign
Polar turystyczny damski Quechua MH500 Hoody
Ecodesign
 

Polar turystyczny – poczuj ciepło

Często niedoceniany, pomimo że praktycznie każdy ma go w swojej szafie. Wynaleziony został już w 1979 roku w laboratoriach firmy Malden Mills w USA i początkowo nazywany był Polartec. Dzisiaj to po prostu polar, czyli okrycie wierzchnie wykonane z unikalnego materiału uznanego za materiał nowej generacji.

Polar turystyczny jest znany outdoorowcom i miłośnikom górskich wędrówek. To przez nich jest doceniany najbardziej, ponieważ jak nic innego chroni ciało przed zimnem. Materiał stworzony na wzór futra niedźwiedziego przetrwał próbę czasu. Na rynku pojawiały się nowe rozwiązania, polar wciąż jednak był niedoścignionym liderem w zapewnianiu komfortu termicznego nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Tak pozostało do dnia dzisiejszego, dlatego trudno jest nam sobie wyobrazić, żeby polar turystyczny nie znalazł swojego miejsca również w turystycznym plecaku.

Polar turystyczny i jego wyjątkowe właściwości

Zawdzięczamy mu wiele, pomimo że przez wiele lat był uznawany za modowe passe. Znalazł swoje miejsce w branży odzieży turystycznej i naprawdę dobrze się w niej czuje. Polar turystyczny nie wchłania więcej niż 1% wody, wyróżnia się doskonałymi właściwościami hydrofobowymi. Bardzo dobrze reaguje na zmianę temperatury i wilgoć. Materiał jest elastyczny i świetnie dopasowuje się do ciała, a przy tym się nie gniecie i nie wymaga prasowania. Schnie bardzo szybko, nie przejmuje zapachów, pomaga w utrzymaniu naturalnej temperatury ciała i co najważniejsze, świetnie izoluje ciepło, zapewniając maksymalny komfort termiczny. Polar wyróżnia się znacznie lepszymi właściwościami izolacyjnymi niż puch i wełna. Zawsze wygląda dobrze, ponieważ się nie mechaci i jest łatwy w konserwacji. Polar turystyczny jest dzisiaj na czasie, tym bardziej że zadbano o to, aby jego fasony, wzory i kolory odpowiadały aktualnym trendom modowym.

Polar turystyczny – gramatura

Rozróżniamy 3 rodzaje polaru ze względu na jego gramaturę. Najcieńszy jest polar do 100g/m2. Taki polar turystyczny jest lekki i polecany np. do jazdy na rowerze wiosną. Polar do 200g/m2 bardzo dobrze sprawdzi się jako druga warstwa odzieży zewnętrznej. Jest ciepły i uniwersalny. Najgrubszy jest polar do 300g/m2, jednocześnie jest też najcieplejszy. Z powodzeniem możesz nim zastąpić gruby sweter i zabrać ze sobą na jesienną wędrówkę po górach czy zimowe szaleństwo na stoku.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę