Żagle windsurfingowe

Żagle windsurfingowe

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Pędnik do deski windsurfingowej 6,5 m²
Koniec serii
TRIBORD Pędnik do deski windsurfingowej 6,5 m²
1799 zł
2199 zł −18%
U Ciebie za 2 dni
 

Żagle windsurfingowe – płyń z wiatrem!

Wybrałeś już deskę do windsurfingu? Jeśli nie, to w sklepie Decathlon możesz znaleźć kompletny sprzęt niezbędny do uprawiania tego sportu. Będziesz potrzebować nie tylko odpowiedniej deski, lecz także żagla. Tylko wtedy możesz ruszyć na podbój fal! Żagle windsurfingowe, podobnie jak deski, występują w kilku wariantach. Każdy rodzaj odpowiada wymaganiom określonego sportu i konkretnej techniki jazdy. Inny żagiel windsurfingowy wybierzemy do freeridu, a inny do wave. Zanim więc podejmiesz decyzję o zakupie, odpowiedz sobie na pytanie – czego od niej oczekuję i jak będę jej używać? Od tego zależy, która deska oraz jaki żagiel będą dla Ciebie najlepsze.

Żagle windsurfingowe – najpopularniejsze opcje

Najczęściej wybieranymi, przede wszystkim przez początkujących windsurferów, ale też osób uprawiających ten sport rekreacyjnie, są żagle windsurfingowe freeride. Mają wysokość od 5,5 do 7,5 m, a wyposażone są w 6 lub 7 listew, co ma wpływ na ich zwiększoną sztywność. Sprawdzają się na spokojnych wodach, natomiast pełny profil cięcia pozwala złapać możliwie jak najwięcej wiatru. Rozmiary wyścigowych żagli windsurfingowych przekraczają powierzchnię 10 m2 i również posiadają liczne listwy. Ponadto zastosowano w nich rotatory. Jeżeli preferujesz windsurfing w odmianie wave, wybierz żagiel windsurfingowy o powierzchni od 3 do 5,5 m2. Wyróżnia się on wyżej położonym linkiem dolnym, dzięki czemu łatwiej uniknąć uderzenia żagla przez nadchodzące fale.

Bezpieczny windsurfing

Wybór odpowiedniego sprzętu zwiększa bezpieczeństwo podczas uprawiania tego sportu. Musisz jednak stosować się do kilkuzasad, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie oraz uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji nawodzie. Jeśli dopiero zaczynasz, zrezygnuj z surfowania przy silnym nurcie. Dokładnie sprawdź plażę i stosuj się dozasad, jakie na niej obowiązują. Nigdy nie surfuj sam.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę