Żagle windsurfingowe

69 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Deska pneumatyczna do windsurfingu Tamahoo 100
Najlepiej oceniany
Deska pneumatyczna do windsurfingu Tamahoo Freeride 500
Ostatnie sztuki
TAMAHOO Deska pneumatyczna do windsurfingu Tamahoo Freeride 500

2999 zł 3719 zł - 720 zł

U Ciebie za 2 dni
Żagiel pompowany do windsurfingu Tamahoo 100 S/M
Ostatnie sztuki
TAMAHOO Żagiel pompowany do windsurfingu Tamahoo 100 S/M

899,99 zł 1199 zł - 299 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Pędnik UNIFIBER Experience EVO II Dacron
UNIFIBER Pędnik UNIFIBER Experience EVO II Dacron

1476,20 zł 1968 zł - 492 zł

Pokrowiec na deskę UNIFIBER Pro Luxury 240x80
Pędnik Side On 2.0
SIDE ON Pędnik Side On 2.0

2199 zł

U Ciebie za 11 dni
Pędnik UNIFIBER WindSUP Glide
UNIFIBER Pędnik UNIFIBER WindSUP Glide

od 1435,50 zł 1913 zł - 478 zł

UNIFIBER Arkusz EVA na pady 80 x 60 cm czarny
 

Żagle windsurfingowe – płyń z wiatrem!

Wybrałeś już deskę do windsurfingu? Jeśli nie, to w sklepie Decathlon możesz znaleźć kompletny sprzęt niezbędny do uprawiania tego sportu. Będziesz potrzebować nie tylko odpowiedniej deski, lecz także żagla. Tylko wtedy możesz ruszyć na podbój fal! Żagle windsurfingowe, podobnie jak deski, występują w kilku wariantach. Każdy rodzaj odpowiada wymaganiom określonego sportu i konkretnej techniki jazdy. Inny żagiel windsurfingowy wybierzemy do freeridu, a inny do wave. Zanim więc podejmiesz decyzję o zakupie, odpowiedz sobie na pytanie – czego od niej oczekuję i jak będę jej używać? Od tego zależy, która deska oraz jaki żagiel będą dla Ciebie najlepsze.

Żagle windsurfingowe – najpopularniejsze opcje

Najczęściej wybieranymi, przede wszystkim przez początkujących windsurferów, ale też osób uprawiających ten sport rekreacyjnie, są żagle windsurfingowe freeride. Mają wysokość od 5,5 do 7,5 m, a wyposażone są w 6 lub 7 listew, co ma wpływ na ich zwiększoną sztywność. Sprawdzają się na spokojnych wodach, natomiast pełny profil cięcia pozwala złapać możliwie jak najwięcej wiatru. Rozmiary wyścigowych żagli windsurfingowych przekraczają powierzchnię 10 m2 i również posiadają liczne listwy. Ponadto zastosowano w nich rotatory. Jeżeli preferujesz windsurfing w odmianie wave, wybierz żagiel windsurfingowy o powierzchni od 3 do 5,5 m2. Wyróżnia się on wyżej położonym linkiem dolnym, dzięki czemu łatwiej uniknąć uderzenia żagla przez nadchodzące fale.

Bezpieczny windsurfing

Wybór odpowiedniego sprzętu zwiększa bezpieczeństwo podczas uprawiania tego sportu. Musisz jednak stosować się do kilkuzasad, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie oraz uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych sytuacji nawodzie. Jeśli dopiero zaczynasz, zrezygnuj z surfowania przy silnym nurcie. Dokładnie sprawdź plażę i stosuj się dozasad, jakie na niej obowiązują. Nigdy nie surfuj sam.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę