Wędki

(301)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Wędka WIXOM-5 240XH CASTING
Najlepiej oceniany
CAPERLAN Wędka WIXOM-5 240XH CASTING

199,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
 

Wędki – zarzuć przynętę na idealną wędkę!

Wędkarzu, wiesz, że odpowiedni wybór wędki warunkuje nie tylko skuteczność połowu, ale też komfort. Kiedy wiesz, że maszodpowiedni sprzęt, wędkowanie jest znacznie przyjemniejsze. To, jaka wędka powinna znaleźć się na Twoim wyposażeniu, zależyod techniki połowu, wielkości i gatunku ryb. Wędki różnią się konstrukcją, która jest przystosowana do konkretnej metodystosowanej przez wędkarza. W sklepie Decathlon dokonasz właściwego wyboru.

Wędka, a metoda wędkarska

Czym możemy wędkować? Wyróżnić możemy wiele rodzajów wędek, co jest jednocześnie problematyczne, ale także pozwala osiągnąćmaksymalną skuteczność połowu. Najprostsze wędki to baty i tyczki, są pozbawione kołowrotka i przelotek, przeznaczone sądo łowienia białej ryby m.in. metodą skróconą. Wędka spinningowa służy do łowienia drapieżników. Bolonki są wędziskami odługości nawet do 8 metrów, a więc wykorzystamy je do połowów w wodach płynących. Na rzekach i jeziorach używamy wędek gruntowych,zamiast spławika posiadają obciążenie ciężarkiem, sprężyną lub koszykiem zanętowym. Wytrzymałym blankiem charakteryzują sięwędki karpiowe. Zaleca się stosowanie do nich rod podów, czyli specjalnych stojaków do wędek. Mamy jeszcze wędki morskie,które spotkać można m.in. na kutrach. Bardzo krótkie, przeznaczone nawet dla amatorów to wędki podlodowe. Dla doświadczonychwędkarzy polecamy z kolei wędkę muchową. Teraz już wybór wydaje się znacznie prostszy, prawda?

Konstrukcja wędki

Nie tylko różnią się przeznaczeniem, ale też konstrukcją. Wędki mogą być jednoczęściowe i takie będą bardzo wytrzymałe, solidneoraz niezawodne podczas połowów z łódki. Sprawdzą się przy połowach, np. sumów. Sprawdzą się też do delikatnego łowieniamniejszych drapieżników. Problemem może okazać się ich mobilność. Składają się z jednej części, dlatego trudno je przetransportować.Alternatywą jest wędka o budowie składowej, którą tworzy kilka części. Wykonasz nią dalekie rzuty, łatwo utrzymasz ją w dłonii bez problemy przetransportujesz. Podobnie jest w przypadku wędki teleskopowej, której poszczególne części chowane są jednaw drugą. Zajmują niewiele miejsca, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i cechują się dużą wytrzymałością.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę