Krzesła wędkarskie

11 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Krzesła wędkarskie. Wygoda podczas wędkowania

Na łowisku spędzamy od kilku godzin nawet do kilku dni. Są bardzo wytrwali wędkarze, którzy potrafią łowić ryby kilkanaście godzin. Inni ograniczają się do krótszego pobytu. Na brzegu powinniśmy „zaaranżować” sobie wygodne miejsce do wędkowania, aby uprzyjemnić sobie jeszcze bardziej spędzony czas na rybach. Podstawowym wyposażeniem decydującym o wygodzie wędkarza jest krzesło wędkarskie. To specjalny rodzaj krzesła przystosowany do warunków panujących nad rzeką, jeziorem czy stawem. Występuje w różnych wariantach, od najprostszych bez oparcia po zdecydowanie bardziej rozbudowane i o większej funkcjonalności rozkładane fotele. Krzesła na ryby muszą spełniać kilka podstawowych wymagań, aby zapewniły wędkarzom wygodę i komfort łowienia. Przy ich wyborze zwracamy więc uwagę na kilka czynników, dzięki czemu posiadać będziemy najlepiej przystosowany do naszych potrzeb dodatek do sprzętu wędkarskiego.

Krzesła wędkarskie dla mniej i bardziej wymagających

Najprostszą budową charakteryzuje się stołek wędkarski. Nie posiada on oparcia i podłokietników, jest lekki, poręczny i łatwo się go rozkłada i składa. Nie sprawdzi się na długie połowy, a powinno się go traktować tylko jako dodatek do wygodniejszego krzesła wędkarskiego. Bardzo ważna jest stabilność krzesła za co w znaczącym stopniu odpowiadają nogi. Mogą się one krzyżować (jak w stołku wędkarskim) lub być proste (jak w krzesłach na ryby i fotelach). Ich stabilność jest istotna, ponieważ na brzegu najczęściej podłoże jest miękkie. Nie bez znaczenia jest maksymalne obciążenie krzesła. Najlepszym wyborem będzie krzesło wędkarskie 150 kg lub z jeszcze większym obciążeniem. W tym przypadku kierujemy się własną budową ciała. Ciekawym rozwiązaniem jest też krzesło wędkarskie z daszkiem, który chroni wędkarza przed słońcem. Dla komfortu i wygody transportu wybieramy krzesła wędkarskie składane.

Krzesło wędkarskie, a może wygodny fotel?

Krzesło wędkarskie może mieć prostą budowę lub też posiadać dodatkowe elementy, jak np. daszek czy kieszenie. Alternatywą dla niego jest fotel wędkarski, który również znajdziesz w sklepie Decathlon. Cechuje się on większym oparciem, nierzadko wyprofilowanym i dobrze dopasowującym się do sylwetki. Ponadto fotele wędkarskie mogą rozkładać się do pozycji leżącej pełniąc też funkcję wygodnego łóżka. Krzesła na ryby są mniejsze i bardziej mobilne. W zupełności wystarczą na wielogodzinne połowy. Jeżeli jednak cenisz sobie wyjątkowo dużą wygodę lub potrzebujesz też łóżka wędkarskiego, wybierz fotel. Jest on dostępny w naszej ofercie w różnych wariantach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wędkuj wygodnie i w najbardziej komfortowych warunkach!

3

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę