Rakiety śnieżne, nakładki na buty

79 ofert

Weekend
darmowej dostawy

Sprawdź
Rakiety śnieżne mała rama Quechua SH100 Easy
Najlepiej oceniany
Rakiety śnieżne średnia rama Quechua SH500
Ostatnie sztuki
QUECHUA Rakiety śnieżne średnia rama Quechua SH500

349,99 zł 399,99 zł - 50,00 zł

(1)
Dostawa za 2 dni
 

Rakiety śnieżne, nakładki na buty trekkingowe – górska wyprawa w ekstremalnych warunkach

Zaspy śnieżne nie do pokonania nie istnieją, nawet w górach kiedy po wielogodzinnej wędrówce przyjdzie Ci zmierzyć się z tym trudnym przeciwnikiem. Przed wyprawą górską zimą powinieneś się jednak odpowiednio przygotować, aby nic nie stanęło na Twojej drodze do zdobycia kolejnego szczytu. Jeżeli nie posiadać jeszcze rakiet śnieżnych lub nakładek na buty trekkingowe, to jest to dobry moment, aby nadrobić zaległości.

Wielu początkujących alpinistów i taterników na rakiety śnieżne decyduje się przypadkiem, kiedy głęboki śniegu uniemożliwia im dalszą wędrówkę. Aby tego uniknąć i dotrzeć do celu, warto jest zainwestować w nie odpowiednio wcześnie. Co dzięki nim zyskasz i dlaczego nie powinno ich zabraknąć na wyposażeniu każdego entuzjasty zimowych górskich wędrówek?

Co to są rakiety śnieżne na buty trekkingowe?

Dzięki nim możliwe jest chodzenie nawet po najbardziej zaśnieżonych ścieżkach i głęboki śniegu. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziesz zapadać się przy każdym kolejnym kroku, co kosztuje dużo wysiłku. Zbudowane są z aluminiowej ramy, na której rozpina się materiał nośny wykonany z tworzywa syntetycznego, neoprenu lub nylonu. Rakiety śnieżne na buty w góry są wodoodporne i cechują się niewielką wagą.

Istnieją również rakiety śnieżne wykonane z wykorzystaniem plastiku wyróżniającego się dużą wytrzymałością, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniu np. przy nadepnięciu na twardy kawałek wystającej spod śniegu skały.

Rakiety śnieżne na buty treningowe pozwalają miłośnikom górskich wędrówek kontynuować je również zimą. Wędrówka w nich nie wymaga nauki, są łatwe w użytkowaniu, poradzisz sobie w chodzeniu w nich już po pierwszym ich założeniu.

Wybieramy rakiety śnieżne

Oferta rakiet śnieżnych w Decathlon obejmuje kilka modeli, które różnią się zarówno materiałami, z jakich są wykonane, zastosowanymi technologiami, jak również wartością nośną, która waha się od 50 kg niekiedy nawet do 150 kg. Informuje nas ona o tym dla osób o jakiej wadze są one przeznaczone. Rakiety śnieżne na buty trekkingowe mogą być wyposażone w jedne z dwóch rodzajów wiązań. Pierwsze z nich to nylonowe paski przeznczone do mocowania do każdego rodzaju obuwia. Drugim są wiązania w firmie klamry i pasków z ząbkami. Dzięki nim można rakiety z łatwością regulować. Jako alternatywę dla rakiet śnieżnych proponujemy nakładki antypoślizgowe idealnie sprawdzające się podczas wędrówki po ubitym śniegu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę