Skarpety turystyczne

(136)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Skarpety turystyczne Quechua Hike 50 Mid 2 pary
Najlepiej oceniany
QUECHUA Skarpety turystyczne Quechua Hike 50 Mid 2 pary

19,99 zł 9,99 zł/pce

(5)
U Ciebie za 2 dni
Teko Enduro black M
 

Skarpety trekkingowe i turystyczne – mały szczegół o dużym znaczeniu

Możesz wędrować po równinach, górskich szlakach i skalnym podłożu, możesz biegać po leśnych ścieżkach i asfalcie, jeździć na rowerze w mniej i bardziej ekstremalnych warunkach. Wiesz, jak duże znaczenie ma dopasowanie butów sportowych do uprawianej aktywności, jednak czy pamiętasz o wyborze właściwych skarpet? Przy wielogodzinnej wędrówce mają one ogromne znaczenie. Nie bez powodu powstały specjalne skarpety trekkingowe, które są rekomendowane dla osób uprawiających górską wspinaczkę i trekking.

Skarpety trekkingowe wpływają na przyjemność i komfort wędrówki, pomimo że często są niedoceniane i nie przypisuje się im znaczącej roli. Tylko Ci, którzy chociaż raz mieli je na sobie, wiedzą o tym, że przyczyniają się wyraźnie do wygody chodzenia przez długie godziny po wymagającym terenie.

Skarpety trekkingowe z syntetyków i wełny merino

Jednym z ważniejszych czynników, który warunkuje jakość skarpet turystycznych, jest materiał, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą syntetyki, które pozwalają produkować skarpety trekkingowe w niższej cenie. Wełna merino to z kolei materiał, któremu zawdzięczamy znacznie więcej. Cechuje się doskonałą izolacją termiczną, chroni przed rozwojem bakterii, bardzo dobrze odprowadza wilgoć i nie podrażnia skóry. Skarpety trekkingowe z wełny merino polecane są przede wszystkim na zimowe wędrówki, jednak dzięki połączeniu wełny z syntetycznymi tkaninami może je nosić także w cieplejsze dni.

Wybieramy skarpety trekkingowe w zależności od aktywności

W naszym sklepie znajdziesz kilka modeli skarpet turystycznych. Są skarpety trekkingowe krótkie, które bardzo dobrze sprawdzą się podczas długich wędrówek po nizinach. Półdługie z kolei sięgają ponad kostkę i lepiej chronią stopy przed chłodem i otarciami. W wysokie góry, kiedy przed Tobą długa wspinaczka, załóż skarpety trekkingowe długie sięgające do łydki. Są one przystosowane do noszenia z butami wysokimi.

Skarpety trekkingowe powinny dodatkowo posiadać wzmocnienie z przodu z tyłu stopy, a także płaskie szwy, co ma wpływ na ich trwałość, ale również wygodę noszenia. Niektóre modele cechują się przewiewnym splotem, który odpowiada za sprawne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę