Kulki proteinowe

(21)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kulki Caperlan Wellmix 14mm scopex 10kg
Najlepiej oceniany
CAPERLAN Kulki Caperlan Wellmix 14mm scopex 10kg

124,99 zł 12,50 zł/kg

(3)
U Ciebie za 2 dni
Kulki Proteinowe Caperlan Wellmix 24mm truskawka 1kg
Najlepiej oceniany
Kulki Proteinowe Wellmix 20 mm 1 kg czosnek
Najlepiej oceniany
CAPERLAN Kulki Proteinowe Wellmix 20 mm 1 kg czosnek

24,99 zł 24,99 zł/kg

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kulki Caperlan Hookbaits kiełż
CAPERLAN Kulki Caperlan Hookbaits kiełż

34,99 zł 174,95 zł/kg

U Ciebie za 2 dni
Kulki proteinowe Caperlan XTREM 900 20 mm truskawka 1 kg
Najlepiej oceniany
Kruszarka + lejek
PROLOGIC Kruszarka + lejek

139,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Kulki proteinowe – przypadkowy, genialny wynalazek

Z przynętami na karpie bywało różnie. Każdy wędkarz miał swoją taktykę, którą niechętnie zdradzał. Łączył ich jednak pewien problem – przynętę na karpie podjadały mniejsze ryby. Karpiarze doskonale wiedzą, jakie to frustrujące. Postanowiono temu zapobiec. Pewnego razu jeden z jeszcze mało doświadczonych wędkarzy postanowił przygotować przynętę, dodając do niej surowe jajko. Kulki wrzucił do wrzątku. Kiedy je wyciągnął i wystudził, dostrzegł, że na wierzchu powstała twarda skorupa. To w taki sposób powstały kulki proteinowe, czyli przypadkiem, bez żadnego planu i niezliczonych prób. Obecnie stanowią jedną ze skuteczniejszych przynęt na karpie. Kulki proteinowe można też wykorzystywać jako zanętę.

Kulki proteinowe – na co się zdecydować?

Kulki proteinowe występują w różnych kolorach i smakach, są bardzo skuteczne, co spowodowało, że bardzo szybko rozpowszechniły się wśród karpiowych wędkarzy. Wyróżniamy kulki proteinowe pływające i tonące. Pierwsze polecamy do łowienia w zbiornikach cechujących się gęstą roślinnością podwodną i mulistym dnem. W innym przypadku kulki byłyby słabo widoczne lub w ogóle karpie by ich nie dostrzegały. Tonące kulki proteinowe są bardziej uniwersalne, przeznaczone są do połowów praktycznie w każdych warunkach. Najlepiej je jednak stosować, kiedy mamy pewność, iż dno jest piaszczyste lub żwirowe. Niektórzy wędkarze łączą kuli proteinowe pływające i tonące. To tzw. bałwanki, wykorzystywane w przypadku mało aktywnych karpi, niewykazujących zainteresowania innymi przynętami.

Skład kulek

Różnią się kolorami i smakami, ale ich skład jest do siebie bardzo zbliżony. Bazuje on oczywiście na białkach, węglowodanach, tłuszczach, mieszankach proteinowych, ale też mają dodatki witamin i minerałów. Karpie rozróżniają kolory i smaki kulek, a więc wybierają takie, które najlepiej im odpowiadają. Właśnie z tego powodu kulki proteinowe występują w tak wielu wariantach, aby każdy wędkarz miał szansę złowić karpiowego smakosza kulek.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę